VLC - Trans - en to si translation catalogue (2504 entries)

en: 
    Press the RETURN key to continue...
si: 
    ඉදිරියට යාම සඳහා RETURN යතුර තද කරන්න...

en:  (default disabled)
si: (පෙරනිමිය අක්‍රියය්)

en:  (default enabled)
si: (පෙරනිමිය සක්‍රියයි)

en:  .                      Show/Hide hidden files
si:  .                      සැඟවූ ගොනු පෙන්වන්න/සඟවන්න

en:  /                      Look for an item
si:  /                      අයිතමයක් සඳහා බලන්න

en:  <, >                   Next/Previous chapter
si:  <, >                   ඊළඟ/පෙර පරිච්ඡේදය

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
si:  <enter>               තෝරන ලද ගොනුව ධාවන ලැයිස්තුවට එක් කරන්න

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
si:  <left>,<right>         අන්වේෂණය +1%%

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
si:  <space>                තෝරන ලද ඩිරෙක්ටරිය ධාවන ලැයිස්තුවට එක් කරන්න

en:  <space>                Pause/Play
si:  <space>                විරාමය/ධාවනය

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
si: <ඉහළට>,<පහළට>     අන්වේෂණය +/-5%%

en:  A                      Add an entry
si:  A                      ප්‍රවේශයක් එක් කරන්න

en:  B                      Show/Hide filebrowser
si:  B                      ගොනු පිරික්සුම පෙන්වන්න/සඟවන්න

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
si:  Ctrl-l                 තිරය නැවුම් කරන්න

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
si:  D, <backspace>, <del>  ප්‍රවේශයක් මකා දමන්න

en:  Esc                    Close Add/Search entry
si:  Esc                    එක් කිරීම්/සෙවුම් ඇතුළත් කිරීම් වසන්න

en:  L                      Show/Hide messages box
si:  L                      පණිවුඩ පෙට්ටිය පෙන්වන්න/සඟවන්න

en:  O                      Reverse order Playlist by title
si:  O                     ධාවන ලැයිස්තුව මාතෘකාවට අනුව ප්‍රතිලෝමව පෙළගස්වන්න

en:  P                      Show/Hide playlist box
si:  P                      ධාවන ලැයිස්තු පෙට්ටිය පෙන්වන්න/සඟවන්න

en:  Position : %s/%s
si: ස්ථානය : %s/%s

en:  Profile Name Missing
si: පැතිකඩ නාමය අස්ථානගත වී ඇත

en:  R                      Toggle Repeat item
si:  R                      පුනරාවර්තන අයිතමය අතර මාරු වන්න

en:  S                      Show/Hide statistics box
si:  S                      සංඛ්‍යාන පෙට්ටිය පෙන්වන්න/සඟවන්න

en:  Source   : %s
si: මූලාශ්‍රය : %s

en:  Source: <no current item>
si: මූලාශ්‍රය: <වත්මන් අයිතම නැත>

en:  Volume   : %3ld%%
si:  ශබ්දය   : %3ld%%

en:  Volume   : ----
si:  ශබ්දය   : ----

en:  Volume   : Mute
si:  ශබ්දය   : නිහඬ

en:  [ h for help ]
si:  [ උදව් සඳහා h ]

en:  [, ]                   Next/Previous title
si:  [, ]                   ඊළඟ/පෙර මාතෘකාව

en:  a, z                   Volume Up/Down
si:  a, z                   ශබ්ද පරිමාව ඉහළට/පහළට

en:  days
si:  දින

en:  e                      Eject (if stopped)
si:  e                     නෙරපන්න (නවතා ඇති නම්)

en:  f                      Toggle Fullscreen
si:  f                     පුන්තිරය අතර මාරු වන්න

en:  g                      Go to the current playing item
si:  g                      වත්මන් ධාවන අයිතමය වෙත යන්න

en:  h,H                    Show/Hide help box
si:  h,H                    උදව් පෙට්ටිය පෙන්වන්න/සඟවන්න

en:  i                      Show/Hide info box
si:  i                      තොරතුරු පෙට්ටිය පෙන්වන්න/සඟවන්න

en:  l                      Toggle Loop Playlist
si:  l                      ලූපන ධාවන ලැයිස්තුව අතර මාරු වන්න

en:  m                      Mute
si:  m                      නිහඬ

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
si:  n, p                   ඊළඟ/පෙර ධාවන ලැයිස්තුවේ අයිතමය

en:  o                      Order Playlist by title
si:  o                      ධාවන ලැයිස්තුව මාතෘකාවට අනුව පෙළගස්වන්න

en:  q, Q, Esc              Quit
si:  q, Q, Esc              පිටවීම

en:  r                      Toggle Random playing
si:  r                     අහඹු ධාවනය අතර මාරු වන්න

en:  s                      Stop
si:  s                      නවතන්න

en:  x                      Show/Hide objects box
si:  x                      වස්තු පෙට්ටිය පෙන්වන්න/සඟවන්න

en: %i items
si: %i අයිතම

en: %i tracks
si: %i පථ

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
si: %s
    බාගත වෙමින්... %s/%s %.1f%% සම්පූර්ණයි

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
si: %s
    බාගත වෙමින්... %s/%s - %.1f%% සම්පූර්ණයි

en: %s bytes
si: %s බයිට

en: &About
si: &මේ ගැන

en: &Advanced Controls
si: &සංකීර්ණ පාලක

en: &Advanced Open...
si: &සංකීර්ණ විවෘත කිරීම...

en: &Apply
si: &යොදන්න

en: &Aspect Ratio
si: දර්ශන අනුපා&තය

en: &Audio
si: &ශ්‍රව්‍ය

en: &Cancel
si: &අවලංගු කරන්න

en: &Chapter
si: &පරිච්ඡේදය

en: &Clear
si: හිස් කරන්න

en: &Close
si: &වසන්න

en: &Codec Information
si: කොඩෙක් තොරතුරු

en: &Crop
si: &ඡේදනය

en: &Decrease Volume
si: &ශබ්දය අඩු කරන්න

en: &Deinterlace
si: &සුමට කිරීම

en: &Deinterlace mode
si: සුමට &කිරීම් ප්‍රකාරය

en: &Disc
si: &තැටිය

en: &Effects and Filters
si: ප්‍රයෝග හා පෙරණ

en: &Enqueue
si: විමසන්න

en: &Faster
si: &වේගවත්

en: &File
si: &ගොනුව

en: &Fingerprint
si: &ඇඟිලි සටහන

en: &Fullscreen
si: &පුන්තිරය

en: &Fullscreen Interface
si: &පුන්තිර අතුරුමුහුණත

en: &General
si: &ප්‍රධාන

en: &Go
si: &යන්න

en: &Help
si: &උදව්

en: &Hide VLC media player in taskbar
si: &කාර්යයතීරුවේ VLC මාධ්‍ය ධාවකය සඟවන්න

en: &Increase Volume
si: &ශබ්දය වැඩි කරන්න

en: &Jump Forward
si: ඉදිරියට පනින්න

en: &Manage
si: &කළමනාකරණය

en: &Media
si: &මාධ්‍ය

en: &Messages
si: &පණිවුඩ

en: &Metadata
si: පා&ර-දත්ත

en: &Mute
si: &නිහඬ

en: &Network
si: &ජාලය

en: &No
si: &නැහැ

en: &Open File...
si: &ගොනුවක් විවෘත කරන්න...

en: &Open Media
si: &මාධ්‍යයක් විවෘත කරන්න

en: &Open Multiple Files...
si: &බහුවිධ ගොනු විවෘත කරන්න...

en: &Play
si: &වයන්න

en: &Playback
si: &පිළිවැයීම

en: &Post processing
si: &පෙර සැකසීම

en: &Preferences
si: &අභිරුචීන්

en: &Program
si: &ක්‍රමලේඛය

en: &Quit
si: පි&ටවෙන්න

en: &Recheck version
si: අනුවාදය නැවත වරක් පිරික්සන්න

en: &Reset Preferences
si: අභිරුචි &යළි සකසන්න

en: &Save
si: &සුරකින්න

en: &Save Metadata
si: &පාර-දත්ත සුරකින්න

en: &Save as...
si: මෙසේ සු&රකින්න...

en: &Search:
si: සො&යන්න:

en: &Select
si: ‍තෝරන්&න

en: &Start
si: &අරඹන්න

en: &Stereo Mode
si: ස්ටීරියෝ විධිය

en: &Stop
si: &නවතන්න

en: &Stream
si: &දහරා

en: &Stream...
si: &දහරා...

en: &Track Synchronization
si: &පථ සමමුහුර්ථකරණය

en: &VLM Configuration
si: &VLM හැඩහුරුව

en: &Video
si: &විදෘශ්‍ය

en: &View
si: &නරඹන්න

en: &Visualizations
si: &දෘෂ්ඨිකල්පන

en: &Yes
si: &ඔව්

en: &Zoom
si: &විශාලනය

en: (Super) Video CD
si: (Super) වීඩියෝ CD

en: 0/90/180/270/mirror
si: 0/90/180/270/ආදර්ශය

en: 10 bits
si: 10 බිටු

en: 15 bits
si: 15 බිටු

en: 16 bits
si: 16 බිටු

en: 1:1 Original
si: 1:1 නියම

en: 1:2 Half
si: 1:2 භාගය

en: 1:4 Quarter
si: 1:4 කාල

en: 1:File
si: 1:ගොනුව

en: 24 bits
si: 24 බිටු

en: 2:1 Double
si: 2:1 දෙගුණය

en: 32 bits
si: 32 බිටු

en: 8 bits
si: 8 බිටු

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
si: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>VLC මාධ්‍ය වාදකයේ උදව් සඳහා සාදරයෙන් පිළිගනිමු</h2><h3>ප්‍රලේඛනය</h3><p>ඔබට VideoLAN <a href="http://wiki.videolan.org">විකි</a> වෙබ් අඩවිය තුළින් VLC ප්‍රලේඛනය සොයා ගැනීමට හැකි වේවි.</p><p>ඔබ VLC මාධ්‍ය වාදකය සඳහා නවකයෙක් නම්, කරුණාකර<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>VLC මාධ්‍ය වාදකය පිළිබඳ හැඳින්වීම</em></a> කියවන්න.</p><p>ඔබට මෙහි ඇති <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>මාධ්‍ය වාදකය සමඟ ගොනු වාදනය කරන්නේ කෙසේද?</em></a>" නම් වූ ලේඛනය තුළින් මාධ්‍ය වාදකය භාවිතා කරන්නේ කෙසේදැයි යන්න ගැන සමහර තොරතුරු සොයා ගැනීමට හැකිවේවි.</p><p>ගොනු සුරැකීම, වෙනත් ආකාරයන්ට හැරවීම, කේතාංකණය කිරීම, mux කිරීම සහ දහරාවන් සම්බන්ධ විවිධ වූ කාර්යයන් පිළිබඳව ප්‍රයෝජනවත් වන බොහෝමයක් තොරතුරු <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">දහරා ප්‍රලේඛනය</a> තුලින් ඔබට සොයා ගැනීමට හැකි වේවි.</p><p>ඔබට මෙහි සඳහන් පාරිභාෂික ශබ්දමාලාව සම්බන්ධයෙන් විශ්වාසයක් නැති නම්,  කරුණාකර <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">දැනුම් මූලය</a> තුලින් උපදෙස් ලබා ගන්න.</p><p>>ප්‍රධාන යතුරු පුවරු කෙටිමං ගැන වටහා ගැනීමට <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">කෙටිමං</a> පිටුව කියවන්න.</p><h3>උදව්</h3><p>ඕනෑම ප්‍රශ්නයක් ඇසීමට පෙරාතුව <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">නිතර අසන ප්‍රශ්න</a> පිළිබඳවත් සිත යොමු කරන්න.</p><p>ඔබට අවශ්‍ය නම් <a href="http://forum.videolan.org">ෆෝරම</a>, <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">තැපැල්-ලැයිස්තු</a> හෝ අපේ IRC නාලිකාවෙන් (<em>#videolan</em> irc.freenode.net හී) උපකාර ගැනීමට (සහ දීමට) හැකියි.</p><h3>ව්‍යාපෘතියට දායක වන්න</h3><p>ඇඳුම් නිර්මාණය කිරීමට, ප්‍රලේඛනය පරිවර්තනය කිරීමට, පරීක්‍ෂා කිරීම සහ කේතනය කිරීමට ඔබගේ කාලය ලබා දීමෙන් ප්‍රජාවට උපකාර කොට VideoLAN ව්‍යාපෘතියට උදව් කිරීමට ඔබටත් පුළුවනි. ඔබට හැකියාවක් ඇත්නම් යම් කිසි ආධාරයක් හෝ ද්‍රව්‍යමය දෑ ලබා දීමෙන් අපට උපකාර කල හැකියි. ඒ වගේම, ඔබට VLC මාධ්‍ය වාදකය <b>අන් අයටත් හඳුන්වා දීමෙන් සහ භාවිතා කිරීමට අනුබල දීමෙන්</b> අප වෙත අනුග්‍රහය දක්වන්නට පුළුවනි.</p></body></html>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
si: <p>VLC මාධ්‍ය වාදකය යනු <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> ප්‍රජාවෙහි ස්වේච්ඡා සේවකයන් විසින් තනන ලද නිදහස් හා විවෘත මූලාශ්‍ර මාධ්‍ය වාදකයක්, ආකේතකයක්, සහ දහරුවකි.</p><p>VLC එහි අභ්‍යන්තර කොඩෙක් භාවිතා කරමින්, සෑම ප්‍රසිද්ධ කරළියකම වැඩකරයි, සියලුම ගොනු, CD, DVD, ජාල දහරාවන්, capture කාඩ්පත් සහ වෙනත් මාධ්‍ය ආකෘතින් කියවීමට එයට හැක!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">සහාය දෙමින් අපට එක් වන්න!</span></a>

en: A directory where to save the files has to be selected.
si: වීඩි‍යෝ සැණරු සුරක්‍ෂිත වනු ඇත්තේ මෙම ඩිරෙක්ටරියෙහිය.

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
si: දෘෂ්‍යමාන ප්‍රයෝග ලැයිස්තුව, කොමා මගින් වෙන් කරන්න.
    ඇතුළත් වන වත්මන් ප්‍රයෝග වන්නේ: dummy, scope, වර්ණාවලිය, වර්ණාවලිමානය සහ vuMeter.

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
si: VLC හි නව අනුවාදයක් (%1.%2.%3%4) ලබාගත හැකියි.

en: A->B Loop
si: A->B ලූපනය

en: AACS MMC failed.
si: AACS MMC අසාර්ථකයි.

en: AES key file
si: AES යතුරු ගොනුව

en: AM Tuner mode
si: AM සුසර ප්‍රකාරය

en: AM radio
si: AM රේඩියෝ

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
si: VLC මාධ්‍ය ධාවකය

en: ASCII Art
si: ASCII ආර්ට්

en: ATSC minor channel
si: ATSC අප්‍රධාන නාලිකාව

en: ATSC reception parameters
si: ATSC පිළිගැනුම් පරාමිති

en: About
si: මේ ගැන

en: About VLC media player
si: VLC මාධ්‍ය වාදකය පිළිබඳව

en: Above the Video
si: වීඩියෝවෙහි ඉහළින්

en: Accelerated video output (Overlay)
si: ත්වරිත වීඩියෝ ප්‍රතිදානය (අතිපිහිත)

en: Access module
si: ප්‍රවේශ මොඩියුලය

en: Access modules
si: පිවිසුම් මොඩියුල

en: Access output
si: ප්‍රතිදාන ප්‍රවේශය

en: Access output module
si: ප්‍රතිදාන මොඩියුල ප්‍රවේශය

en: Account that will be used for the connection.
si: සම්බන්ධතාවය ඇති කිරීම සඳහා ගිණුම භාවිතා කළ යුතුයි.

en: Action
si: කාර්යය

en: Activate
si: සක්‍රිය කරන්න

en: Activate Transcoding
si: Transcoding සක්‍රිය කරන්න

en: Activate or deactivate autoscaling.
si: ස්වයංප්‍රමාණකිරීම සබල කරන්න හෝ අබල කරන්න.

en: Activate the updates availability notification
si: නවතම යාවත්කාලීන ලබාගත හැකියැයි දැක්වෙන දැනුම්දීම සක්‍රීය කරන්න

en: Activate updates notifier
si: යාවත්කාලීන නිවේදකය සක්‍රිය කරන්න

en: Active windows
si: සක්‍රිය කවුළු

en: Add
si: එක් කරන්න

en: Add &Subtitle File...
si: උපසිරැසි ගොනුවක් එක් කරන්න...

en: Add Directory...
si: ඩිරෙක්ටරියක් එක් කරන්න...

en: Add File...
si: ගොනුවක් එක් කරන්න...

en: Add Folder...
si: ෆෝල්ඩරයක් එක් කරන්න...

en: Add Input
si: ආදානයක් එක් කරන්න

en: Add Interface
si: අතුරුමුහුණතක් එක් කරන්න

en: Add Noise
si: ඝෝෂාව එක් කරන්න

en: Add Subtitle File...
si: උපසිරැසි ගොනුවක් එක් කරන්න...

en: Add Subtitle File:
si: උපසිරැසි ගොනුවක් එක් කරන්න:

en: Add a background
si: පසුබිමක් එක් කරන්න

en: Add a shadow
si: සෙවණැල්ලක් එක් කරන්න

en: Add logo
si: ලෝ‍ගෝවක් එකතු කරන්න

en: Add text
si: පෙළ එක් කරන්න

en: Add to Playlist
si: වාදනලැයිස්තුවට එක් කරන්න

en: Add...
si: එක් කරන්න...

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
si: තුඩු පළල මතට පික්සෙල එකතු කරන්න ‍හෝ අඩු කරන්න.

en: Address
si: ලිපිනය

en: Address of the CDDB server to use.
si: භාවිතයට ඇති CDDB සේවාදායකයේ ලිපිනය

en: Adjust VLC priority
si: VLC ප්‍රමුඛතා සීරුමාරු කරන්න

en: Adjustments and Effects
si: සීරුමාරු කිරීම් හා ප්‍රයෝග

en: Advanced
si: සංකීර්ණ

en: Advanced Buttons
si: සංකිර්ණ බොත්තම්

en: Advanced Options
si: සංකීර්ණ විකල්ප

en: Advanced Preferences
si: සංකීර්ණ අභිරුචීන්

en: Advanced options...
si: සංකීර්ණ විකල්ප...

en: Advanced settings
si: සංකිර්ණ සැකසුම්

en: Advanced settings. Use with care...
si: සංකීර්ණ සැකසුම්. ප්‍රවේශමින් භාවිතා කරන්න...

en: Afrikaans
si: අප්‍රිකානු

en: Albanian
si: ඇල්බේනියානු

en: Album
si: ඇල්බමය

en: Album art filename
si: කලාකෘති ගොනු නාමය

en: All
si: සියල්ල

en: All Files
si: සියලුම ගොනු

en: Allow cache
si: හැඹිලියට ඉඩදෙන්න

en: Allow only one instance
si: එක් ධාවන නිදර්ශනයකට පමණක් ඉඩ දෙන්න

en: Allow only one running instance
si: එක් ධාවන නිදර්ශනයකට පමණක් ඉඩ දෙන්න

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
si: වීඩියෝවේ දර්ශන අනුපාතය බලාත්මක කිරීමට ඔබට ඉඩ දෙයි.

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
si: ආදානය සඳහා  "ප්‍රකාශන අයිතියේ"  පාර-දත්ත විශේෂයෙන් සඳහන් කිරීමට මෙය ඔබට ඉඩදෙයි.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
si: ආදානය සඳහා  "දින"  පාර-දත්ත විශේෂයෙන් සඳහන් කිරීමට මෙය ඔබට ඉඩදෙයි.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
si: ආදානය සඳහා  "විස්තර"  පාර-දත්ත විශේෂයෙන් සඳහන් කිරීමට මෙය ඔබට ඉඩදෙයි.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
si: ආදානය සඳහා  "වර්ග"  පාර-දත්ත විශේෂයෙන් සඳහන් කිරීමට මෙය ඔබට ඉඩදෙයි.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
si: ආදානය සඳහා  "මාතෘකා"  පාර-දත්ත විශේෂයෙන් සඳහන් කිරීමට මෙය ඔබට ඉඩදෙයි.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
si: ආදානය සඳහා  "url"  පාර-දත්ත විශේෂයෙන් සඳහන් කිරීමට මෙය ඔබට ඉඩදෙයි.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
si: ආදානය සඳහා  "කලාකරු"  පාර-දත්ත විශේෂයෙන් සඳහන් කිරීමට මෙය ඔබට ඉඩදෙයි.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
si: ආදානය සඳහා  "කර්තෘ"  පාර-දත්ත විශේෂයෙන් සඳහන් කිරීමට මෙය ඔබට ඉඩදෙයි.

en: Alpha transparency value (default 255)
si: ඇල්ෆා පාරදෘෂ්‍යතා අගය (පෙරනිමිය 255)

en: Always
si: සැමවිටම

en: Always &on Top
si: සැමවිටම &ඉහළින් තබන්න

en: Always Fit &Window
si: සැමවිටම වීඩියෝවේ ප්‍රමාණයට තිරය සකසන්න

en: Always on top
si: සැමවිටම ඉහළින් තබන්න

en: Always place the video window on top of other windows.
si: වීඩියෝ කවුලුව සෑම විටකම අනෙකුත් කවුලු වලට වඩා ඉහළින් තබන්න.

en: Always reset audio start level to:
si: ආරම්භයේ දී සැමවිටම ශ්‍රව්‍ය මට්ටම යළි සකසන්න:

en: Always visible
si: හැමවිටම දෘෂ්‍යමාන කරන්න

en: Always write to the same file
si: හැමවිටම සමාන ගොනුවකට ලියන්න

en: Amharic
si: අම්හාරික

en: Amplification
si: විස්තාරණය

en: An error occurred while checking for updates...
si: යාවත්කාලීනය සඳහා පරික්‍ෂා කරන අතරතුර දී දෝෂයක් ඇති විය...

en: Analog
si: ප්‍රතිසම

en: Angle
si: කෝණය

en: Angle in degrees
si: කෝණය අංශක වලින්

en: Angle in degrees (0 to 359)
si: කෝණය අංශක වලින් (0 සිට 359 තෙක්)

en: Antenna
si: ඇන්ටෙනාව

en: Appearance
si: මුහුණුවර

en: Application
si: යෙදුම

en: Applications
si: යෙදුම්

en: Apply
si: යොදන්න

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
si: සියලුම උපසිරැසි සඳහා ප්‍රමාදය යොදන්න. (in 1/10s, උදා. 100 මගින් දැක්වෙන්නේ තත්පර 10)

en: Aqua
si: ලා නිල්

en: Arabic
si: අරාබි

en: Arabic (ISO 8859-6)
si: අරාබි (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
si: අරාබි (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
si: ඔබට VLC මාධ්‍ය ධාවකයේ අභිරුචි යළි සකස්කිරීමට අවශ්‍ය බව විශ්වාසද?

en: Area
si: සරිය

en: Armenian
si: ඇමෙරිකානු

en: Artist
si: කලාකරු

en: Artist metadata
si: කලාකරු පාර-දත්ත

en: Artwork URL
si: කලාකෘතියෙහි URL

en: Ascending
si: ආරෝහණ

en: Ask for action
si: සිදු කළ යුතු ක්‍රියාව විමසන්න

en: Aspect ratio
si: දර්ශන අනුපාතය

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
si: දර්ශන අනුපාතය (4:3, 16:9). පෙරනිමිය වන්නේ හතරැස් පික්සෙලය.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
si: බිතුවෙහි ස්වාධීනව දර්ශනය වන කොටස් වල දර්ශන අනුපාතය

en: Assamese
si: ඇසෑමීය

en: AtmoLight
si: වායු-ආලෝක

en: Attachment
si: ඇමුණුම

en: Attachment input
si: ඇමුණුම් ආදානය

en: Attenuation
si: තුනී කිරීම

en: Attenuation, begin (in %)
si: හායනය, ඇරඹුම (in %)

en: Attenuation, end (in %)
si: හායනය, අවසානය  (in %)

en: Attenuation, middle (in %)
si: හායනය, මැද (in %)

en: Audio
si: ශ්‍රව්‍ය

en: Audio &Device
si: ශ්‍රව්‍ය &ආම්පන්නය

en: Audio &Track
si: ශ්‍රව්‍ය &පථය

en: Audio Bar Graph Video
si: ශ්‍රව්‍ය ‍තීරු ප්‍රස්ථාර වීඩියෝව

en: Audio CD
si: ශ්‍රව්‍ය සීඩී

en: Audio CD - Track %02i
si: ශ්‍රව්‍ය සීඩී - පථය %02i

en: Audio CD device
si: ශ්‍රව්‍ය සීඩී ආම්පන්නය

en: Audio CD input
si: ශ්‍රව්‍ය සීඩී ආදානය

en: Audio Channels
si: ශ්‍රව්‍ය නාලිකා

en: Audio Delay
si: ශ්‍රව්‍ය ප්‍රමාදය

en: Audio Device: %s
si: ශ්‍රව්‍ය ආම්පන්නය: %s

en: Audio ES
si: ශ්‍රව්‍ය ES

en: Audio Effects
si: ශ්‍රව්‍ය ප්‍රයෝග

en: Audio Files
si: ශ්‍රව්‍ය ගොනු

en: Audio PID
si: ශ්‍රව්‍ය PID

en: Audio Settings
si: ශ්‍රව්‍ය සැකසුම්

en: Audio Spatializer
si: ශ්‍රව්‍ය අවකාශායනය

en: Audio Track
si: ශ්‍රව්‍ය පථය

en: Audio and Subtitles
si: ශ්‍රව්‍ය සහ උපසිරැසි

en: Audio balance
si: ශ්‍රව්‍ය සංතුලනය

en: Audio bitrate
si: ශ්‍රව්‍ය බිටු අනුපාතය

en: Audio bits per sample
si: සාම්පලයේ ශ්‍රව්‍ය බිටු ගණන

en: Audio capture
si: ශ්‍රව්‍ය ග්‍රහණය

en: Audio channels
si: ශ්‍රව්‍ය නාලිකා

en: Audio codec
si: ශ්‍රව්‍ය කොඩෙක්

en: Audio codecs
si: ශ්‍රව්‍ය කොඩෙක්

en: Audio configuration
si: ශ්‍රව්‍ය වින්‍යාසය

en: Audio connection
si: ශ්‍රව්‍ය සබැඳුම

en: Audio delay %i ms
si: ශ්‍රව්‍ය ප්‍රමාදය %i ms

en: Audio delay down
si: ශ්‍රව්‍ය ප්‍රමාදය පහළට

en: Audio delay up
si: ශ්‍රව්‍ය ප්‍රමාදය ඉහළට

en: Audio device name
si: ශ්‍රව්‍ය උපාංගයේ නම

en: Audio encoder
si: ශ්‍රව්‍ය ආකේතකය

en: Audio filter
si: ශ්‍රව්‍ය පෙරහන

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
si: A/52->S/PDIF සංක්ෂිප්තය සඳහා ශ්‍රව්‍ය පෙරනය

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
si: DTS->S/PDIF සංක්ෂිප්තය සඳහා ශ්‍රව්‍ය පෙරනය

en: Audio filtering failed
si: ශ්‍රව්‍ය පෙරීම අසාර්ථක විය

en: Audio filters
si: ශ්‍රව්‍ය පෙරන

en: Audio filters are used to process the audio stream.
si: ශ්‍රව්‍ය දහරාවන්හි සැකසුම් සඳහා ශ්‍රව්‍ය පෙරන භාවිතා කරයි.

en: Audio input
si: ශ්‍රව්‍ය ආදානය

en: Audio language
si: ශ්‍රව්‍ය භාෂාව

en: Audio memory
si: ශ්‍රව්‍ය මතකය

en: Audio memory output
si: ශ්‍රව්‍ය මතක ප්‍රතිදානය

en: Audio mode
si: ශ්‍රව්‍ය ප්‍රකාරය

en: Audio output module
si: ශ්‍රව්‍ය ප්‍රතිදාන මොඩියුලය

en: Audio output volume step
si: ශ්‍රව්‍ය ප්‍රතිදාන ධාරිතා අදියර

en: Audio port
si: ශ්‍රව්‍ය කවුළුව

en: Audio sample rate
si: ශ්‍රව්‍ය සාම්පල අනුපාතය

en: Audio samplerate (Hz)
si: ශ්‍රව්‍ය සාම්පල අනුපාතය (Hz)

en: Audio settings
si: ශ්‍රව්‍ය සැකසුම්

en: Audio track
si: ශ්‍රව්‍ය පථය

en: Audio track ID
si: ශ්‍රව්‍ය පථ හැඳුනුම

en: Audio track: %s
si: ශ්‍රව්‍ය පථය: %s

en: Audio visualizations
si: ශ්‍රව්‍ය දෘෂ්ඨිකල්පන

en: Audio volume
si: ශ්‍රව්‍ය පරිමාව

en: Audio/Video
si: ශ්‍රව්‍ය/දෘශ්‍ය

en: Audiobar Graph
si: ශ්‍රව්‍ය ‍තීරු ප්‍රස්ථාර

en: Augment contrast between contours.
si: සමෝච්ච අතර අසමතාවය වර්ධනය කරන්න.

en: Author
si: කතෘ

en: Author metadata
si: කර්තෘ පාර-දත්ත

en: Authors
si: කතෘන්

en: Auto
si: ස්වයං

en: Auto re-connect
si: ස්වයංව යළි-සම්බන්ධවීම

en: Auto shuffle
si: ස්වයං කලවම්

en: Auto start
si: ස්ව ආරම්භ

en: Auto-playback of new items
si: නවතම අයිතම ස්වයංව ධාවනය කරන්න

en: Autodetect subtitle files
si: උපසිරැසි ගොනු ස්වයංව සොයාගන්න

en: Automatic
si: ස්වයංක්‍රීය

en: Automatic brightness
si: ස්වයං දීප්තිය

en: Automatic gain
si: ස්වයං

en: Automatic hue
si: ස්වයං පැහැය

en: Automatic white balance
si: ස්වයං සුදුවර්ණ සංතුලනය

en: Automatically adjust the picture brightness.
si: පිංතූරයේ දීප්තිය ස්වයංව සීරුමාරු කරන්න.

en: Automatically adjust the picture hue.
si: පිංතූරයේ පැහැය ස්වයංව සීරුමාරු කරන්න.

en: Automatically check for updates
si: ස්වයංක්‍රීයව යාවත්කාලීනය සඳහා සොයන්න

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
si: ස්වයංව උපසිරැසි ගොනුවක් සොයා අනාවරණය කරගනී, එසේ නොවන්නේ නම් උපසිරැසි ගොනුවේ ගොනු නාමය වෙනස් වී තිබිය හැකියි. (චිත්‍රපටයේ ගොනු නාමයටම අනුකූල විය යුතුයි).

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
si: දහරාව හදිසියේම විසන්ධි වුවහොත්, ස්වයංව යළි සම්බන්ධ වීමට උත්සාහ කරයි.

en: Autoscale video
si: වීඩියෝව ස්වයං පරිමාණ කරන්න

en: Avestan
si: ආවේස්තානු

en: Aymara
si: අයිමරා

en: Azerbaijani
si: අසර්බයිජානු

en: Back
si: ආපසු

en: Background
si: පසුබිම

en: Background Color
si: පසුබිමෙහි වර්ණය

en: Background Opacity
si: පසුබිමෙහි පාරාන්ධතාව

en: Backlight compensation
si: පසුආලෝක හානිපූරණය

en: Backward
si: පසුපසට

en: Balance of the audio input.
si: ශ්‍රව්‍ය ආදානයේ සීරුමාරුව.

en: Ball
si: බාල්

en: Ball color
si: බාල් වර්ණය

en: Ball speed
si: බාල් වේගය

en: Baltic (Latin-7)
si: බෝල්ටික් (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
si: බෝල්ටික් (Windows-1257)

en: Band-stop filter
si: කලාප-නැවතුම් පෙරනය

en: Bandwidth
si: කලාප පළල

en: Bandwidth (MHz)
si: කලාප පළල (MHz)

en: Bargraph position
si: ස්ථම්භ ප්‍රස්තාරයේ ස්ථානය

en: Base pixel radius
si: බේස් පික්සෙල අරය

en: Base port
si: පාදක තොට

en: Basic
si: මූලික

en: Bass
si: බේස්

en: Bass adjustment of the audio input.
si: ශ්‍රව්‍ය ආදානයේ බේස් සීරුමාරුව.

en: Bass level
si: බේස් මට්ටම

en: Be quiet
si: නිසොල්මන්ව සිටින්න

en: Behavior
si: හැසිරීම

en: Belarusian
si: බෙලරුසියානු

en: Bengali
si: බෙන්ගාල

en: Best available
si: ලබාගත හැකි හොඳම

en: Bicubic (good quality)
si: Bicubic (උසස් තත්ත්වය)

en: Bicubic spline
si: Bicubic දාරය

en: Big Button
si: විශාල බොත්තම්

en: Bihari
si: බිහාර

en: Bislama
si: බිස්ලාමා

en: Bitrate
si: බිටු අනුපාතය

en: Bitrate (kb/s)
si: බිටු අනුපාතය (kb/s)

en: Bits per sample
si: නියැදියකට බිටු ගණන

en: Black
si: කළු

en: Black & white
si: කළු සහ සුදු

en: Black Crush for Blue
si: නීල වර්ණය සඳහා කාලවර්ණය මැඩීම

en: Black Crush for Green
si: කොළ වර්ණය සඳහා කාලවර්ණය මැඩීම

en: Black Crush for Red
si: රක්ත වර්ණය සඳහා කාලවර්ණය මැඩීම

en: Black screens in Fullscreen mode
si: වීඩියෝව පුන්තිර ප්‍රකාරයේදී කළුපැහැ තිර

en: Black screens in fullscreen
si: පුන් තිරය කළු පැහැ කරන්න

en: Blend
si: මුසුකරන්න

en: Blu-ray
si: බ්ලූ-රේ

en: Blu-ray menus
si: බ්ලූ-රේ මෙනු

en: Blue
si: නිල්

en: Blue balance
si: නිල් පැහැ සංතුලනය

en: Blue chroma balance.
si: නීල වර්ණ සංතුලනය.

en: Bookmark
si: පොත්සළකුණ

en: Bookmark %i
si: පොත් සළකුණ %i

en: Bookmarks
si: පොත්සළකුණු

en: Bookmarks list for a stream
si: දහරාව සඳහා පොත් සළකුණු ලැයිස්තුව

en: Border
si: කඩඉම

en: Bosnian
si: බොස්නියානු

en: Boss key
si: ප්‍රධාන යතුර

en: Bottom
si: යට

en: Bottom-Left
si: පහළ-වම

en: Bottom-Right
si: පහළ-දකුණ

en: Bright
si: දීප්තිමත්

en: Brightness
si: දීප්තිය

en: Brightness (%)
si: දීප්තිය (%)

en: Brightness Down
si: දීප්තිය පහළට

en: Brightness Up
si: දීප්තිය ඉහළට

en: Bring All to Front
si: සියල්ලම පෙරට ගෙන එන්න

en: Broadcast
si: විකාශනය

en: Broadcast:
si: විකාශනය:

en: Browse
si: පිරික්සන්න

en: Browse...
si: සැරිසරන්න...

en: Browser Back
si: ගවේශකයේ ආපසු

en: Browser Favorites
si: ගවේෂකයෙහි ප්‍රියතමයන්

en: Browser Forward
si: ගවේෂකයෙහි ඉදිරියට

en: Browser Home
si: ගවේෂකයෙහි මුල් පිටුව

en: Browser Refresh
si: ගවේෂකයෙහි ප්‍රති නැවුම් කිරීම

en: Browser Search
si: ගවේෂකයෙහි සෙවීම

en: Browser Stop
si: ගවේෂකයෙහි නවතාලීම

en: Building font cache
si: අක්ෂර හැඹිලිය ගොඩනංවමින්

en: Bulgarian
si: බල්ගේරියානු

en: Burmese
si: බුරුම

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
si: පෙරනිමිය ලෙස, VLC විසින් අවසන් අයිතම 10 ක ලැයිස්තුවක් තබා ගනියි. මෙම පහසුකම ඔබට මෙහිදී අක්‍රිය කළ හැකියි.

en: Bytes
si: බයිට්ස්

en: C
si: si

en: CDDB Server
si: CDDB සේවාදායකය

en: CDDB Server port to use.
si: භාවිතයට ඇති CDDB සේවාදායකයේ තොට

en: CDDB port
si: CDDB තොට

en: CLI input
si: CLI ආදානය

en: Cable
si: රැහැණ

en: Caching value (ms)
si: කෑෂ්ගත අගය (මිලි තත්පර)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
si: කැමරා සහ මයික්‍රොෆෝන සඳහා කෑෂ්ගත අගය, මිලි තත්පර වලින්.

en: Caching value for local files, in milliseconds.
si: ප්‍රාදේශීය ගොනු සඳහා කෑෂ්ගත අගය, මිලි තත්පර වලින්.

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
si: ජාල සම්පත් සඳහා කෑෂ්ගත අගය, මිලි තත්පර වලින්.

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
si: දෘෂ්‍ය මාධ්‍ය සඳහා කෑෂ්ගත අගය, මිලි තත්පර වලින්.

en: Calculation factor
si: ගණන කිරීම් සාධකය

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Cannot save Configuration
si: සැකසුම් සුරැකීමට නොහැකි විය

en: Cannot write to file %1:
    %2.
si: ගොනුවකට ලිවීම නොහැකිය %1:
    %2.

en: Canvas
si: කැන්වසය

en: Canvas video filter
si: කැන්වස වීඩියෝ පෙරනය

en: Capability
si: හැකියාව

en: Capture
si: ග්‍රහණය

en: Capture &Device
si: ග්‍රහණ ආම්&පන්නය

en: Capture failed
si: ග්‍රහණය අසමත් විය

en: Capture fragment size
si: ග්‍රහණ ඛණ්ඩයක ප්‍රමාණය

en: Capture mode
si: ග්‍රහණ ප්‍රකාරය

en: Capture region height
si: ග්‍රහණ ප්‍රදේශයේ උස

en: Capture region width
si: ග්‍රහණ ප්‍රදේශ‍යේ පළල

en: Capture the audio stream in stereo.
si: ශ්‍රව්‍ය දහරාව ස්ටීරියෝ ලෙස ග්‍රහණය කරන්න.

en: Cartoon
si: කාටූන්

en: Category
si: ප්‍රවර්ගය

en: Celtic (Latin-8)
si: කෙල්ටික් (Latin-8)

en: Center
si: මැද

en: Chamorro
si: කැමරූ

en: Change
si: වෙනස් කරන්න

en: Change Hotkey
si: කෙටි යතුරු වෙනස් කරන්න

en: Change playlistview
si: ධාවන ලැයිස්තු පෙනුම වෙනස් කරන්න

en: Change the caching for the media
si: මාධ්‍යය සඳහා කෑෂ්ගත කිරීම වෙනස් කරන්න

en: Change the loop and repeat modes
si: ලූපන සහ පුනරාවර්තන ප්‍රකාර අතර වෙනස් කරන්න

en: Change the start time for the media
si: මාධ්‍යය සඳහා ආරම්භක වේලාව වෙනස් කරන්න

en: Change title according to current media
si: වත්මන් මාධ්‍යයට අනුරූපව මාතෘතාව වෙනස් කරන්න

en: Channel Name
si: නාලිකා නම

en: Channel number
si: නාලිකා අංකය

en: Channels
si: නාලිකා

en: Channels count
si: නාලිකා ගණන

en: Chapter
si: පරිච්ඡේදය

en: Chapter %i
si: පරිච්ඡේදය %i

en: Chechen
si: චෙච්නියා

en: Check for &Updates...
si: යවත්කාලීන සඳහා &පරික්ෂා කරන්න...

en: Check for Update...
si: යාවත්කාලීන සඳහා පරික්ෂා කරන්න...

en: Check for VLC updates
si: VLC යාවත්කාලීනය සඳහා පරික්ෂා කරන්න

en: Chinese
si: චීන

en: Choose
si: තෝරන්න

en: Choose Profile
si: පැතිකඩ තෝරන්න

en: Choose a file
si: ගොනුවක් තෝරන්න

en: Choose input
si: ආදානය තෝරන්න

en: Choose one or more media file to open
si: විවෘත කිරීම සඳහා ගොනුවක් හෝ ගොනු කිහිපයක් තෝරන්න

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
si: රෙකෝඩ් කළ ඩිරෙක්ටරිය හෝ ‍ගොනු නාමය සුරක්‍ෂිත වන ස්ථානය

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
si: ඔබගේ වීඩියෝ සැණරූ සුරැකීම සඳහා ෆෝල්ඩරයක් ‍තෝරන්න.

en: Choose...
si: තෝරන්න...

en: Circular Left Hand (18V)
si: වමට වෘත්තාකාර (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
si: දකුණට වෘත්තාකාර (13V)

en: Cl&ose
si: ව&සන්න

en: Classical
si: සම්භාව්‍ය

en: Clean up
si: පිරිසිදු කරන්න

en: Clear
si: හිස් කරන්න

en: Clear List
si: ලැයිස්තුව හිස් කරන්න

en: Clear the messages
si: පණිවුඩ හිස් කරන්න

en: Click to set point B
si: B ලක්‍ෂය සකස් කිරීමට ක්ලික් කරන්න

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
si: ගතවූ කාලය හා ඉතිරි කාලය පෙන්වීම අතර මාරු වීමට ක්ලික් කරන්න

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
si: එක් ගොනුවක් ලූපනය, ගොනු සියල්ල ලූපනය අතර මාරු වීමට ක්ලික් කරන්න.

en: Clock jitter
si: ඔරලෝසු කලබලකාරීත්වය (jitter)

en: Clock reference average counter
si: ඔරලෝසු යොමුවේ සාමාන්‍ය කවුන්ටරය

en: Clock synchronisation
si: ඔරලෝසු සමමුහුර්ථකරණය

en: Clone
si: ක්ලෝනය

en: Close Window
si: කවුළුව වසන්න

en: Closed captions %u
si: වසා දමන ලද මාතෘකා %u

en: Codec
si: කොඩෙක්

en: Codec Details
si: කොඩෙක් විස්තර

en: Codec Level
si: කොඩෙක් මට්ටම

en: Codec Profile
si: කොඩෙක් පැතිකඩ

en: Codecs
si: කොඩෙක්

en: Codecs / Muxers
si: කොඩැක් / Muxers

en: Collapse
si: හකුලන්න

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
si: ධාවනය වන්නා වූ මාධ්‍ය ගැන විවිධ වූ සංකීර්ණ ප්‍රාදේශීය සංඛ්‍යාලේඛන දත්ත එක්රැස් කරන්න.

en: Color
si: වර්ණය

en: Color effect
si: වර්ණ ප්‍රයෝග

en: Color extraction
si: වර්ණ නිස්සාරණය

en: Color killer
si: වර්ණ මරා දමන්නා

en: Color messages
si: වර්ණ පණිවුඩ

en: Color threshold
si: වර්ණ සීමකය

en: Colors
si: වර්ණ

en: Combined
si: සංයුක්තව

en: Comment
si: පරිකථනය

en: Comments
si: පරිකථන

en: Compiled by %s on %s (%s)
si: සම්පාදනය කරන ලද්දේ %s on %s (%s)

en: Compiler: %s
si: සම්පාදකය: %s

en: Complete MRL for VLC internal
si: VLC අභ්‍යන්තරය සඳහා සම්පූර්ණ MRL

en: Component
si: සංරචකය

en: Composite
si: සංයුක්ත

en: Composite input
si: සංයුක්ත ආදානය

en: Conductor
si: ප්‍රධානයා

en: Configure
si: වින්‍යාසගත කිරිම

en: Configure Hotkeys
si: කෙටි යතුරු වින්‍යාසගත කිරිම

en: Connection failed
si: සබඳතාවය බිඳවැටුණි

en: Console
si: කොන්සෝලය

en: Constant bitrate mode (CBR)
si: ස්ථාවර බිටු සීඝ්‍රතා ප්‍රකාරය (CBR)

en: Constant error mode
si: ස්ථාවර දෝෂ ප්‍රකාරය

en: Context menu
si: සන්දර්භ මෙනුව

en: Continue
si: අඛණ්ඩව කරගෙන යන්න

en: Continuous 22kHz tone
si: අඛණ්ඩ 22kHz නාදය

en: Continuous stream
si: අඛණ්ඩ දහරාවන්

en: Contrast
si: අසමතාවය (Contrast)

en: Control
si: පාලනය

en: Control interfaces
si:  පාලන අතුරුමුහුණත්

en: Control menu for the player
si: ධාවකය සඳහා පාලක මෙනු

en: Conve&rt / Save...
si: හරවන්න/සුරකින්න...

en: Convert
si: හරවන්න

en: Copy
si: පිටපත් කරන්න

en: Copyright
si: ප්‍රකාශන අයිතිය

en: Copyright metadata
si: ප්‍රකාශන අයිතියේ පාර-දත්ත

en: Cornish
si: කෝනිෂ්

en: Corsican
si: කෝසිකන්

en: Create
si: තනන්න

en: Create Directory...
si: ඩිරෙක්ටරියක් තනන්න...

en: Create Folder
si: බහාලුම තනන්න

en: Create Folder...
si: ෆෝල්ඩරයක් තනන්න...

en: Create a new bookmark
si: නව පොත් සළකුණක් තනන්න

en: Create a new profile
si: නව පැතිකඩක් තනන්න

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
si: පද්ධති සුසර අවකාශය සඳහා අනන්‍ය නමක් තනන්න

en: Credits
si: ස්තුතිය

en: Croatian
si: ක්‍රොඒෂියානු

en: Crop
si: ඡේදනය

en: Crop one pixel from the bottom of the video
si: වීඩියෝවේ පහළින් එක් පික්සෙලයක් ඡේදනය කරන්න

en: Crop one pixel from the left of the video
si: වීඩියෝවේ වම්පසින් එක් පික්සෙලයක් ඡේදනය කරන්න

en: Crop one pixel from the right of the video
si: වීඩියෝවේ දකුණින් එක් පික්සෙලයක් ඡේදනය කරන්න

en: Crop one pixel from the top of the video
si: වීඩියෝවේ ඉහළින් එක් පික්සෙලයක් ඡේදනය කරන්න

en: Current Media Information
si: වත්මන් මාධ්‍ය තොරතුරු

en: Current channel:
si: වත්මන් නාලිකාව:

en: Current media / stream statistics
si: වත්මන් මාධ්‍ය/දහරා සංඛ්‍යාලේඛන

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
si: වත්මන් ධාවන වේගය: %1
    සීරුමාරු කිරීමට ක්ලික් කරන්න

en: Custom
si: රිසිකළ

en: Custom &Bookmarks
si: අභිරුචි පොත් &සළකුණු

en: Custom crop ratios list
si: අභිමත ඡේදන අනුපාත ලැයිස්තුව

en: Custom options
si: රිසිකළ විකල්ප

en: Customi&ze Interface...
si: අතුරුමුහුණ&ත අභිරුචිකරණය...

en: Cut
si: කපන්න

en: Cycle audio track
si: ශ්‍රව්‍ය පථය

en: Cyrillic (Windows-1251)
si: සිරිලික් (Windows-1251)

en: Czech
si: චෙච්

en: DMX options
si: DMX විකල්ප

en: DV (Digital Video) demuxer
si: DV (ඩිජිටල් වීඩියෝ) ඩිමක්සර්

en: DVB adapter
si: DVB ඇඩැප්ටරය

en: DVB device
si: DVB ආම්පන්නය

en: DVB subtitles
si: DVB උපසිරැසි

en: DVB subtitles decoder
si: DVB උපසිරැසි විකේතකය

en: DVB subtitles encoder
si: DVB උපසිරැසි ආකේතකය

en: DVB-S2 parameters
si: DVB-S2 පරාමිතීන්

en: DVB-T reception parameters
si: DVB-T පිළිගැනුම් පරාමිති

en: DVD angle
si: ඩීවීඩී‍ කෝණය

en: DVD device
si: DVD ආම්පන්නය

en: DVD menus
si: ඩීවිඩී මෙනු

en: DVD subtitles
si: ඩීවීඩී උපසිරැසි

en: DVD with menus
si: ඩීවිඩී මෙනු සමග

en: DVD without menus
si: මෙනු රහිතව ඩීවීඩී

en: DVDRead Input (no menu support)
si: DVDRead ආදානය. (මෙනු සඳහා සහයෝගය නොදක්වයි)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
si: DVDRead හට "%s" තැටිය විවෘත කිරීමට නොහැකි විය.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
si: DVDRead හට %d/%d කොටස 0x%02x වේගයෙන් කියවීමට නොහැකි විය.

en: DVDRead could not read block %d.
si: DVDRead හට %d කොටස කියවීමට නොහැකි විය.

en: DVDnav Input
si: DVDnav ආදානය

en: Damaged or incomplete AVI file
si: පලුදු වූ හෝ පරිපූර්ණ නොවූ AVI ගොනුවක් නම්

en: Danish
si: ඩෙන්මාර්ක

en: Dark
si: අඳුරු

en: Darkness limit
si: අන්ධකාර සීමාව

en: Data
si: දත්ත

en: Date
si: දිනය

en: Date metadata
si: දින පාර-දත්ත

en: Day / Month / Year:
si: දිනය / මාසය / අවුරුද්ද:

en: De-Fullscreen
si: පුන් තිරය

en: Debug logging
si: දෝෂහරණ ලොගනය

en: Decoded blocks
si: විකේතනය කළ ඒකක

en: Decoded format
si: විකේතක හැඩතලය

en: Decoders
si: විකේතක

en: Decrease
si: අඩු කරන්න

en: Decrease Volume
si: ශබ්දය අඩු කරන්න

en: Decrease scale factor
si: පරිමාණ ගුණකය අඩු කරන්න

en: Default
si: පෙරනිමි

en: Default (Windows-1252)
si: පෙරනිමි (Windows-1252)

en: Default Caching Level
si: පෙරනිමි කෑෂින් මට්ටම

en: Default DVD angle.
si: පෙරනිමි ඩීවීඩී කෝණය

en: Default Encoding
si: පෙරනිමි ආකේතකය

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
si: පෙරනිමි TCP සම්බන්ධතාවයේ කාලසීමාව (මිලිතත්පර වලින්).

en: Default caching policy
si: පෙරනිමි කෑෂින් ප්‍රතිපත්තිය

en: Default devices
si: පෙරනිමි ආම්පන්න

en: Default encoding
si: පෙරනිමි කේතීකරණය

en: Default font color
si: පෙරනිමි ෆොන්‍ට වර්ණය

en: Default font effect
si: පෙරනිමි ෆොන්‍ට ප්‍රයෝගය

en: Default optical device
si: පෙරනිමි ප්‍රකාශ ආම්පන්නය

en: Default stream
si: පෙරනිමි දහරාව

en: Define the colors of the volume slider
si: ශබ්ද පරිමා පාලක ස්ලයිඩරයේ පෙන්වන වර්ණ නියම කරන්න

en: Define which screen fullscreen goes
si: පුන්තිරය සඳහා යැවෙන්නේ කුමන තිරයදැයි තීරණය කරන්න

en: Defines orientation of the mirror splitting.     Can be vertical or horizontal
si: කැඩපතාකාර බෙදීමේ දිශානතිය නියම කරන්න. සිරස් හෝ තිරස් ආකාරයෙන්

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
si: බේස් සඳහා කලාප වල අරයේ ප්‍රමාණය පික්සෙල වලින් තීරණය කරන්න (ඇරඹුම)

en: Deinterlace
si: සුමට කිරීම

en: Delay
si: ප්‍රමාදය

en: Delay (ms)
si: ප්‍රමාදය (ms)

en: Delay time
si: ප්‍රමාද කාලය

en: Delete
si: මකන්න

en: Delete all the bookmarks
si: සියලු පොත් සළකුණු මකා දමන්න

en: Delete selected profile
si: තෝරාගත් පැතිකඩ මකන්න

en: Delete the current profile
si: වත්මන් පැතිකඩ මකන්න

en: Delete the selected item
si: තෝරන ලද අයිතමය මකා දමන්න

en: Deletes the selected item
si: තෝරන ලද අයිතම මකා දමන්න

en: Demux module
si: ඩිමක්ස් මොඩියුලය

en: Demuxed
si: ඩිමක්ස් කළ

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
si: ඩිමක්සර්ස් විසින් වෙන් වෙන් වූ ශ්‍රව්‍ය සහ වීඩියෝ දහරාවන් භාවිතයට ගනු ලබයි.

en: Descending
si: අවරෝහණ

en: Description
si: විස්තරය

en: Description metadata
si: විස්තර පාර-දත්ත

en: Desired frame rate for the capture.
si: ග්‍රහණය සඳහා අපේක්‍ෂිත රාමු අනුපාතය.

en: Desktop
si: වැඩතලය

en: Destination
si: ගමනාන්තය

en: Destination Setup
si: ඉලක්ක පිහිටුම

en: Destination file:
si: ගමනාන්ත ගොනුව:

en: Detailed List
si: විස්තරාත්මක ලැයිස්තුව

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
si: වර්ණාවලියේ කොපමණ ඛණ්ඩ සංඛ්‍යාවක් තබා ගන්නේදැයි නිර්ණය කරන්න.

en: Device
si: ආම්පන්නය

en: Device Selection
si: උපාංග තේරීම

en: Device name
si: උපාංගයේ නම

en: Device properties
si: ආම්පන්න වත්කම්

en: Device type
si: උපාංගයේ වර්ගය

en: Device:
si: ආම්පන්නය:

en: Devices
si: ආම්පන්න

en: DiSEqC LNB number
si: DiSEqC LNB අංකය

en: Dialog
si: දෙබස්

en: Dirac video demuxer
si: ඩිරැක් වීඩියෝ ඩිමක්සර්

en: Direct2D video output
si: Direct2D විදෘශ්‍ය ප්‍රතිදානය

en: Direct3D video output
si: Direct3D විදෘශ්‍ය ප්‍රතිදානය

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
si: DirectFB වීඩියෝ ප්‍රතිදානය http://www.directfb.org/

en: DirectShow input
si: DirectShow ආදානය

en: DirectX (DirectDraw) video output
si: DirectX (DirectDraw) වීඩියෝ ප්‍රතිදානය

en: Direction
si: දිශාව

en: Direction of the mirroring
si: කැඩපතාකාර රංග ප්‍රයෝගයේ දිශාව

en: Directory
si: ඩිරෙක්ටරිය

en: Directory index
si: ඩිරෙක්ටරි සූචිය

en: Directory or filename where the records will be stored
si: රෙකෝඩ් කළ ඩිරෙක්ටරිය හෝ ‍ගොනු නාමය සුරක්‍ෂිත වන ස්ථානය

en: Directory where the video snapshots will be stored.
si: වීඩි‍යෝ සැණරු සුරක්‍ෂිත වනු ඇත්තේ මෙම ඩිරෙක්ටරියෙහිය.

en: Disable
si: අක්‍රිය කරන්න

en: Disable DVD menus
si: ඩීවිඩී මෙනු අක්‍රිය කරන්න

en: Disable screensaver
si: තිරසුරැකුම අක්‍රිය කරන්න

en: Disable the screensaver during video playback.
si: වීඩියෝව ධාවනය වන අතරතුර තිර සුරැකුම අක්‍රිය කරන්න.

en: Disc
si: තැටිය

en: Disc Selection
si: තැටි තේරීම

en: Disc caching (ms)
si: තැටි කෑෂ්ගත අගය (මිලි තත්පර)

en: Disc device
si: තැටි ආම්පන්නය

en: Discard
si: බැහැර කරන්න

en: Discs
si: තැටි

en: Display
si: දසුන්

en: Display Settings
si: දසුන් සිටුවම්

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
si: RSS හෝ ATOM පෝෂක ඔබගේ වීඩියෝව මත පෙන්වන්න

en: Display aspect ratio
si: දර්ශන අනුපාතය දර්ශනය කරන්න

en: Display device
si: පෙන්වන උපාංගය

en: Display feed images if available.
si: පෝෂක පිංතූර ලැබිය හැකි නම් පෙන්වන්න.

en: Display locally
si: ප්‍රාදේශීයව දර්ශනය කරන්න

en: Display name of the Service
si: සේවාවේ නම මෙලෙස දර්ශනය කරන්න

en: Display playlist tree
si: ධාවන ලැයිස්තු රුක දර්ශනය කරන්න

en: Display resolution
si: සංදර්ශන විභේදනය

en: Display size
si: දර්ශන ප්‍රමාණය

en: Display the output
si: ප්‍රතිදානය දර්ශනය කරන්න

en: Display the processed video
si: සකස් කළ වීඩියෝව දර්ශනය කරන්න

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
si: තිරයේ ඉහළ-වම් කෙළවරෙහි වීඩියෝ සැණරුවෙහි පෙර දසුන සංදර්ශනය කරන්න.

en: Display the stream locally
si: දහරාව අසළින්ම සන්දර්ශනය කරන්න

en: Display the title of the video on top of the movie.
si: වීඩියෝවෙහි මාතෘකාව චිත්‍රපටියේ මතුපිටින් දර්ශනය කරන්න.

en: Display video in a skinned window if any
si: ඈඳුම් කවුළුවක් ඇත් නම් වීඩියෝව එය මත දර්ශනය කරන්න

en: Display video snapshot preview
si: වීඩියෝ සැණරුවෙහි පෙර දසුනක් සංදර්ශනය කරන්න

en: Displayed frames
si: දර්ශනය කළ රාමු

en: Do not open a DOS command box interface
si: DOS විධාන අතුරුමුහුණත විවෘත කරන්න එපා

en: Do nothing
si: කිසිවක් නොකරන්න

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
si: දායකත්වයෙන් ඉවත් වීමට ඔබට ඇත්තටම අවශ්‍ය ද? %1?

en: Do you want to download it?
si: ඔබට එය බාගැනීමට අවශ්‍යද?

en: Docked Playlist
si: ඈඳුන ධාවන ලැයිස්තුව

en: Dolby Surround
si: ඩෝල්බි සරවුන්ඩ්

en: Dolby Surround:
si: ඩෝල්බි සරවුන්ඩ්:

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
si: සම්බන්ධතාවය සඳහා භාවිතා කරන්නාවූ වසම/ක්‍රියාකාරී සමූහය

en: Don't show
si: පෙන්වන්න එපා!

en: Double Size
si: ද්විත්ව ප්‍රමාණය

en: Double click to get media information
si: මාධ්‍යය තොරතුරු ලබා ගැනීමට ද්විත්ව ක්ලික් කරන්න

en: Double click to jump to a chosen time position
si: තෝරාගත් කාල ස්ථානයකට පැනීම සඳහා ද්විත්ව ක්ලික් කරන්න

en: Download Cover Art
si: පිටකවර රූ බාගත කරන්න

en: Download Plugin
si: බාගත ප්ලගින

en: Download cover art
si: පිටකවර රූ බාගත කරන්න

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
si: බාගත කරන ලද "%s" ගොනුව සදොස්ය. එසේ හෙයින්, එය මකා දමන ලදී.

en: Downloading ...
si: බාගනිමින්...

en: Drop late frames
si: ප්‍රමාද වන රාමු අතහරින්න

en: Drop media here
si: මාධ්‍ය මෙයට ඇද අතහරින්න

en: Dropped (discontinued)
si: අතහරින ලද (නතර කරන ලද)

en: Dummy
si: ව්‍යාජ

en: Dummy audio output
si: ව්‍යාජ ශ්‍රව්‍ය ආදානය

en: Dummy decoder
si: ව්‍යාජ විකේතකය

en: Dummy encoder
si: ව්‍යාජ ආකේතකය

en: Dummy input
si: ව්‍යාජ ආදානය

en: Dump decoder
si: Dump විකේතකය

en: Dump filename
si: නි‍ක්‍ෂේපක ගොනු නාමය

en: Dump raw input
si: පිරිසිදු නොකළ දළ ආදානය

en: Duration
si: කාලසීමාව

en: Dutch
si: ලන්දේසි

en: Dynamic video overlay
si: ඩයිනමික් වීඩියෝ අතිපිහිතය

en: E&xport
si: අපනයනය

en: Eastern European (Latin-2)
si: පෙරදිග යුරෝපියානු (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
si: පෙරදිග යුරෝපියානු (Windows-1250)

en: Edge
si: මායිම

en: Edge visible
si: දාරය දෘෂ්‍යමාන කරන්න

en: Edge weightning
si: කෙළවර බර කරන්න

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Edit Bookmarks
si: පොත් සළකුණු සංශෝධනය කරන්න

en: Edit Input
si: ආදානය සංස්කරණය කරන්න

en: Edit Options
si: විකල්ප සංස්කරණය

en: Edit selected profile
si: තෝරන ලද පැතිකඩ සංස්කරණය කරන්න

en: Edit settings
si: සැකසුම් සකසන්න

en: Effects
si: ප්‍රයෝග

en: Eject the disc
si: තැටිය නෙරපන්න

en: Elapsed time
si: ගතවූ කාලය

en: Elements order
si: මූලිකාංග අනුපිළිවෙල

en: Embed the file browser in open dialog
si: විවෘත කිරීම් කවුළුව තුළට ගොනු සැරිසරණය ඔබ්බවන්න

en: Embed the video output in the main interface.
si: ප්‍රධාන අතුරුමුහුණතට වීඩියෝ ප්‍රතිදානය කාවද්දන්න.

en: Embedded
si: ඔබ්බනු ලැබූ

en: Embedded video
si: ඔබ්බනු ලැබූ වීඩියෝ

en: Empty Playlist
si: හිස් වාදනලැයිස්තුව

en: Enable
si: සබලයි

en: Enable DVD menus
si: ඩීවිඩී මෙනු සබල කරන්න

en: Enable OSD
si: තිරමත දර්ශනය සබල කරන්න

en: Enable On Screen Display (OSD)
si: තිර මත දර්ශනය (OSD) සක්‍රිය කරන්න

en: Enable SPU stream output
si: SPU දහරා ප්‍රතිදානය සබල කරන්න

en: Enable Time-Stretching audio
si: ශ්‍රව්‍ය කාල-දිගැදුම් සබල කරන්න

en: Enable audio
si: ශ්‍රව්‍ය සබල කරන්න

en: Enable audio stream output
si: ශ්‍රව්‍ය දහරා ප්‍රතිදානය සබල කරන්න

en: Enable noise reduction algorithm.
si: ඝො‍්ෂාව අඩු කිරීමේ ඇල්ගොරිදමය සබල කරන්න.

en: Enable original graphic spectrum
si: ප්‍රකෘති චිත්‍රක වර්ණාවලිය සබල කරන්න

en: Enable software mode
si: මෘදුකාංග ක්‍රමය සක්‍රිය කරන්න

en: Enable sub-pictures
si: උප-අනුරූ සබල කරන්න

en: Enable subtitles
si: උපසිරුසි සක්‍රිය කරන්න

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
si: වර්ණාවලීමානයේ "flat" වර්ණාවලි විශ්ලේෂකය සබල කරන්න.

en: Enable time stretching audio
si: ශ්‍රව්‍ය කාල-දිගැදීම සබල කරන්න

en: Enable transparency effects
si: පාරදෘෂ්‍යතා ප්‍රයෝග සබල කරන්න

en: Enable video
si: වීඩියෝ සබල කරන්න

en: Enable video stream output
si: වීඩියෝ දහරා ප්‍රතිදානය සබල කරන්න

en: Enable wallpaper mode
si: බිතුපත් ප්‍රකාරය සබල කරන්න

en: Encapsulation
si: සංක්‍ෂිප්තය

en: Encapsulation Method
si: සංක්ෂිප්ත ක්‍රමය

en: Encapsulation format
si: සංක්ෂිප්තයේ හැඩතලය

en: Encoded by
si: කේතාංකනය කරන ලද්දේ

en: Encoding parameters
si: කේතීකරණ පරාමිතීන්

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
si: වීඩියෝව මත තීරු ප්‍රස්ථාරයේ ස්ථානය බලාත්මක කිරීමට ඔබට හැකියි. (0=මැද, 1=වම, 2=දකුණ, 4=උඩ, 8=යට; ඔබට තව දුරටත් හැකියි මෙම අගයයන් සංකරණය කිරීමට. උදාහරණ ලෙස 6 = උඩ දකුණු කෙළවර).

en: English
si: ඉංග්‍රීසි

en: Enter URL here...
si: URL මෙහි ඇතුල් කරන්න...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
si: දායකත්වය ලබා ගැනීම සඳහා පොඩ්කාස්‍ට් හි URL එක ඇතුල් කරන්න:

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
si: ස්ථානයක් තෝරා ගැනීම සඳහා එක්කෝ වලංගු පෙතක් ඇතුල් කරන්න. නැතහොත් "තෝරන්න"  බොත්තම භාවිතා කරන්න.

en: Enter name for new directory:
si: නව ඩිරෙක්ටරිය සඳහා නමක් ඇතුළත් කරන්න:

en: Enter name for new folder:
si: නව ෆෝල්ඩරය සඳහා නමක් ඇතුළත් කරන්න:

en: Enter the address of the computer to stream to.
si: දහරා සඳහා වන ලිපිනය පරිගණකයට ඇතුල් කරන්න

en: Entries
si: ඇතුල් කිරීම්

en: Entry
si: ඇතුල්කිරීම

en: Equalizer
si: සමානකරණය

en: Erase
si: මකා දැමීම

en: Error
si: දෝෂය

en: Error while saving meta
si: පාර-දත්ත සුරැකී‍මේ දී දෝෂයක් ඇති විය

en: Error:
si: දෝෂය:

en: Errors
si: දෝෂ

en: Errors and Warnings
si: දෝෂ පණිවුඩ සහ අවවාදාත්මක පණිවුඩ

en: Errors and Warnings...
si: දෝෂ පණිවුඩ සහ අවවාදාත්මක ‍පණිවුඩ...

en: Esperanto
si: එස්පරැන්ටෝ (Latin-3)

en: Esperanto (Latin-3)
si: එස්පරැන්ටෝ (Latin-3)

en: Essential
si: අත්‍යවශ්‍ය

en: Estonian
si: එස්තෝනියානු

en: Every
si: සෑම

en: Exhaustive help for VLC and its modules
si: VLC සහ එහි මොඩියුල සම්බන්ධව දීර්ඝ විස්තර සහිත උදව්

en: Existing playlist item
si: දැනටමත් පවතින ධාවන ලැයිස්තු අයිතමයකි

en: Exit fullscreen
si: පුන් තිරයෙන් ඉවත්වන්න

en: Exit if there are no more items in the playlist.
si: ධාවන ලැයිස්තුවෙහි තවත් අයිතම ඉතිරිව නොමැති නම් ඉවත්වන්න.

en: Expand
si: විහිදන්න

en: Expand Node
si: මංසල විදහන්න

en: Expanding Spacer
si: වැඩිපුර ඉඩ තබන්න

en: Experimental
si: පරීක්‍ෂාත්මක

en: Export SDP as file
si: SDP ගොනුවක්‍ ලෙස අපනයනය කරන්න

en: Extended M3U
si: විස්තෘත M3U

en: Extended panel
si: විස්තෘත පැනලය

en: Extensions
si: දිගු

en: Extra PMT
si: අතිරේක PMT

en: Extra interface modules
si: අමතර අතුරුමුහුණත් මොඩියුල

en: Extra media
si: අතිරේක මාධ්‍ය

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
si: අමතර පාර-දත්ත සහ වෙනත් තොරතුරු මෙම පැනලය තුළ පෙන්නුම් කරයි

en: Extract
si: දිගහරින්න

en: EyeTV input
si: EyeTV ආදානය

en: EyeTV is not launched
si: EyeTV ආරම්භ කර නැත

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
si: EyeTV වැඩසටහන් අංකය, හෝ අවසාන චැනලය සඳහා0 භාවිතා කරන්න, S-Video ආදානය සඳහා -1 ද, සංයුක්ත ආදානය සඳහා -2 ද භාවිතා කරන්න.

en: FEC code rate
si: FEC කේත අනුපාතය

en: FM radio
si: FM රේඩියෝ

en: FTP account
si: FTP ගිණුම

en: FTP input
si: FTP ආදානය

en: FTP password
si: FTP රහස්පදය

en: FTP upload output
si: FTP උඩුගත කිරීම් ප්‍රතිදානය

en: FTP user name
si: FTP පරිශීලක නාමය

en: Factor
si: සාධකය

en: Failed to open "%s" for writing
si: විවෘත කිරීම අසාර්ථක විය "%s" ලිවීම සඳහා

en: Fast
si: වේගවත්

en: Fast seek
si: වේගයෙන් සෙවීම

en: Faster
si: වේගයෙන්

en: Faster (fine)
si: වේගයෙන් (සියුම්ව)

en: Features
si: මුහුණුවර

en: Feed URLs
si: පෝෂක URLs

en: Fetch Meta Data
si: කැඳවූ පාර-දත්ත

en: Fijian
si: පීජියන්

en: File
si: ගොනුව

en: File Format:
si: ගොනු හැඩතලය:

en: File Selection
si: ගොනු තේරීම

en: File caching (ms)
si: කෑෂ්ගත ගොනුව (මිලි තත්පර)

en: File corrupted
si: ගොනුව සදොස්ය

en: File could not be verified
si: ගොනුව ස්ථිර කිරීමට නොහැකි විය

en: File extensions association
si: ගොනු දිගු සම්බන්ධය

en: File input
si: ගොනු ආදානය

en: File name
si: ගොනු නාමය

en: File names:
si: ගොනු නාම:

en: File not verifiable
si: ගොනුව සත්‍යාපනය කළ නොහැකිය

en: File reading failed
si: ගොනුව කියවීම අසාර්ථක විය

en: File/Directory
si: ගොනුව/ඩිරෙක්ටරිය

en: File/Folder
si: ගොනුව/බහාලුම

en: Filename
si: ගොනුනාමය

en: Filename prefix
si: ගොනු නාම උපසර්ගය

en: Files
si: ගොනු

en: Filter
si: පෙරහන

en: Filter length (ms)
si: පෙරනයේ කාල ප්‍රමාණය (මිලි තත්පර)

en: Filter smoothness (%)
si: පෙරනයේ සෞම්‍ය භාවය (%)

en: Filter threshold (%)
si: පෙරනයේ සීමකය (%)

en: Filter:
si: පෙරහන:

en: Filters
si: පෙරහන්

en: Find: %s
si: සොයන්න: %s

en: Finish
si: අවසන්

en: Finnish
si: ෆින්ලන්ත

en: First Entry Point
si: පළමු ඇතුල් කිරීම් ලක්‍ෂය

en: Flac audio packetizer
si: Flac ශ්‍රව්‍ය පැකැට්ටුකරණය

en: Flat
si: රේඛීය

en: Flat Button
si: පැතලි බොත්තම්

en: Flip the picture horizontally.
si: පිංතූරය තිරස්ව පෙරලන්න.

en: Flip the picture vertically.
si: පිංතූරය සිරස්ව පෙරලන්න.

en: Folder
si: ෆෝල්ඩරය

en: Folder meta data
si: ෆෝල්ඩර පාර-දත්ත

en: Font
si: අකුරුවර්ගය

en: Font Properties
si: ෆොන්ට වත්කම්

en: Font color
si: අක්ෂර වර්ණය

en: Font menu
si: ෆොන්ට  මෙනුව

en: Font size
si: ෆොන්ට ප්‍රමාණය

en: Font size in pixels
si: ෆොන්‍ට ප්‍රමාණය පික්සෙල වලින්

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
si: ෆොන්ට  ප්‍රමාණය, පික්සෙල වලින්. පෙරනිමිය වන්නේ - 1 (පෙරනිමි ෆොන්ට  ප්‍රමාණය භාවිතා කරන්න)

en: Font size, pixels
si: ෆොන්ට  ප්‍රමාණය, පික්සෙල

en: Font used for the menus
si: මෙනු සඳහා භාවිතා කරන ලද ෆොන්ට

en: Font used for the titles
si: මාතෘකා සඳහා භාවිතා කරන ලද ෆොන්ට

en: Force Aspect Ratio
si: බලාත්මක දර්ශන අනුපාතය

en: Force subtitle position
si: උපසිරැසි ස්ථානය බලාත්මක කරන්න

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
si: විශේෂිත වූ වර්ණ තීව්‍රතා හැඩතලයක් DirectShow වීඩියෝ ආදානය ලෙස භාවිතා කිරීම බලාත්මක කරන්න. (උදා. I420 (පෙරනිමි), RV24, යනාදිය)

en: Force window style:
si: බලාත්මක කවුළු රටාව:

en: Form
si: ෆෝරමය

en: Format
si: හැඩහුරුව

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
si: ප්‍රතිදාන පිංතූර වල හැඩතලය (png, jpeg, ...).

en: Forward
si: ඉදිරියට

en: Frame By Frame
si: රාමුවෙන් රාමුව

en: Frame Rate
si: රාමු අනුපාතය

en: Frame buffer depth
si: රාමු බෆර ගැඹුර

en: Frame buffer file
si: රාමු බෆර ගොනුව

en: Frame buffer height
si: රාමු බෆර උස

en: Frame buffer segment ID
si: රාමු බෆර ඛණ්ඩයෙහි හැඳුනුම

en: Frame buffer width
si: රාමු බෆර පළල

en: Frame delay (ms)
si: රාමු ප්‍රමාදය  (ms)

en: Frame rate
si: රාමු අනුපාතය

en: Frame size
si: රාමුවේ ප්‍රමාණය

en: Framebuffer input
si: රාමු බෆර ආදානය

en: Framebuffer uses hw acceleration
si: රාමුබෆරය hw ත්වරණය භාවිතා කරයි

en: Frames per Second
si: තත්පරයකට රාමු

en: French
si: ප්‍රංශ

en: Frequency
si: සංඛ්‍යාතය

en: Frequency (Hz)
si: සංඛ්‍යාතය (Hz)

en: Frisian
si: පර්සියානු

en: From
si: වෙතින්

en: Full HD (1080p)
si: පූර්ණ HD (1080p)

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
si: භාවිතයට ගනු ලබන පිංතූර ගොනු වල සම්පූර්න පථ. හැඩතලය වනුයේ, <පිතූරය>[,<ප්‍රමාදය මිලි තත්පර වලින්>[,<ඇල්පා>]][;<පිංතූරය>[,<ප්‍රමාදය>[,<ඇල්පා>]]][;...]. ඔබ සතුව ඇත්තේ එකක් පමණක් නම්, එහි ගොනු නාමය ලබා දෙන්න.

en: Fullscreen
si: පුන් තිරය

en: Fullscreen Controller
si: පුන් තිර පාලක

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
si: පුන්තිර පාලකයේ පාරාන්ධතාවය 0.1 සහ 1 අතර

en: Fullscreen video output
si: පුන්තිර වීඩියෝ ප්‍රතිදානය

en: GOP length
si: GOP දිග

en: GOP structure
si: GOP ආකෘතිය

en: Game mode
si: ක්‍රීඩා ආකාරය

en: Gamma
si: ගැමා

en: Gamma (Blue) correction
si: ගැමා (නිල්) සංශෝධනය

en: Gamma (Green) correction
si: ගැමා (කොළ) සංශෝධනය

en: Gamma (Red) correction
si: ගැමා (රතු) සංශෝධනය

en: Gamma adjust.
si: ගැමා සංතුලනය.

en: Gauss
si: ගවුස්

en: General
si: ප්‍රධාන

en: General Audio
si: ප්‍රධාන ශ්‍රව්‍ය

en: General audio settings
si: ප්‍රධාන ශ්‍රව්‍ය සැකසුම්

en: General input settings. Use with care...
si: ප්‍රධාන ආදාන සැකසුම්. ප්‍රවේශමින් භාවිතා කරන්න...

en: General playlist behaviour
si: සාමාන්‍ය ධාවන ලැයිස්තුවේ ක්‍රියාකාරීත්වය

en: General settings for audio output modules.
si: ශ්‍රව්‍ය ප්‍රතිදාන මොඩියුල සඳහා ප්‍රධාන සැකසුම්.

en: General stream output settings
si: ප්‍රධාන දහරා ප්‍රතිදාන සැකසුම්

en: General video settings
si: ප්‍රධාන වීඩියෝ සැකසුම්

en: Generic
si: ගණීය

en: Genre
si: ප්‍රභේදය

en: Genre metadata
si: වර්ග (Genre) පාර-දත්ත

en: Geometry
si: ජ්‍යාමිතිය

en: Georgian
si: ජෝරිජියානු

en: German
si: ජර්මානු

en: Get function
si: ශ්‍රීතය ලබාගන්න

en: Global
si: ගෝලීය

en: GnomeVFS input
si: GnomeVFS ආදානය

en: Go to Time
si: කාලයකට යන්න

en: Go to the DVD menu
si: ඩීවීඩී මෙනුව වෙත යන්න

en: Go to time
si: කාලයකට යන්න

en: Go!
si: යන්න!

en: Google Video Playlist importer
si: ගූගල් වීඩි‍යෝ ධාවන ලැයිස්තු ආනයනකරු

en: Goom
si: ගූම් (Goom)

en: Goom animation speed
si: Goom සජීවන වේගය

en: Goom display height
si: Goom සංදර්ශන උස

en: Goom display width
si: Goom සංදර්ශන පළල

en: Goom effect
si: Goom ප්‍රයෝග

en: Gradient
si: අනුක්‍රමණය

en: Gradient threshold
si: අවනතියේ සීමකය

en: Grass green
si: තණ පැහැ කොළ

en: Gray
si: අළු

en: Grayscale video output
si: අළුපැහැති වීඩියෝ ප්‍රතිදානය

en: Greek (ISO 8859-7)
si: ග්‍රීක් (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
si: ග්‍රීක් (Windows-1253)

en: Greek, Modern
si: ග්‍රීක, නවීන

en: Green
si: කොළ

en: Group
si: සංසදය

en: Guarani
si: ගුරානි

en: Guard interval
si: නියාමක අන්තරය

en: Gujarati
si: ගුජරාටි

en: H.264 level
si: H.264 මට්ටම

en: H.264 profile
si: H.264 පැතිකඩ

en: H264 video demuxer
si: H264 වීඩියෝ ඩිමක්සර්

en: HD-SDI Input
si: HD-SDI ආදානය

en: HTML playlist
si: HTML ධාවන ලැයිස්තුව

en: HTTP (default)
si: HTTP (පෙරනිමි)

en: HTTP authentication
si: HTTP සත්‍යාපනය

en: HTTP input
si: HTTP ආදානය

en: HTTP proxy
si: HTTP ප්‍රොක්සිය

en: HTTP proxy URL
si: HTTP පෙරකලාසි URL

en: HTTP proxy password
si: HTTP ප්‍රොක්සියේ රහස් පදය

en: HTTP referer value
si: HTTP යොමු අගය

en: HTTP server address
si: HTTP සේවාදායක ලිපිනය

en: HTTP server port
si: HTTP සේවාදායක තොට

en: HTTP/TLS Certificate Revocation List
si: HTTP/TLS අවලංගු කළ සහතික ලැයිස්තුව

en: HTTP/TLS server certificate
si: HTTP/TLS සර්වර් සහතිකය

en: HTTPS server port
si: HTTPS සේවාදායක තොට

en: Headphone surround effect
si: හෙඩ්ෆෝන් සරවුන්ඩ් ප්‍රයෝගය

en: Hebrew
si: හීබෲ

en: Hebrew (ISO 8859-8)
si: හීබෲ (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
si: හීබෲ (Windows-1255)

en: Height
si: උස

en: Height in pixels of the border between miniatures.
si: සිඟිති රූ අතර බෝඩරයේ උස පික්සෙල වලින්.

en: Help
si: උදව්

en: Hide VLC
si: VLC සඟවන්න

en: Hide future errors
si: ඉදිරියට එන දෝෂ සඟවන්න

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
si: මිලිතත්පර n කට පසුව මූසික කර්සරය සහ පුන්තිර පාලක සඟවන්න.

en: Hide the interface and pause playback.
si: අතුරුමුහුණත සඟවන්න සහ ධාවනය නවතන්න.

en: Hierarchy mode
si: ධූරාවලි ප්‍රකාරය

en: High LNB voltage
si: අධි LNB වෝල්ටීයතාවය

en: High latency
si: ඉහළ නොපෙනී පැවතීම

en: High priority
si: ඉහල ප්‍රමුඛත්වය

en: Higher latency
si: ඉහළතම නොපෙනී පැවතීම

en: Highest
si: උච්චතම

en: Hindi
si: හින්දි

en: Home
si: නිවස

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
si: හොං-කොං පරිපූරක (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
si: Hop සීමාව (TTL)

en: Horizontal
si: තිරස්

en: Horizontal (18V)
si: තිරස් (18V)

en: Host
si: සත්කාරකය

en: Hot keys
si: කෙටි යතුරු

en: Hotkey
si: කෙටියතුර

en: Hotkeys settings
si: Hotkeys සැකසුම්

en: Hours / Minutes / Seconds:
si: පැය / මිනිත්තු / තත්පර:

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
si: තත්පරයකට කොපමණ වාර ගණනක් තිරයේ අඩංගු දෑ නැවුම් කළ යුතුද?

en: Hue
si: පැහැය (Hue)

en: Hue or color balance.
si: පැහැය හෝ වර්ණ සංතුලනය.

en: Hungarian
si: හංගේරියානු

en: Hurry up
si: ඉක්මන් කරන්න

en: I&mport
si: ආනයනය

en: I420 - first plane is greyscale
si: I420 - පළමු තලය කළුසුදු ඒකවර්ණ

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
si: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 පරිවර්තන

en: ID
si: හැඳුනුම

en: IDR interval
si: IDR අන්තරය

en: IP Address
si: IP ලිපිනය

en: ISDB-S parameters
si: ISDB-S පරාමිතීන්

en: ISDB-T reception parameters
si: ISDB-T පිළිගැනුම් පරාමිති

en: IceCAST output
si: IceCAST ප්‍රතිදානය

en: Icelandic
si: අයිස්ලන්ත

en: Icons
si: අයිකන

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
si: ඔබට අවශ්‍ය නම් බහුවිකාශන (multicast) දහරාවක් විවෘත කිරීමට, දහරාවේ ප්‍රතිපාදක විසින් ලබා දුන් IP ලිපිනය ප්‍රවේශමින් ඇතුල් කරන්න. යුනිකාස්ට් ප්‍රකාරයේ දී VLC විසින් ඔබේ පරිගණකයේ IP ලිපිනය ස්වයංක්‍රීයව භාවිතයට ගනු ඇත. 
    
    වෙනස් වූ ප්‍රොටොකෝලයක් භාවිතයෙන් දහරාවන් විවෘත කරන්නේ නම්, මෙම පත්‍රිකාව වසා දැමීමට 'අවලංගු කරන්න' බොත්තම ඔබන්න.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
si: ඔබගේ HTTP ප්‍රොක්සිය සඳහා රහස් පදයක් අවශ්‍ය නම්, මෙහි එය සකස් කරන්න.

en: Ignore
si: නොසලකන්න

en: Ignored extensions
si: මගහරින ලද දිගු

en: Image adjust
si: අනුරූ සීරුමාරු කිරීම

en: Image format (default RGB)
si: අනුරූ හැඩතලය (පෙරනිමි RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
si: වීඩියෝ සැණරූ පරිගණකයේ සුරැකීමේ දී භාවිතා කරනු ලබන ගොණු හැඩතලය

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
si: මෙම විරාමය VNC යාවත්කාලීනය සඳහා ඉල්ලීමකි. පෙරනිමිය වන්නේ සෑම මිලි තත්පර 300 කට වරක්.

en: Increase
si: වැඩි කරන්න

en: Increase Volume
si: ශබ්දය වැඩි කරන්න

en: Increase scale factor
si: පරිමාණ ගුණකය වැඩි කරන්න

en: Index
si: සූචිය

en: Indonesian
si: ඉන්දුනීසියානු

en: Information
si: තොරතුරු

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
si: ඔබගේ මාධ්‍යය හෝ ජාල දහරාව සැදී ඇති ආකාරය සම්බන්ධ තොරතුරු.
     Muxer,ශ්‍රව්‍ය සහ වීඩියෝ‍ කොඩෙක්, උපසිරැසි ආදිය පහතින් පෙන්වා ඇත.

en: Information...
si: තොරතුරු...

en: Infrared
si: අධෝරක්ත

en: Inhibit the power management daemon during playback
si: ධාවනය වන අතරතුර බල සුරැකුම් පාලනය නිෂේධ කරන්න

en: Initializing
si: ආරම්භ වෙමින්

en: Input
si: ආදානය

en: Input & Codec Settings
si: ආදාන සහ කොඩෙක් සැකසුම්

en: Input & Codecs Settings
si: ආදාන සහ කොඩෙක් සැකසුම්

en: Input / Codecs
si: ආදාන / කොඩෙක්

en: Input bitrate
si: ආදාන බිටු අනුපාතය

en: Input card to use
si: භාවිතය සඳහා කාඩ්පත ඇතුල් කරන්න

en: Input has changed
si: ආදානය වෙනස් කර ඇත

en: Input list
si: ආදාන ලැයිස්තුව

en: Input media
si: ආදාන මාධ්‍ය

en: Input repetitions
si: ආදාන පුනරාවර්තනය

en: Input slave (experimental)
si: උප ආදානය (පරීක්‍ෂණාත්මක අවධියේ ඇත)

en: Input:
si: ආදානය:

en: Insert
si: ඇතුල් කරන්න

en: Insert Disc
si: තැටිය ඇතුල් කරන්න

en: Install
si: ස්ථාපනය

en: Install Windows Service
si: වින්ඩෝස් සේවා ස්ථාපනය කරන්න

en: Integrate video in interface
si: වීඩියෝව අතුරුමුහුණතට අනුකලනය කරන්න

en: Interactive Zoom
si: අන්තර් ක්‍රියාකාරීත්ව විශාලනය

en: Interface
si: අතුරුමුහුණත

en: Interface Settings
si: අතුරුමුහුණත් සැකසුම්

en: Interface interaction
si: අතුරුමුහුණත් අන්තර්ක්‍රියා

en: Interface module
si: අතුරුමුහුණත් මොඩියුලය

en: Interface style
si: අතුරුමුහුණත් විලාසය

en: Internet
si: අන්තර්ජාලය

en: Invalid combination
si: වලංගු නොවන සංකලනයකි

en: Invalid selection
si: වලංගු නොවන තෝරාගැනීමකි

en: Invalid signature
si: නොදන්නා හැඳුනුමක්

en: Invert colors
si: වර්ණ යටිකුරු කරන්න

en: Invert video filter
si: යටිකුරු වීඩියෝ පෙරනය

en: Irish
si: අයර්ලන්ත

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
si: බාගත කරන ලද "%s" ගොනුව ආරක්‍ෂාකාරීදැයි සත්‍යාපනය කිරීමට නොහැකි විය. එසේ හෙයින්, එය මකා දමන ලදී.

en: Italian
si: ඉතාලියානු

en: JACK Input
si: JACK ආදානය

en: JACK audio input
si: JACK ශ්‍රව්‍ය ආදානය

en: Japanese
si: ජපාන

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
si: ජපාන (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
si: ජපාන (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
si: ජපාන Unix (EUC-JP)

en: Jump Bac&kward
si: පසුපසට පනින්න

en: Jump sizes
si: පැනුම් ප්‍රමාණ

en: Jump to Specific &Time
si: නියමිත කාලයකට යන්න

en: K Audio Interface audio output
si: K Audio අතුරුමුහුණත් ශ්‍රව්‍ය ප්‍රතිදානය

en: Kannada
si: කණ්ණඩ

en: Karaoke
si: කරෝකේ

en: Kashmiri
si: කාශ්මිර්

en: Kazakh
si: කසක්

en: Keep Recent Items
si: මෑත අයිතම තබා ගන්න

en: Keep aspect ratio
si: දර්ශන අනුපාතය තබාගන්න

en: Keep audio level between sessions
si: සැසි අතර ශ්‍රව්‍ය මට්ටම තබාගන්න

en: Keep existing file
si: පවත්නා ගොනුව තබාගන්න

en: Keep original size
si: නියම ප්‍රමාණයෙන්ම තබන්න

en: Keep original video track
si: ප්‍රකෘති වීඩියෝ පථය තබාගන්න

en: Keep stream output open
si: දහරා ප්‍රතිදානය විවෘතව තබන්න

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
si: මොසෙයික මූලිකාංග නැවත සකස් කරන විට නියම දෘෂ්ඨි අනුපාතයෙන්ම තබන්න.

en: Keep the original size of mosaic elements.
si: මොසෙයික මූලිකාංග නියම ප්‍රමා‍ණයෙන්ම තබන්න

en: Key press events
si: යතුරු එබුම් සිද්ධි

en: Key:
si: යතුර:

en: Kirghiz
si: කිර්ගීස්

en: Korean
si: කොරියානු

en: Korean (EUC-KR/CP949)
si: කොරියානු (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
si: කොරියානු (ISO-2022-KR)

en: Kurdish
si: කුර්දීෂ්

en: Language
si: භාෂාව

en: Lao
si: ලාවෝ

en: Large
si: විශාල

en: Larger
si: විශාලතම

en: Last Entry Point
si: අවසන් ඇතුල් කිරීම් ලක්‍ෂය

en: Latest
si: නවතම

en: Latin
si: ලතින්

en: Latvian
si: ලැට්වියානු

en: Launch EyeTV now
si: EyeTV දැන් පුරන්න

en: Launching an update request...
si: යාවත්කාලීන අයදුමක් දියත් කරමින්...

en: Layer A code rate
si: A ස්ථරයේ කේත අනුපාතය

en: Layer A modulation
si: A ස්ථර මූර්ජනය

en: Layer B code rate
si: B ස්ථරයේ කේත අනුපාතය

en: Layer B modulation
si: B ස්ථර මූර්ජනය

en: Layer C code rate
si: C ස්ථරයේ කේත අනුපාතය

en: Layer C modulation
si: C ස්ථර මූර්ජනය

en: Leave Fullscreen
si: පුන් තිරයෙන් ඉවත්වන්න

en: Left
si: වම

en: Left coordinate of the subscreen top left corner.
si: අනුතිර ඉහළ වම් කෙළවරේ වම් සමකක්ෂය.

en: Left to right/Top to bottom
si: වමේ සිට දකුණට/ඉහළ සිට පහළට

en: License
si: බලපත්‍රය

en: Lime
si: දෙහි පැහැය

en: Line 1:
si: රේඛාව 1:

en: Line 2:
si: රේඛාව 2:

en: Linear
si: රේඛීය

en: Linear PCM audio encoder
si: රේඛීය PCM ශ්‍රව්‍ය ආකේතකය

en: Link #
si: සබැඳිය #

en: List
si: ලැයිස්තුව

en: List of words separated by | to filter
si: පෙරීම සඳහා වදන් ලැයිස්තුව ඇතුල් කරන්න, | මගින් එකිනෙක වෙන් කරන්න.

en: Listeners
si: අසන්නන්

en: Lithuanian
si: ලිතුවේනියානු

en: Live
si: සජීවී

en: Live555 stream transport
si: Live555 දහරා පරිවහනය

en: Load
si: ප්‍රවේශනය

en: Load extensions on startup
si: ආරම්භ‍යේ දී දිගු ප්‍රවේශනය කරන්න

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
si: මෙම උපසිරැසි ගොනුව ප්‍රවේශනය කරන්න. මෙය භාවිතා වන්නේ ඔබේ උපසිරැසි ‍ගොනුව ස්වයංව සොයා ගැනීමට නොහැකි නිසා.

en: Local Network
si: පෙදෙසි ජාලය

en: Local oscillator low frequency (kHz)
si: ප්‍රාදේශීය දෝලක අඩු සංඛ්‍යාතය (kHz)

en: Locally collect statistics
si: ප්‍රාදේශීය වශයෙන් එක්රැස් කළ සංඛ්‍යාලේඛන දත්ත

en: Location
si: පිහිටීම

en: Location:
si: නිශ්චයනය:

en: Log all VLC messages to a text file.
si: සියලුම VLC පණිවුඩ ලොග ‍පෙළ ගොනුවකට.

en: Log to file
si: ලොගය ගොනුවකට

en: Logo
si: ලෝගෝ

en: Logo animation # of loops
si: ලොගෝ සජීවනය # ලූපන වාර ගණන

en: Logo erase
si: ලෝගෝව මකන්න

en: Logo overlay
si: ලෝගෝ අතිපිහිතය

en: Long backwards jump
si: දිගු ආපසු පැනුම

en: Long forward jump
si: දිගු ඉදිරි පැනුම

en: Long jump length
si: දිගු පැනුම් කාල ප්‍රමාණය

en: Long jump length, in seconds.
si: දිගු පැනුම් කාල ප්‍රමාණය, තත්පර වලින්

en: Look and feel
si: පෙනුම සහ හැඟීම

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
si: වත්මන් ඩිරෙක්ටරිය තුළ ඹබගේ උපසිරැසි ගොනුව සොයා ගැනීමට නොහැකි නම්, උපසිරැසි ගොනුව ඇත්දැයි මෙම පෙත් වලද බලන්න.

en: Loop
si: ලූපනය කරන්න

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
si: A ස්ථානයේ සිට B ස්ථානයට අඛණ්ඩ ලූපනය අරඹන්න.
    A ස්ථානය සලකුණු කිරීමට ක්ලික් කරන්න

en: Loop from point A to point B continuously.
si: A ස්ථානයේ සිට B ස්ථානයට අඛණ්ඩ ලූපනය අරඹන්න.

en: Loop: %s
si: ලූපය: %s

en: Lossless mode
si: හානිඅවම ප්‍රකාරය

en: Lost
si: අස්ථානගත වූ

en: Lost buffers
si: නැති වූ බෆර

en: Lost frames
si: නැතිවූ රාමු

en: Loudness mode
si: හඬේසැර ප්‍රකාරය

en: Low
si: අවම

en: Low Delay mode
si: අඩු ප්‍රමාද කාල ප්‍රකාරය

en: Low latency
si: අඩු නොපෙනී පැවතීම

en: Lowest
si: අඩුතම

en: Lowest latency
si: අඩුතම නොපෙනී පැවතීම

en: Lua Extension
si: Lua දිගු

en: Lua Playlist
si: ලාවෝ ධාවන ලැයිස්තුව

en: Lua SD Module
si: ලාවෝ SD මොඩියුලය

en: Lua interface
si: Lua අතුරුමුහුණත

en: Lua interface configuration
si:  Lua අතුරුමුහුණත් සැකසුම්

en: Lua interface module to load
si: ප්‍රවේශනය කිරීමය Lua අතුරුමුහුණත් මොඩියුල

en: Lua interpreter
si: ලාවෝ පරිවර්තක

en: Lyrics
si: පදවැල්

en: M-JPEG camera demuxer
si: M-JPEG කැමරා ඩිමක්සර්

en: M3U playlist
si: M3U ධාවන ලැයිස්තුව

en: M3U playlist import
si: M3U ධාවන ලැයිස්තුව ආනයනය කරන්න

en: M3U8 playlist
si: M3U8 ධාවන ලැයිස්තුව

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
si: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 පරිවර්තන

en: MOD demuxer (libmodplug)
si: MOD ඩිමක්සර් (libmodplug)

en: MP4 stream demuxer
si: MP4 දහරා ඩිමක්සර්

en: MPEG 1 Format
si: MPEG 1 ආකෘතිය

en: MPEG Transport Stream demuxer
si: MPEG පරිවහන දහරා ඩිමක්සර්

en: MPEG-4 video
si: MPEG-4 වීඩියෝ

en: MPEG-I/II video demuxer
si: MPEG-I/II වීඩියෝ ඩිමක්සර්

en: MPEG-PS demuxer
si: MPEG-PS ඩිමක්සර්

en: MPEG4 audio packetizer
si: MPEG4 ශ්‍රව්‍ය පැකැට්ටුකරණය

en: MTP input
si: MTP ආදානය

en: MTU of the network interface
si: ජාල අතුරුමුහුණතෙහි MTU

en: MUX options
si: MUX විකල්පයන්

en: Mac OS X interface
si: Mac OS X අතුරුමුහුණත

en: Macedonian
si: මැසඩෝනියානු

en: Magnify
si: විශාලනය

en: Main Profile
si: ප්‍රධාන පැතිකඩ

en: Main Toolbar
si: ප්‍රධාන මෙවලම් තීරුව

en: Main interfaces
si: ප්‍රධාන අතුරුමුහුණත්

en: Main interfaces settings
si: ප්‍රධාන අතුරුමුහුණත් සැකසුම්

en: Major channel
si: ප්‍රධානතම නාලිකාව

en: Make a donation...
si: පරිත්‍යාග කරන්න...

en: Malagasy
si: මලගාසි

en: Malay
si: මැලේ

en: Malayalam
si: මලයාලම්

en: Maltese
si: මෝල්ටීය

en: Maori
si: මාඕරි

en: Marathi
si: මරාති

en: Mark analyzed Pixels
si: විශ්ලේෂිත පික්සෙල සළකුණු කරන්න

en: Maroon
si: මෙරූන්

en: Marquee
si: ගලන පෙළ

en: Mask
si: වෙස්මූණ

en: Matroska stream demuxer
si: Matroska දහරා ඩිමක්සර්

en: Max length
si: උපරිම දිග

en: Maximal volume level
si: උපරිම පරිමා මට්ටම

en: Maximum Bitrate
si: උපරිම බිටු අනුපාතය

en: Maximum bitrate
si: උපරිම බිටු අනුපාතය

en: Maximum bitrate (kbps)
si: උපරිම බිටු අනුපාතය (kbps)

en: Maximum level
si: උපරිම මට්ටම

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
si: තිරය මත දර්ශනය කළ යුතු උපරිම අක්‍ෂර ගණන.

en: Mean
si: මධ්‍යය

en: Media &Information
si: මාධ්‍ය තොරතුරු

en: Media Angle
si: මාධ්‍ය කෝණය

en: Media Audio Track
si: මාධ්‍ය ශ්‍රව්‍ය පථය

en: Media Files
si: මාධ්‍ය ගොනු

en: Media Forward
si: මාධ්‍ය ඉදිරියට

en: Media Information
si: මාධ්‍ය තොරතුරු

en: Media Information...
si: මාධ්‍ය තොරතුරු...

en: Media Library
si: මාධ්‍ය පුස්තකාලය

en: Media Manager Edition
si: මාධ්‍ය කළමනාකරු සංස්කරණය

en: Media Manager List
si: මාධ්‍ය කළමණාකරණ ලැයිස්තුව

en: Media Menu
si: මාධ්‍ය මෙනුව

en: Media Next Frame
si: මාධ්‍ය ඊළඟ රාමුව

en: Media Next Track
si: මාධ්‍ය ඊළඟ පථය

en: Media Play Pause
si: මාධය ධාවනය/විරාමය

en: Media Prev Frame
si: පෙර මාධ්‍ය රාමුව

en: Media Prev Track
si: පෙර මාධ්‍ය පථය

en: Media Record
si: මාධ්‍යයේ වාර්තාව

en: Media Repeat
si: මාධ්‍ය පුනරාවර්තනය

en: Media Resource Locator (MRL)
si: මාධ්‍ය සම්පත් නිශ්චයනය (MRL)

en: Media Select
si: මාධ්‍යයේ තෝරාගැනීම

en: Media Shuffle
si: මාධ්‍ය කලවම

en: Media Stop
si: මාධ්‍යයේ නවතාලීම

en: Media Subtitle
si: මාධ්‍යයේ උපසිරුසි

en: Media Time
si: මාධ්‍යයේ කාලය

en: Media View
si: මාධ්‍ය දසුන

en: Media: %s
si: මාධ්‍ය: %s

en: Medium
si: මධ්‍යස්ත

en: Medium backwards jump
si: මධ්‍යම ආපසු පැනුම

en: Medium forward jump
si: මධ්‍යම ඉදිරි පැනුම

en: Medium jump length
si: මධ්‍යම පැනුම් කාල ප්‍රමාණය

en: Medium jump length, in seconds.
si: මධ්‍යම පැනුම් කාල ප්‍රමාණය, තත්පර වලින්

en: Mega bass
si: මෙගා බේස්

en: Mega bass cutoff
si: මෙගා බේස් කපා හැරීම

en: Mega bass level
si: මෙගා බේස් මට්ටම

en: Memory input
si: මතක ආදානය

en: Menu
si: මෙනුව

en: Menus
si: මෙනු

en: Menus language:
si: මෙනු භාෂාව:

en: Messages
si: පණිවුඩ

en: Messages...
si: පණිවුඩ...

en: Meta-information
si: මෙටා තොරතුරු

en: Metadata
si: පාරදත්ත

en: Mi&nimal Interface
si: &අවම අතුරුමුහුණත

en: Microsoft Media Server (MMS) input
si: Microsoft Media Server (MMS) ආදානය

en: Middle
si: මැද

en: Minimal Mac OS X interface
si: අවම  Mac OS X අතුරුමුහුණත

en: Minimum bitrate (kbps)
si: අවම බිටු අනුපාතය (kbps)

en: Mirror
si: ආදර්ශය

en: Mirror orientation
si: කැඩපතාකාර දිශානතිය

en: Mirror video filter
si: කැඩපත් ආකාර වීඩි‍යෝ පෙරනය

en: Miscellaneous
si: ප්‍රකීර්ණ

en: Miscellaneous Options
si: විවිධ වූ සිටුවම්

en: Miscellaneous audio settings and modules.
si: ප්‍රකීර්ණ ශ්‍රව්‍ය සැකසුම් සහ මොඩියුල.

en: MoMoLight options
si: MoMoLight විකල්ප

en: Mode
si: ප්‍රකාරය

en: Model
si: මාදිලිය

en: Modulation / Constellation
si: මාපකරණය / පිරිවර

en: Modules Tree
si: මොඩියුල රුක

en: Moldavian
si: මාලදිවයින්

en: Mongolian
si: මොන්ගෝලියානු

en: Monitor pixel aspect ratio
si: මොනිටර් පික්සෙල වල දර්ශන අනුපාතය

en: Mono
si: මොනෝ

en: More Info
si: වැඩිමනත් තොරතුරු

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
si: වර්ණාවලීමානය සඳහා කලාප : 80 if enabled else 20.

en: More information...
si: තවත් තොරතුරු...

en: Mosaic
si: මොසෙයික

en: Mosaic Tiles
si: මොසෙයික ටයිල්

en: Motion Vector precision
si: චලිත දෛශිකයේ  නියතබව

en: Motion blur
si: සෙලවෙන නොපැහැදිලි බව (Motion blur)

en: Motion detect
si: චලිත ග්‍රාහක

en: Motion threshold (10-100)
si: චලිතයේ සීමකය (threshold) (10-100)

en: Mount Point
si: නැංවුම් ස්ථානය (Mount Point)

en: Mouse Gestures
si: මූසික ඉඟි

en: Mouse Wheel Down
si: මූසික රෝදය පහළට

en: Mouse Wheel Left
si: මූසික රෝදය වමට

en: Mouse Wheel Right
si: මූසික රෝදය දකුණට

en: Mouse Wheel Up
si: මූසික රෝදය ඉහළට

en: Mouse events
si: මූසික සිද්ධි

en: Mouse pointer image
si: මූසික පොයින්ටරයේ පිළිඹුව

en: Move To Trash and Relaunch VLC
si: පිළිසකර බඳුනට ගෙන යන්න සහ VLC යළි ධාවනය කරන්න

en: Multicast
si: බහුවිකාශන (Multicast)

en: MusePack demuxer
si: MusePack ඩිමක්සර්

en: Mute
si: නිහඬ

en: Mute the audio.
si: ශ්‍රව්‍ය නිහඬ කරන්න.

en: Mux Control
si: Mux පාලනය

en: Mux module
si: Mux මොඩියුලය

en: My Computer
si: මගේ පරිගණකය

en: My Music
si: මගේ සංගීතය

en: N&ormal Speed
si: සාමාන්‍ය &වේගයෙන්

en: Name
si: නම

en: Name of desired display device
si: අපේක්‍ෂිත ප්‍රදර්ශන ආම්පන්නයේ නම

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
si: DirectShow පේණු මෘදුකාංගය විසින් භාවිතා කරනු ලබන ශ්‍රව්‍ය ආම්පන්නයේ නම. ඔබ කිසිවක් නියම වශයෙන් සඳහන් නොකරන්නේ නම්, පෙරනිමි ආම්පන්නය භාවිතයට ගනු ඇත.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
si: DirectShow පේණු මෘදුකාංගය විසින් භාවිතා කරනු ලබන වීඩියෝ ආම්පන්නයේ නම. ඔබ කිසිවක් නියම වශයෙන් සඳහන් නොකරන්නේ නම්, පෙරනිමි ආම්පන්නය භාවිතයට ගනු ඇත.

en: Name:
si: නම:

en: Native Slider
si: නිසඟ ස්ලයිඩරය

en: Nauru
si: නාවුරු

en: Navajo
si: නාවාජෝ

en: Navigate down
si: පහළ‍ට සංචාලනය කරන්න

en: Navigate left
si: වමට සංචාලනය කරන්න

en: Navigate right
si: දකුණට සංචාලනය කරන්න

en: Navigate up
si: ඉහළට සංචාලනය කරන්න

en: Navigation
si: සංචාලනය

en: Ncurses interface
si: Ncurses අතුරුමුහුණත

en: Ndebele, North
si: Ndebele, උත්තර

en: Ndebele, South
si: Ndebele, දක්‍ෂිණ

en: Ne&xt
si: ඊ&ළඟ

en: Nearest neighbour (bad quality)
si: Nearest neighbour (නරක තත්ත්වය)

en: Negate colors
si: විරුද්ධාර්ථ වර්ණ

en: Nepali
si: නේපාල

en: Network
si: ජාලය

en: Network Protocol
si: ජාල ප්‍රොටෝකෝලය

en: Network caching (ms)
si: ජාල කෑෂ්ගත අගය (මිලි තත්පර)

en: Network identifier
si: ජාල අනන්‍යකාරකය

en: Network interaction failed
si: ජාල අන්තර් ක්‍රියාකාරිත්වය අසමත් විය

en: Network name
si: ජාලයේ නම

en: Network name to create
si:  තැනීම සඳහා ජාල නාමයක්

en: Network settings
si: ජාල සැකසුම්

en: Network streams (SAP)
si: ජාල දහරා (SAP)

en: Network synchronisation
si: ජාල සමමුහුර්ථකරණය

en: Never fix
si: කිසිවිටෙක තිර කරන්න එපා

en: New destination
si: නව ගමනාන්තය

en: New profile
si: නව පැතිකඩ

en: Next
si: ඊළඟ

en: Next Channel
si: ඊළඟ නාලිකාව

en: Next Chapter/Title
si: ඊළඟ පරිච්ඡේදය/මාතෘකාව

en: Next chapter
si: ඊළඟ පරිච්ඡේදය

en: Next frame
si: ඊළඟ රාමුව

en: Next media in the playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුවේ ඊළඟ මාධ්‍යය

en: Next title
si: ඊළඟ මාතෘකාව

en: No Input device found
si: ආදාන උපාංගයක් සොයා ගැනීමට නැත

en: No device is selected
si: උපාංගයක් තෝරා නොමැත

en: No file selected
si: ගොනු කිසිවක් තෝරා නොමැත

en: No folder selected
si: ෆෝල්ඩර් කිසිවක් තෝරා නොමැත

en: No input
si: ආදානයක් නැත

en: No input found
si: ආදානය සොයා ගැනීමට නැත

en: No input selected
si: ආදාන උපාංගයක් තෝරා නැත

en: No pre-filtering
si: පෙර-පෙරන රහිත

en: No valid destination
si: වලංගු නොවන ඉලක්කයකි

en: No video or audio device selected.
si: වීඩියෝ හෝ ශ්‍රව්‍ය ආම්පන්නයක් තෝරා නොමැත.

en: Noise
si: ඝෝෂාව

en: Noise Threshold
si: ඝෝෂාවේ සීමකය

en: Noise reduction
si: ඝෝෂාව අඩු කරන්න

en: None
si: කිසිවක් නොමැත

en: Nordic (Latin-6)
si: ‍නෝඩික් (Latin-6)

en: Normal
si: සාමාන්‍ය

en: Normal Size
si: සාමාන්‍ය ප්‍රමාණය

en: Normal rate
si: සාමාන්‍ය අනුපාතය

en: Normalize volume to:
si: පරිමාව ප්‍රමත කරන්න:

en: Northern Sami
si: උතුරුදිග සාමි

en: Norwegian
si: නෝර්වීජියානු

en: Norwegian Bokmaal
si: නෝර්වීජියානු බොක්මාල්

en: Norwegian Nynorsk
si: නෝර්වීජියානු නයිනෝස්

en: Not Set
si: සකසා නැත

en: Not Used
si:  භාවිතා නොකළ

en: Note:
si: සටහන:

en: Now Playing
si: ධාවනය කරමින්

en: Now playing
si: දැන් වයමින්

en: Number of audio channels
si: ශ්‍රව්‍ය නාලිකා ගණන

en: Number of blank pixels between bands.
si: කලාප අතර හිස් පික්සෙල සංඛ්‍යාව.

en: Number of clones
si: ක්ලෝන ගණන

en: Number of days between two update checks
si: යාවත්කාලීන සොයාබැලීම් දෙකක් අතර දින ගණන සකස් කරන්න

en: Number of loops for the logo animation.-1 = continuous, 0 = disabled
si: ලෝගෝ සජීවනය සඳහා ලූප ගණන. -1 = නොකඩවා, 0 = අබල

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
si: ගලන පෙළ දර්ශනය කිරීමට රැඳී සිටිය යුතු මිලි තත්පර ගණන. පෙරනිමි අගය වන්නේ 0 (නැවතී සිටිනවා)

en: Number of puzzle rows
si: ප්‍රහේලිකාවේ පේළි ගණන

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
si: පෝෂක යාවත්කාලීන කිරීම සඳහා වරින් වර නැවුම් කිරීමට අවශ්‍ය තත්පර ගණන සකස් කරන්න. 0 න් හැඟවෙන්නේ පෝෂක කිසි විටෙක යාවත්කාලීන නොවන බවයි.

en: OK
si: හරි

en: OSD menu
si: OSD මෙනුව

en: OSS input
si: OSS ආදානය

en: Off
si: අක්‍රිය

en: Olive
si: ඔලිව්

en: On
si: සක්‍රිය

en: On Screen Display
si: තිර මත දර්ශනය

en: One
si: එක්

en: Online Documentation...
si: මාර්ගගත ප්‍රලේඛන...

en: Online Forum...
si: මාර්ගගත සංසද...

en: Opacity
si: පාරාන්ධතාවය

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
si: වීඩියෝව මතින් ගලා යන පෙළෙහි පාරාන්ධතාවය (එනම් පාරදෘෂ්‍යතාවයේ විලෝමය)  0 = පාරදෘෂ්‍ය, 255 = පාරාන්ධ.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
si: වසාලන පෙළෙහි පාරාන්ධතාවය (පාරදෘෂ්‍යතාවයේ විලෝමය). 0 = පාරදෘෂ්‍ය, 255 = සම්පූර්ණයෙන් පාරාන්ධ

en: Opacity of the logo
si: ලෝගෝවෙහි තීව්‍රතාවය

en: Opaqueness
si: පාරාන්ධතාවය සහිත

en: Open
si: විවෘත කරන්න

en: Open &Capture Device...
si: ග්‍රහණ ආම්පන්නයෙන් විවෘත කරන්න...

en: Open &Disc...
si: තැටි&ය විවෘත කරන්න...

en: Open &File...
si: ගොනුවක් විවෘත &කරන්න...

en: Open &Folder...
si: &බහාලුම විවෘත කරන්න...

en: Open &Location from clipboard
si: පසුරු පුවරුවෙන් පිහිටුමක් විවෘත කරන්න

en: Open &Network Stream...
si: &ජාල දහරා විවෘත කරන්න...

en: Open &Network...
si: &ජාලය විවෘත කරන්න...

en: Open &Recent Media
si: මෑත &මාධ්‍යයක් විවෘත කරන්න

en: Open Capture Device...
si: ග්‍රහණ ආම්පන්නය විවෘත කරන්න...

en: Open D&irectory...
si: ඩිරෙක්ටරියක් විවෘත කරන්න...

en: Open Directory
si: ඩිරෙක්ටරිය විවෘත කරන්න

en: Open File
si: ගොනුවක් විවෘත කරන්න

en: Open File...
si: ගොනුවක් විවෘත කරන්න...

en: Open Folder
si: බහාලුම විවෘත කරන්න

en: Open Media
si: මාධ්‍යයක් විවෘත කරන්න

en: Open RTP/UDP Stream
si: RTP/UDP දහරාව විවෘත කරන්න

en: Open Recent
si: මෑත ගොනු විවෘත කරන්න

en: Open Source
si: විවෘත කේත

en: Open URL
si: URL විවෘත කරන්න

en: Open VLM configuration...
si: VLM වින්‍යාසගත ගොනුව විවෘත කරන්න...

en: Open a medium
si: මාධ්‍යයක් විවෘත කරන්න

en: Open media...
si: මාධ්‍යයක් විවෘත කරන්න...

en: Open playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුව විවෘත කරන්න

en: Open playlist...
si: ධාවන ලැයිස්තුව විවෘත කරන්න...

en: Open skin ...
si: ඈඳුමක් විවෘත කරන්න...

en: Open subtitles...
si: උපසිරැසි විවෘත කරන්න...

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
si: උක්ත ටෙලිටෙක්ස් පිටුව විවෘත කරන්න. පෙරනිමි පිටුව වන්නේ සූචිය 100

en: Open: %s
si: විවෘත කරන්න: %s

en: OpenCV example
si: OpenCV නිදර්ශනය

en: OpenCV face detection example filter
si: OpenCV මුහුණු අනාවරණ නිදර්ශන පෙරනය

en: OpenCV internal filter name
si: OpenCV අභ්‍යන්තර පෙරනයේ නාමය

en: OpenGL video output
si: OpenGL විදෘශ්‍ය ප්‍රතිදානය

en: Opening
si: විවෘත වෙමින්

en: Operating System Integration
si: මෙහෙයුම් පද්ධති සංකලනය

en: Optical SDI
si: ප්‍රකාශ SDI

en: Optical drive
si: ප්‍රකාශ ආම්පන්නය

en: Option Setup
si: විකල්ප පිහිටුවීම

en: Options
si: විකල්ප

en: Opus
si: සංගීත රචනාව

en: Ordinate of the capture region in pixels.
si: ග්‍රහණයේ සිරස් ඛණ්ඩාංකය පික්සෙල වලින්.

en: Organize Profiles...
si: පැතිකඩවල් සන්විධානය කරන්න...

en: Original ID
si: මුල් හැඳුනුම

en: Original audio
si: නියම ශ්‍රව්‍යය

en: Oriya
si: ඔරියා

en: Oromo
si: ඔරොමෝ

en: Outline
si: වටසන (Outline)

en: Output
si: ප්‍රතිදානය

en: Output	file
si: ප්‍රතිදාන	ගොනුව

en: Output	method
si: ප්‍රතිදාන	විධිය

en: Output Color Filtermode
si: වර්ණ ප්‍රතිදාන පෙරන ප්‍රකාරය

en: Output URL
si: ප්‍රතිදාන URL

en: Output card
si: ප්‍රතිදාන කාඩ්පත

en: Output module:
si: ප්‍රතිදාන මොඩියුලය:

en: Output modules
si: ප්‍රතිදාන මොඩියුලයන්

en: Output port
si: ප්‍රතිදාන කවුළුව

en: Output video height.
si: ප්‍රතිදාන වීඩියෝ උස.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
si: වීඩියෝ ප්‍රතිදානය අළු පැහැ‍තිව ලබා දෙයි. මෙහි දී වර්ණ ‍තොරතුරු සම්බන්ධව විකේතන නොකරයි. එම නිසා සමහර පද්ධති බලයන් ඉතිරි කරයි.

en: Output video width.
si: ප්‍රතිදාන වීඩියෝ පළල.

en: Output/Written/Sent
si: ප්‍රතිදාන/ලියූ/යැවූ

en: Output:
si: ප්‍රතිදානය:

en: Overlay
si: අතිපිහිතය

en: Overlays
si: වසාලන

en: Overwrite
si: උඩින් ලියන්න

en: P&layback
si: ධාවනය

en: Page
si: පිටුව

en: Pali
si: පාළි

en: Panjabi
si: පන්ජාබි

en: Panoramix
si: පැනෝරාමික්ස්

en: Password
si: රහස්පදය

en: Password file
si: මුරපද ගොනුව

en: Password that will be used for the connection.
si: සම්බන්ධතාවය ඇති කිරීම සඳහා රහස් පදය භාවිතා කළ යුතුයි.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
si: SOCKS ප්‍රොක්සියට සම්බන්ධ වීම සඳහා භාවිතා කරනු ලබන මුරපදය.

en: Password:
si: රහස්පදය:

en: Paste
si: අලවන්න

en: Path
si: පෙත

en: Path to the projectM preset directory
si: projectM හි පෙර සැකසූ ඩ්රෙක්ටරියට පෙත

en: Pause
si: විරාමය

en: Pause only
si: විරාමය පමණයි

en: Pause playback when minimized
si: හැකිළීමේ දී ධාවනයට විරාමයක් තබන්න

en: Pause the playback
si: ධාවනය‍ට විරාමයක්

en: Paused
si: විරාමිත

en: Peak extra width
si: තුඩුවේ අතිරේක පළල

en: Peak height
si: උපරිම උස

en: Percent
si: සියයට

en: Performance options
si: ක්‍රියාකාරිත්ව අභිරුචි

en: Persian
si: පර්සියානු

en: Phosphor
si: ප්‍රකාශද

en: Physical channel
si: භෞතික නාලිකාව

en: Pitch
si: තාරතාවය

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
si: ග්‍රහණ කලාපයේ පික්සෙල උස, හෝ සම්පූර්ණ උස සඳහා 0

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
si: ග්‍රහණ කලාපයේ පික්සෙල පළල, හෝ සම්පූර්ණ පළල සඳහා 0

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
si: වීඩියෝව මත මාතෘකාව දර්ශනය විය යුතු ස්ථානය (පෙරනිමිය වන්නේ පහළ මැද ය)

en: Play
si: වයන්න

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
si: ධාවනය
    ධාවන ලැයිස්තුව හිස් නම්, මාධ්‍යයක් විවෘත කරන්න

en: Play List
si: වාදන ලැයිස්තුව

en: Play and exit
si: ධාවනය සහ ඉවත්වන්න

en: Play and pause
si: ධාවනය සහ විරාමය

en: Play and stop
si: ධාවනය සහ නවතන්න

en: Play another media synchronously
si: සමකාලීනව වෙනත් මාධ්‍යයක් ධාවනය කරන්න

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
si: සමාන්තරව වෙනත් මාධ්‍යයක් ධාවනය කරන්න (අමතර ශ්‍රව්‍ය ගොනුවක්, ...)

en: Play files randomly forever
si: සදහ‍ටම ගොනු සසම්භාවී ලෙස ධාවනය කරන්න

en: Play only
si: ධාවනය පමණයි

en: Play playlist bookmark 1
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණු 1 ධෘවනය කරන්න

en: Play playlist bookmark 10
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණු 10 ධෘවනය කරන්න

en: Play playlist bookmark 2
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණු 2 ධෘවනය කරන්න

en: Play playlist bookmark 3
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණු 3 ධෘවනය කරන්න

en: Play playlist bookmark 4
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණු 4 ධෘවනය කරන්න

en: Play playlist bookmark 5
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණු 5 ධෘවනය කරන්න

en: Play playlist bookmark 6
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණු 6 ධෘවනය කරන්න

en: Play playlist bookmark 7
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණු 7 ධෘවනය කරන්න

en: Play playlist bookmark 8
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණු 8 ධෘවනය කරන්න

en: Play playlist bookmark 9
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණු 9 ධෘවනය කරන්න

en: Play&list
si: ධාවන &ලැයිස්තුව

en: Play/Pause
si: ධාවනය/විරාමය

en: Playback
si: පිළිවැයීම

en: Playback Rate
si: ධාවන අනුපාතය

en: Playback Speed
si: පිළිවැයීම් වේගය

en: Playback control
si: ධාවන පාලක

en: Playback failure
si: ධාවනය අසමත් විය

en: Playback speed
si: ධාවන වේගය

en: Played
si: වයන ලද

en: Played buffers
si: ධාවනය කළ බෆර

en: Playing some media.
si: සමහර මාධ්‍ය ධාවනය කරමින්.

en: Playlist
si: වාදනලැයිස්තුව

en: Playlist Files
si: වාදනලැයිස්තු ගොනු

en: Playlist Files|
si: ධාවන ලැයිස්තු ගොනු |

en: Playlist bookmark 1
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 1

en: Playlist bookmark 10
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 10

en: Playlist bookmark 2
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 2

en: Playlist bookmark 3
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 3

en: Playlist bookmark 4
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 4

en: Playlist bookmark 5
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 5

en: Playlist bookmark 6
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 6

en: Playlist bookmark 7
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 7

en: Playlist bookmark 8
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 8

en: Playlist bookmark 9
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 9

en: Please enter a network URL:
si: කරුණාකර ජාලයේ URL ලබාදෙන්න:

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
si: කරුණාකර %s වෙත sftp සම්බන්ධවීම සඳහා වලංගු ඇතුළුවීම් පදයක් හා රහස් පදයක් ඇතුල් කරන්න.

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
si: %s ක්‍ෂේත්‍රය සඳහා වලංගු ඇතුළත්වීමේ නාමයක් සහ රහස් පදයක් ඇතුළත් කරන්න.

en: Please enter the new profile name.
si: කරුණාකර නව පැතිකඩෙහි නාමය ලබාදෙන්න.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
si: කරුණාකර ඔබගේ අක්ෂර හැඹිලිය නැවත සාදන තුරු මදක් රැඳී සිටින්න.
    මේ සඳහා මිනිත්තු කිහිපයකට අඩු වේලාවක් ගත වනු ඇත.

en: Plu&gins and extensions
si: ප්ලගීන ස&හ දිගු

en: Plugins
si: පේණු මෘදුකාංග

en: Plugins and extensions
si: ප්ලගින සහ දිගු

en: Podcast Author
si: පොඩ්කාස්ට් හිමිකරු

en: Podcast Info
si: පොඩ්කාස්ට් තොරතුරු

en: Podcast Keywords
si: පොඩ්කාස්ට් යොමුවදන්

en: Podcast Link
si: පොඩ්කාස්ට් යොමුව

en: Podcast Size
si: පොඩ්කාස්ට් ප්‍රමාණය

en: Podcast Subcategory
si: පොඩ්කාස්ට් උප ප්‍රවර්ගය

en: Podcast Summary
si: පොඩ්කාස්ට් සාරාංශය

en: Podcast Type
si: පොඩ්කාස්ට් වර්ගය

en: Podcast parser
si: පොඩ්කාස්ට් විග්‍රහය

en: Podcasts
si: පොඩ්කාස්‍ට්

en: Polish
si: පෝලන්ත

en: Pop
si: පොප්

en: Port
si: කවුළුව

en: Portuguese
si: පෘතුගීසි

en: Position
si: ස්ථානය

en: Position of video title
si: වීඩි‍යෝ මාතෘකාවේ ස්ථානය

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
si: මොසෙයිකය සඳහා ස්ථානීය විධික්‍රමය තීරණය කරන්න. auto: හොඳම තීරු හා පේළි ගණන ස්වයංසිද්ධව තෝරන්න.  fixed: භාවිතා කරන්නාගේ අභිරුචියට අනුව තීරු හා පේළි ගණන සකස් කරන්න. offsets: භාවිතා කරන්නාගේ අභිරුචියට අනුව සෑම අනුරුවක්ම හිලව් කරන්න.

en: Post processing
si: පෙර සැකසීම

en: Post-Processing Quality
si: පෙර සැකසීම් තත්වය

en: Power
si: බලය

en: Pre&vious
si: පෙ&ර

en: Preamp
si: පෙරවර්ධක

en: Preamp:
si: පෙරවර්ධක:

en: Prefer native stream recording
si: නිසඟ දහරා පටිගත කිරීමේ ආකාරයට වඩාත් කැමතියි

en: Preferences
si: අභිරුචීන්

en: Preferences file could not be saved
si: අභිරුචි ගොනුව සුරැකීමට නොහැකි විය

en: Preferences...
si: අභිරුචීන්...

en: Preferred Audio language
si: වඩාත් කැමති ශ්‍රව්‍ය භාෂාව

en: Preferred audio language:
si: අභිමත ශ්‍රව්‍ය භාෂාව:

en: Preferred decoders list
si: වඩා කැමති විකේතක ලැයිස්තුව

en: Preferred encoders list
si: වඩා කැමති ආකේතක ලැයිස්තුව

en: Preferred packetizer list
si: වඩාත්ම කැමති පැකැට්ටුකරණ ලැයිස්තුව

en: Preferred subtitle language
si: අභිමත උපසිරැසි භාෂාව

en: Preferred video resolution
si: වඩා කැමති වීඩියෝ විභේදනය

en: Prefix
si: උපසර්ගය

en: Preset
si: පෙර සැකසූ

en: Prev
si: පෙර

en: Previous
si: පෙර

en: Previous Channel
si: පෙර නාලිකාව

en: Previous Chapter/Title
si: පෙර පරිච්ඡේදය/මාතෘකාව

en: Previous chapter
si: පෙර පරිච්ඡේදය

en: Previous media in the playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුවේ කලින් මාධ්‍යය

en: Previous title
si: පෙර මාතෘකාව

en: Primary language
si: ප්‍රාථමික භාෂාව

en: Privacy / Network Interaction
si: පෞද්ගලිකත්වය/ජාල අන්තර් ක්‍රියාකාරිත්වය

en: Privacy and Network Access Policy
si: පෞද්ගලිකත්ව සහ ජාල ප්‍රතිපත්ති

en: Product
si: නිෂ්පාදනය

en: Profile
si: පැතිකඩ

en: Profile Name
si: පැතිකඩේ නම

en: Program
si: ක්‍රමලේඛය

en: Program Guide
si: ක්‍රමලේඛ මාර්ගෝපදේශ

en: Programs
si: යෙදුම්

en: Protocol
si: ප්‍රොටෝකෝලය

en: Psychedelic
si: අධි චිත්තවේගී

en: Psychedelic video filter
si: අධි චිත්තවේගී වීඩියෝ පෙරනය

en: Publisher
si: ප්‍රකාශක

en: PulseAudio
si: ශ්‍රව්‍ය

en: PulseAudio input
si: ශ්‍රව්‍ය ආදානය

en: Purple
si: දම්

en: Puzzle
si: ප්‍රහේලිකාව

en: Puzzle game
si: ව්‍යාකූල ක්‍රීඩා

en: Puzzle interactive game video filter
si: අන්තර් ක්‍රියාකාරිත්ව ප්‍රහේලිකා ක්‍රීඩා වීඩියෝ පෙරනය

en: Quality
si: ගුණත්වය

en: Quality level
si: ගුණත්ව මට්ටම

en: QuickTime Media Link importer
si: QuickTime මාධ්‍ය සබැඳුම් ආනයනකරු

en: Quit
si: පිටවෙන්න

en: Quit after Playback
si: ධාවනයෙන් පසුව ඉවත්වන්න

en: Quit at the end of playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුවෙහි තවත් අයිතම ඉතිරිව නොමැති නම් ඉවත්වන්න

en: RAM playlist import
si: RAM ධාවන ලැයිස්තුව ආනයනය කරන්න

en: RDP Password
si: RDP මුරපදය

en: RSS and Atom feed display
si: RSS සහ Atom පෝෂක පෙන්වන්න

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
si: RSS/Atom පෝෂක වල URL වෙන් කිරීම සඳහා '|' (pipe) අනුලකුණ යොදන්න.

en: RTP over RTSP (TCP)
si: RTP මත  RTSP (TCP)

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
si: RTP/RTSP/SDP ඩිමක්සර් (භාවිතා කරන්නේ Live555 ‍ය)

en: RTSP password
si: RTSP රහස්පදය

en: RTSP server address
si: RTSP සේවාදායක ලිපිනය

en: RTSP server port
si: RTSP සේවාදායක තොට

en: RTSP user name
si: RTSP පරිශීලක නාමය

en: Radio device
si: රේඩියෝ ආම්පන්නය

en: Radius
si: අරය

en: Random
si: අහඹු

en: Random Off
si: අහඹු වාදනය අක්‍රියයි

en: Random On
si: අහඹු ධාවනය අරඹන්න

en: Random: %s
si: අහඹු: %s

en: Rate control method
si: සීඝ්‍රතාවය පාලන ආකාරය

en: Rating
si: ඇගයිම

en: Ratio
si: අනුපාතය

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
si: VLM ආරම්භ වන්නේ නම්, VLM වින්‍යාසගත ගොනුවක් කියවන්න.

en: Read at media
si: මාධ්‍යයන්හි කියවන්න

en: Read size
si: කියවන ප්‍රමාණය

en: ReadMe / FAQ...
si: ReadMe / නිතර අසන පැන (FAQ)...

en: Real-Time Protocol (RTP) input
si: තත්-කාලීන ප්‍රොටොකෝල (RTP) ආදානය

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
si: Windows Vista සහ ඉන් පසු නිකුත් කළ Windows අනුවාද සඳහා නිර්දේශිත වීඩියෝ ප්‍රතිදානය

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
si: Windows XP සඳහා නිර්දේශිත වීඩියෝ ප්‍රතිදානය. මෙය Windows Vista වල Aero අතුරුමුහුණත සඳහා නොගැ‍ලපෙයි.

en: Record
si: පටිගත කරන්න

en: Record access filter start/stop.
si: රෙකෝඩ් පරිශීලන පෙරනය ආරම්භය/නැවතීම.

en: Record directory or filename
si: විරෙක්ටරිය‍ හෝ ගොනු නාමය රෙකෝඩ් කරන්න

en: Recording ratio
si: රෙකෝඩ අනුපාතය

en: Red
si: රතු

en: Red balance
si: රක්ත වර්ණ සංතුලනය

en: Red chroma balance.
si: රක්ත වර්ණ සංතුලනය.

en: Reggae
si: රෙගේ

en: Region left column
si: වම් තීරු කලාපය

en: Region top row
si: ඉහළ පේළි කලාපය

en: Release function
si: ශ්‍රීතය නිදහස් කරන්න

en: Reload extensions
si: දිගු යළි පුරන්න

en: Remote-OSD
si: දුරස්ථ-OSD

en: Remote-OSD over VNC
si: VNC හරහා දුරස්ථ-OSD

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Remove Selected
si: තේරීම් ඉවත් කරන්න

en: Remove old preferences?
si: පැරණි අභිරුචි ඉවත් කරන්නද?

en: Remove this podcast subscription
si: මෙම පොඩ්කාස්ට් දායකත්වය ඉවත් කරන්න

en: Repair AVI Files
si: AVI ගොනු අලුත්වැඩියා කරන්න

en: Repeat All
si: සියල්ල යළි වයන්න

en: Repeat Off
si: යළි ධාවනය අවසන් කරන්න

en: Repeat One
si: එකක් පමණක් යළි වයන්න

en: Repeat all
si: සියල්ල යළි යළිත්

en: Repeat current item
si: වත්මන් අයිතමය පුනරාවර්තනය කරන්න

en: Repeat delay:
si: පුනරාවර්ත ප්‍රමාදය:

en: Repeat:
si: පුනරාවර්තනය:

en: Resampling quality
si: යළි සැකසීම තත්වය

en: Reset
si: යළි සැකසුම

en: Reset All
si: සියල්ල යළි සකසන්න

en: Reset Preferences
si: අභිරුචි යළි සකසන්න

en: Reset controls
si: පාලක යළි සකස් කරන්න

en: Reset controls to defaults.
si: පාලක පෙර නිමි අගයන්ට සකස් කරන්න.

en: Reset defaults
si: පෙරනිමි ලෙස යළි සකසන්න

en: Resize interface to the native video size
si: වීඩියෝවේ ප්‍රමාණයට අනුව අතුරුමුහුණත සකස් කරන්න

en: Resize interface to video size
si: වීඩියෝවේ ප්‍රමාණයට අතුරුමුහුණත ප්‍රතිප්‍රමාණ කරන්න

en: Resolution
si: විභේදනය

en: Retrieving Channel Info...
si: නාලිකා තොරතුරු සොයා ලබා ගනිමින්...

en: Reveal in Finder
si: සොයන්නාගෙන් හෙළිකරගත්

en: Reverse stereo
si: ප්‍රතිවර්ත ස්ටිරියෝ

en: Right
si: දකුණ

en: Right to left/Bottom to top
si: දකුණේ සිට වමට/පහළ සිට ඉහළට

en: Ripple
si: රැළිති

en: Ripple video filter
si: රැළිති වීඩියෝ පෙරනය

en: Rock
si: රොක්

en: Romanian
si: රුමේනියානු

en: Rotate
si: කරකවන්න

en: Rotate (degrees)
si: කරකවන්න (අංශක වලින්)

en: Rotate by 180 degrees
si: අංශක 180 කින් කරකවන්න

en: Rotate by 270 degrees
si: අංශක 270 කින් කරකවන්න

en: Rotate by 90 degrees
si: අංශක 90 කින් කරකවන්න

en: Rotation
si: භ්‍රමණය

en: Rows
si: පේළි

en: Run manually
si: හස්තීයව ධාවනය කරන්න

en: Run on schedule
si: ලැයිස්තුවට අනුව ධාවනය කරන්න

en: Run time
si: ධාවන කාලය

en: Rundi
si: රුන්දි

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
si: පෙරනිමි අතුරුමුහුණත සමග vlc ධාවනය වේ. අතුරුමුහුණත රහිතව vlc භාවිතා කිරීමට 'cvlc' භාවිතා කරන්න.

en: Russian
si: රුසියානු

en: Russian (KOI8-R)
si: රුසියානු (KOI8-R)

en: S&tatistics
si: සංඛ්‍යා&න

en: S-Video input
si: S-Video ආදානය

en: S-video
si: S-වීඩියෝ

en: SAP announcement interval
si: SAP ප්‍රකාශන කාලාන්තරය

en: SDI Input
si: SDI ආදානය

en: SDP required
si: SDP අවශ්‍යයි

en: SFTP authentication
si: SFTP සත්‍යාපනය

en: SFTP input
si: SFTP ආදානය

en: SFTP port
si: SFTP තොට

en: SFTP port number to use on the server
si: සේවාදායකය මත භාවිතා කරනු ලබන SFTP තොට අංකය

en: SMB domain
si: SMB වසම

en: SMB input
si: SMB ආදානය

en: SMB password
si: SMB රහස් පදය

en: SMB user name
si: SMB පරිශීලක නාමය

en: SOCKS password
si: SOCKS රහස්පදය

en: SOCKS server
si: SOCKS සේවාදායකය

en: SOCKS user name
si: SOCKS පරිශීලක නාමය

en: SRC resampler
si: SRC සාම්පලය

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
si: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 පරිවර්තන

en: SVG template file
si: SVG සැකිලි ගොනුව

en: Samba (Windows network shares) input
si: සම්බා (වින්ඩෝස් ජාල කොටස්) ආදානය

en: Same as source
si: මූලාශ්‍රය ලෙසම

en: Samoan
si: සැමෝවා

en: Sample Rate
si: නියැදි අනුපාතය

en: Sample format
si: නියැදි හැඩතලය

en: Sample rate
si: නියැදි අනුපාතය

en: Samplerate
si: සාම්පල අනුපාතය

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
si: ග්‍රහණය කරන ලද ශ්‍රව්‍ය දහරාවේ සාම්පල අනුපාතය, Hz වලින් (උදා: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sango
si: සැන්ගෝ

en: Sanskrit
si: සංස්කෘත

en: Sardinian
si: සාදීනියානු

en: Satellite azimuth
si: සැටලයිට් දිගංශය

en: Satellite azimuth in tenths of degree
si: සැටලයිට් දිගංශය අංශකයෙන් දහයෙන් පංගු වලින්

en: Satellite elevation
si: සැටලයිට් උන්නතාංශය

en: Satellite elevation in tenths of degree
si: සැටලයිට් උන්නතාංශය අංශකයෙන් දහයෙන් පංගු වලින්

en: Satellite equipment control
si: සැටලයිට් උපකරණ පාලක

en: Satellite longitude
si: සැටලයිට් දේශාංශකය

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
si: සැටලයිට් දේශාංශකය අංශකයෙන් දහයෙන් පංගු වලින්, -ve=බටහිර

en: Satellite range code
si: චන්ද්‍රිකා පරාස කේත

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
si: නිෂ්පාදකයා විසින් අර්ථ දක්වා ඇති චන්ද්‍රිකා පරාස කේතය. උදා. DISEqC වහරු කේතය

en: Saturation
si: සන්තෘප්තිය (Saturation)

en: Save
si: සුරකින්න

en: Save File
si: ගොනුව සුරකින්න

en: Save Metadata
si: පාර-දත්ත සුරකින්න

en: Save Playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුව සුරකින්න

en: Save Playlist to &File...
si: ධාවන ලැයිස්තුව ගොනුවකට සුරකින්න...

en: Save Playlist...
si: ධාවන ලැයිස්තුව සුරකින්න...

en: Save VLM configuration as...
si: VLM වින්‍යාසගත ගොනුව මෙලෙස සුරකින්න...

en: Save and close the dialog
si: සංවාද කොටුව සුරකින්න සහ වසාදමන්න

en: Save file...
si: ගොනුව සුරකින්න...

en: Save log file as...
si: ලොග් ගොනුව මෙලෙස සුරකින්න...

en: Save playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුව සුරකින්න

en: Save playlist as...
si: ධාවන ලැයිස්තුව මෙලෙස සුරකින්න...

en: Save recently played items
si: මෑතක දී ධාවනය කළ අයිතමයන් සුරකින්න

en: Save the recently played items in the menu
si: මෑතක දී ධාවනය කළ ගොනු ලැයිස්තුව මෙනුව තුළ සුරකින්න

en: Save...
si: සුරකින්න...

en: Saves all the displayed logs to a file
si: දර්ශනය කළ සියලුම ලොග් සටහන් ගොනුවකට සුරකින්න

en: Saving file failed
si: ගොනුව සුරැකීමට නොහැකිවිය

en: Scale
si: පරිමාණය

en: Scale factor
si: පරිමාණ ගුණකය

en: Scaling mode to use.
si: තුලන ප්‍රකාරය භාවිතා කරන්න.

en: Scene video filter
si: දර්ශන වීඩියෝ පෙරණය

en: Schedule
si: උප ලේඛනය

en: Schedule:
si: වැඩසටහන් ලැයිස්තුව:

en: Scope
si: අවකාශය

en: Score
si: ලකුණ

en: Screen
si: තිරය

en: Screen Input
si: තිර ආදානය

en: Screen capture (with X11/XCB)
si: තිර ග්‍රහණය (Screen capture) (X11/XCB සමග)

en: Scroll with feed
si: පෝෂක සමග ස්ක්‍රෝල් කරන්න

en: Search
si: සොයන්න

en: Search in Playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුවේ සොයන්න

en: Second CSA Key
si: ද්විතීයික CSA යතුර

en: Segment
si: ඛණ්ඩය

en: Segments
si: ඛණ්ඩ

en: Select
si: තෝරන්න

en: Select "Advanced Options" to see all options.
si: සියලුම විකල්ප නැරඹීම සඳහා "සංකීර්ණ විකල්ප" තෝරන්න.

en: Select All
si: සියල්ලම තෝරන්න

en: Select Directory
si: නාමාවලිය ‍තෝරන්න

en: Select File
si: ගොනුව ‍තෝරන්න

en: Select Folder
si: බහාලුම ‍තෝරන්න

en: Select Input
si: ආදානය තෝරන්න

en: Select Output
si: ප්‍රතිදානය තෝරන්න

en: Select a color effect.
si: වර්ණ ප්‍රයෝගයක් ‍තෝරන්න

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
si: ආම්පන්නය හෝ VIDEO_TS ඩිරෙක්ටරිය තෝරන්න

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
si: ආම්පන්නය හෝ VIDEO_TS ෆෝල්ඩරය තෝරන්න

en: Select a directory
si: ඩිරෙක්ටරියක් ‍තෝරන්න

en: Select a file
si: ගොනුවක් ‍තෝරන්න

en: Select a stream
si: දහරාවක් තෝරන්න

en: Select an action to change the associated hotkey:
si: නිශේචිත කෙටි යතුරු වෙනස් කිරීම සඳහා ක්‍රියාවක් තෝරන්න:

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
si: මිශ්‍ර කරන ලද කලා‍පයේ උස ප්‍රතිශතයක් ලෙස තෝරන්න (case of 2x2 wall)

en: Select in percent the length of the blended zone
si: මිශ්‍ර කරන ලද කලා‍පයේ දිග ප්‍රතිශතයක් ලෙස තෝරන්න

en: Select next DVD chapter
si: ඊළඟ ඩීවීඩී පරිච්ඡේදය තෝරන්න

en: Select next DVD title
si: ඊළඟ ඩීවීඩී මාතෘකාව ‍තෝරන්න

en: Select one or more files to open
si: විවෘත කිරීම සඳහා ගොනුවක් හෝ කිහිපයක් තෝරන්න

en: Select prev DVD chapter
si: පෙර ඩීවීඩී පරිච්ඡේදය තෝරන්න

en: Select previous DVD title
si: පෙර ඩීවීඩී මාතෘකාව තෝරන්න

en: Select profile:
si: පැතිකඩ ‍තෝරන්න:

en: Select the capture device type
si: ග්‍රහණ ආම්පන්නයේ වර්ගය තෝරන්න

en: Select the directory to save to
si: සුරැකීම සඳහා ඩිරෙක්ටරියක් තෝරන්න

en: Select the file
si: ගොනුව තෝරන්න

en: Select the hotkey to display the position.
si: ස්ථානය සන්දර්ශනය කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
si: ඊළඟ වීඩියෝ රාමුවට අල්ලාගැනීම සඳහා කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
si: දිගු ආපසු පැනුමක් සිදු කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
si: දිගු ඉදිරි පැනුමක් සිදු කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
si: මධ්‍යම ආපසු පැනුමක් සිදු කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
si: මධ්‍යම ඉදිරි පැනුමක් සිදු කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
si: කෙටි ආපසු පැනුමක් සිදු කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
si: කෙටි ඉදිරි පැනුමක් සිදු කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
si: ඉතාමත් කෙටි ආපසු පැනුමක් සිදු කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
si: ඉතාමත් කෙටි ඉදිරි පැනුමක් සිදු කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to quit the application.
si: යෙදුම තුළින් ඉවත් වීම සඳහා කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
si: ධාවන වේගය යළි සාමාන්‍ය තත්වයට පත් කිරීම සඳහා භාවිතා කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to stop playback.
si: ධාවනය නැවැත්වීම සඳහා භාවිතා කිරීමට කෙටි යතුර ‍තෝරන්න.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
si: වේගයෙන් ධාවනය කිරීම සඳහා භාවිතා කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
si: සෙමින් ධාවනය කිරීම සඳහා භාවිතා කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to use to pause.
si: විරාමය සඳහා භාවිතා කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to use to play.
si: ධාවනය සඳහා භාවිතා කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
si: ධාවන ලැයිස්තුවේ ඊළඟ අයිතමය මගහැරීම සඳහා භාවිතා කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
si: ධාවන ලැයිස්තුවේ පෙර අයිතමය මගහැරීම සඳහා භාවිතා කිරීමට කෙටි යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
si: ඩීවීඩී මෙනු වල තෝරන ලද අයිතමය සක්‍රීය කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
si: ඊළඟ ඩීවීඩී පරිච්ඡේදය ‍තේරීම සඳහා යතුර තෝරන්න

en: Select the key to choose the next title from the DVD
si: ඊළඟ ඩීවීඩී මාතෘකාව ‍තේරීම සඳහා යතුර තෝරන්න

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
si: පෙර ඩීවීඩී පරිච්ඡේදය ‍තේරීම සඳහා යතුර තෝරන්න

en: Select the key to decrease audio volume.
si: ශ්‍රව්‍ය ශබ්දය අඩු කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to decrease the audio delay.
si: ශ්‍රව්‍ය ප්‍රමාදය අඩු කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
si: උපසිරැසි ප්‍රමාදය අඩු කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to increase audio volume.
si: ශ්‍රව්‍ය ශබ්දය වැඩි කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to increase the audio delay.
si: ශ්‍රව්‍ය ප්‍රමාදය වැඩි කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
si: උපසිරැසි ප්‍රමාදය වැඩි කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to move subtitles higher.
si: උපසිරැසි ඉහළට චලනය කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to move subtitles lower.
si: උපසිරැසි පහළට චලනය කිරීමට යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
si: ඩීවීඩී මෙනු වල වරණය පහළට චලනය කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
si: ඩීවීඩී මෙනු වල වරණය වමට චලනය කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
si: ඩීවීඩී මෙනු වල වරණය දකුණට චලනය කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
si: ඩීවීඩී මෙනු වල වරණය ඉහළට චලනය කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to mute audio.
si: ශ්‍රව්‍ය නිහඬ කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to play this bookmark.
si: මෙම පොත් සළකුණ ධාවනය කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
si: මෙම ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ සකස් කිරීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the key to take you to the DVD menu
si: ඩීවීඩී මෙනුව ලබා ගැනීම සඳහා යතුර තෝරන්න.

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
si: රාමු බ‍ෆරය සඳහා විභේදනය තෝරන්න. දැනට එය මෙම අගයයන් සඳහා සහාය දක්වයි.  0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
si: සුසරකයේ ආදාන වර්ගය තෝරන්න (කේබල්/ඇන්ටෙනා).

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
si: උප ඩිරෙක්ටරි ප්‍රසාරණය කළ යුත්තේ කෙසේ දැයි තෝරන්න.
    කිසිත් නැත: උප ඩිරෙක්ටරි ධාවන ලැයිස්තුවේ දර්ශනය කොවේ.
    හැකිලුම: උප ඩිරෙක්ටරි දර්ශනය වේ. නමුත් පළමු ධාවනයේ දී ප්‍රසාරණය කළ යුතුයි.
    ප්‍රසාරණය: සියලුම උප ඩිරෙක්ටරි ප්‍රසාරණය කරයි.

en: Send
si: යවන්න

en: Send key events to VNC host.
si: යතුරු සිද්ධි VNC සමූහය වෙත යවන්න.

en: Send rate
si: එවන අනුපාතය

en: Send your video to picture files
si: ඔබගේ වීඩියෝව පිංතූර ගොනු වලට යවන්න

en: Sent
si: යවන ලද

en: Sent bytes
si: යැවූ බයිට

en: Sent packets
si: යැවූ පැකැට්ටු

en: Separate words by | (without space)
si: වචන වෙන් කරන්න‍ මෙය මගින් | (හිස්තැන් රහිතව)

en: Sequential numbering
si: අනුක්‍රමික අංක යොදන්න

en: Serbian
si: සර්බියානු

en: Services
si: සේවාවන්

en: Services discovery
si: සේවා අනාවරණය

en: Session
si: සැසිය

en: Session category
si: සැසියේ ප්‍රවර්ගය

en: Session description
si: සැසියේ විස්තරය

en: Session failed
si: සැසිය බිඳවැටුණි

en: Session name
si: සැසියේ නම

en: Session phone number
si: සැසි දුරකථන අංකය

en: Set as Wall&paper
si: බිතුපත ලෙස සක&සන්න

en: Set playlist bookmark 1
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 1 සකස් කරන්න

en: Set playlist bookmark 10
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 10 සකස් කරන්න

en: Set playlist bookmark 2
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 2 සකස් කරන්න

en: Set playlist bookmark 3
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 3 සකස් කරන්න

en: Set playlist bookmark 4
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 4 සකස් කරන්න

en: Set playlist bookmark 5
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 5 සකස් කරන්න

en: Set playlist bookmark 6
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 6 සකස් කරන්න

en: Set playlist bookmark 7
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 7 සකස් කරන්න

en: Set playlist bookmark 8
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 8 සකස් කරන්න

en: Set playlist bookmark 9
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණ 9 සකස් කරන්න

en: Set the ID of the elementary stream
si: ආරම්භක දහරාවේ හැඳුනුම සකස් කරන්න

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
si: තියුණුකමෙහි ප්‍රබලත්වය සකස් කරන්න. 0 සහ 2 අතර. පෙරනිමි වන්නේ 0.05 වේ.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
si: ටීවී නාලිකා සකස් කරන්න. සුසරකය සකස් වනුයේ (0 පෙරනිමි)

en: Set the codec of the elementary stream
si: ආරම්භක දහරාවේ කොඩෙක් සකස් කරන්න

en: Set the group of the elementary stream
si: ආරම්භක දහරාවේ කණ්ඩායම සකස් කරන්න

en: Set up associations...
si: VLC මගින් විවෘත විය යුතු ගොනු ආකෘති තෝරන්න...

en: Setting
si: සිටුවම්

en: Settings
si: සැකසුම්

en: Settings for VLC's control interfaces
si: VLC පාලන අකුරුමුහුණත් සඳහා සැකසුම්

en: Settings for VLC's interfaces
si: VLC අතුරුමුහුණත් සඳහා සැකසුම්

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
si: ආදානය, demultiplexing, විකේතනය සහ ආකේතනය සම්බන්ධ සිටුවම්

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
si: ශ්‍රව්‍ය පමණක් වන විකේතක සහ ආකේතක සඳහා සිටුවම්.

en: Settings for the main interface
si: ප්‍රධාන අතුරුමුහුණත සඳහා සැකසුම්

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
si: වීඩියෝ, පිංතූර හෝ වීඩියෝ+ශ්‍රව්‍ය විකේතක සහ ආකේතක සඳහා සිටුවම්.

en: Settings...
si: සැකසුම්...

en: Setup schedule
si: ලැයිස්තුව සකස් කරන්න

en: Shadow
si: සෙවනැලි

en: Shared memory framebuffer
si: හවුල් මතක රාමු බෆර

en: Sharpen
si: තියුණුකම

en: Sharpen strength (0-2)
si: තියුණුකමෙහි ප්‍රබලත්වය (0-2)

en: Sharpness
si: තියුණුකම

en: Sharpness filter adjust.
si: තියුණුබව පෙරනයේ සීරුමාරුව.

en: Shona
si: ෂෝනා

en: Short backwards jump
si: කෙටි ආපසු පැනුම

en: Short forward jump
si: කෙටි ඉදිරි පැනුම

en: Short jump length
si: කෙටි පැනුම් කාල ප්‍රමාණය

en: Short jump length, in seconds.
si: කෙටි පැනුම් කාල ප්‍රමාණය, තත්පර වලින්

en: Shortcut
si: කෙටිමඟ

en: Show &more options
si: වැඩිමනත් වි&කල්ප පෙන්වන්න

en: Show All
si: සියල්ලම පෙන්වන්න

en: Show Basic
si: මූලිකව පෙන්වන්න

en: Show Containing Directory...
si: අඩංගු ඩිරෙක්ටරිය පෙන්වන්න...

en: Show Containing Folder...
si: අඩංගු ෆෝල්ඩරය පෙන්වන්න...

en: Show Fullscreen Controller
si: පුන්තිර පාලක පෙන්වන්න

en: Show Fullscreen controller
si: පුන්තිර පාලක පෙන්වන්න

en: Show VLC on the taskbar
si: කාර්ය තීරුව තුළ VLC දර්ශනය කරන්න

en: Show advanced options
si: සංකීර්ණ විකල්ප පෙන්වන්න

en: Show advanced preferences over simple ones
si: සරල ඒවාට ඉහළින් සංකීර්ණ අභිරුචි පෙන්වන්න

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
si: VLC මාධ්‍ය ධාවකයේ මූලික ක්‍රියාකාරකම් පාලනයට ඉඩදෙන ලෙස VLC අයිකනය පද්ධති තැටිය මත පෙන්වන්න.

en: Show controller in fullscreen
si: පුන්තිර ප්‍රකාරයේදී පාලක පෙන්වන්න

en: Show controls in full screen mode
si: පුන්තිර ප්‍රකාරයේදී සියලු පාලක පෙන්වන්න

en: Show errors and warnings
si: දෝෂ සහ අවවාදාත්මක පණිවුඩ‍ පෙන්වන්න

en: Show everything including debug messages
si: නිදොසන්න පණිවුඩ ඇතුළුව සෑම දෙයක්ම පෙන්වන්න

en: Show extended VCD info?
si: අමතර වීසීඩී තොරතුරු පෙන්වන්න ද?

en: Show extended options
si: විස්තෘත විකල්ප පෙන්වන්න

en: Show extended settings
si: විස්තෘත සැකසුම් පෙන්වන්න

en: Show media title on video
si: මාධ්‍ය මාතෘකාව වීඩියෝව මත පෙන්වන්න

en: Show media title on video start
si: වීඩියෝව ආරම්භයේ දී මාධ්‍යයේ මාතෘකාව පෙන්වන්න

en: Show notification popup on track change
si: පථය වෙනස් වල අවස්ථාවන් වල දී දැනුම් දීම් ඉළිප්පුම් පණිවුඩය පෙන්වන්න

en: Show only errors
si: දෝෂ පමණක් පෙන්වන්න

en: Show playing item name in window title
si: ධාවනය වන අයිතමයේ නම කවුළු මාතෘකාවෙහි පෙන්වන්න

en: Show settings
si: සැකසුම් පෙන්වන්න

en: Show small preview size (percent of source).
si: කුඩා පෙරදැක්මේ ප්‍රමාණය පෙන්වන්න (මූලාශ්‍රයෙන් ප්‍රතිශතයක් ලෙස)

en: Show small preview.
si: කුඩා පෙරදැක්ම පෙන්වන්න.

en: Show systray icon
si: systray අයිකනය පෙන්වන්න

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
si: දහරාව ආරම්භයට පෙර තෝරන ලද ආම්පන්නයේ වත්කම් දර්ශනය කරන්න.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
si: සුසරකයේ වත්කම් [නාලිකා තේරීම] පිටුවෙහි දර්ශනය කරන්න.

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
si: වීඩියෝ මාතෘකාව මිලිතත්පර n ක් පෙන්වන්න. පෙරනිමි වන්නේ මිලිතත්පර 5000 කි. (තත්පර 5)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
si: එතරම් වැදගත් නොවන දෝෂ පණිවුඩ සහ අවවාදාත්මක සංවාදකොටු පෙන්වන්න

en: Show video within the main window
si: වීඩියෝව ප්‍රධාන කවුළුව පුරා පෙන්වන්න

en: Sigma
si: සිග්මා

en: Silver
si: රිදී

en: Similarity
si: සමතාවය

en: Similarity threshold
si: සමතාවයේ සීමකය

en: Simple
si: සරල

en: Simple DirectMedia Layer video output
si: සරල DirectMedia ස්ථර වීඩියෝ ප්‍රතිදානය

en: Simple Karaoke filter
si: සරල කැරෝකේ පෙරනය

en: Simple Preferences
si: සරල අභිරුචීන්

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
si: සරල කළ චීන (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
si: සරල කළ චීන Unix (EUC-CN)

en: Sindhi
si: සින්දි

en: Sinhalese
si: සිංහල

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: Size of the request for reading access
si: පරිශීලන කියැවුම සඳහා ඉල්ලීමේ ප්‍රමාණය

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
si: DirectShow පේණු මෘදුකාංගය විසින් දර්ශනය කරනු ලබන වීඩියෝවේ ප්‍රමාණය. ඔබ කිසිවක් නියම වශයෙන් සඳහන් නොකරන්නේ නම්, ඔබගේ ආම්පන්නයේ පෙරනිමි ප්‍රමාණය භාවිතා කරනු ඇත. සම්මත ප්‍රමාණයන් ඔබට හැකියි නියම වශයෙන් සඳහන් කිරීමට (cif, d1, ...) හෝ <උස> x <පළල> ලෙස.

en: Skin resource file:
si: ඈඳුම් සම්පත් ගොනුව:

en: Skin to use
si: භාවිතයට ගැනීම සඳහා ඈඳුම්

en: Skin whiten
si: සුදු පැහැ ඈඳුම්

en: Skinnable Interface
si: ඈඳුම් අතුරුමුහුණත

en: Skins
si: සම්

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
si: H.264 in-loop deblocking පෙරනය මගහරින්න

en: Skip frames
si: රාමු මගහරින්න

en: Slo&wer
si: සෙමින්

en: Slovak
si: ස්ලොවැක්

en: Slovenian
si: ස්ලෝවේනියානු

en: Slow
si: මන්දගාමී

en: Slower
si: සෙමින්

en: Slower (fine)
si: සෙමින් (සියුම්ව)

en: Small
si: කුඩා

en: Small Volume
si: අඩු ශබ්ද පරිමාව

en: Small preview
si: කුඩා පෙරදැක්ම

en: Small preview size
si: කුඩා පෙරදැක්මේ ප්‍රමාණය

en: Smaller
si: කුඩාම

en: Snapshot
si: සැණරුව (Snapshot)

en: Socks proxy
si: Socks ප්‍රොක්සි

en: Soften
si: මෘදු කෙරූ

en: Software
si: මෘදුකාංගය

en: Somali
si: සෝමාලියානු

en: Sort Node by Author
si: මංසල කර්තෘට අනුව සුබෙදන්න

en: Sort Node by Name
si: මංසල නමට අනුව සුබෙදන්න

en: Sort by
si: මෙලෙස සුබෙදන්න

en: Sotho, Southern
si: සෝතෝ, දක්‍ෂිණ

en: Source
si: මූලාශ්‍රය

en: Source aspect ratio
si: ප්‍රභවයේ දර්ශන අනුපාතය

en: Source directory
si: මූල ඩිරෙක්ටරිය

en: Source:
si: මූලාශ්‍රය:

en: Sout stream
si: Sout දහරාව

en: South-Eastern European (Latin-10)
si: දකුණු පෙරදිග යුරෝපියානු (Latin-10)

en: Sp&eed
si: වේග&ය

en: Spacer
si: ඉඩ තබන්න

en: Spanish
si: ස්පාඤ්ඤ

en: Spatial
si: අවකාශ

en: Spatial blur
si: අවකාශ නොපැහැදිලි බව

en: Spatializer
si: අවකාශායනය

en: Speaker configuration
si: ස්පීකර සැකසුම්

en: Special modules
si: විශේෂ මොඩියුල

en: Spectrometer
si: වර්ණාවලීමානය

en: Spectrum
si: වර්ණාවලිය

en: Spectrum analyser
si: වර්ණාවලි විශ්ලේෂකය

en: Spectrum inversion
si: ප්‍රතිලෝම වර්ණාවලිය

en: Speed of feeds
si: පෝෂක වල වේගය

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
si: RSS/Atom පෝෂක වල වේගය මයික්‍රෝතත්පර වලින්(විශාල අගයක් මන්දගාමී වේ).

en: Speed: %.2fx
si: වේගය: %.2fx

en: Speex resampler
si: Speex සාම්පලය

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
si: වීඩියෝව සමාන කොටස් දෙකකට බෙදන්න, කැඩපතක් තුළින් පෙනෙන අයුරින්

en: Splitter
si: වෙන්කරනය

en: Standard
si: සම්මත

en: Start
si: අරඹන්න

en: Start Time
si: ආරම්භක කාලය

en: Start VLC with only a systray icon
si: පද්ධති තැයි අයිකනය සමග පමණක් VLC ආරම්භ කරන්න

en: Start directly in menu
si: කෙළින්ම මෙනු තුළ ආරම්භ කරන්න

en: Start in minimal view (without menus)
si: අවම වූ දර්ශන ප්‍රකාරයෙන් ආරම්භ කරන්න (මෙනු රහිතව)

en: Start in minimal view mode
si: අවම වූ දර්ශන ප්‍රකාරයෙන් ආරම්භ කරන්න (මෙනු රහිතව)

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
si: ඩීවීඩී කෙළින්ම ප්‍රධාන මෙනුවෙන් ආරම්භ කරන්න. මෙහි දී උත්සාහ කරනු ලබන්නේ සියලුම අතවශ්‍ය නොවන අවවාදාත්මක පණිවුඩ සහ විස්තර මග හැරීමටයි.

en: Start time
si: ආරම්භක වේලාව

en: Start video in fullscreen mode
si: වීඩියෝව පුන්තිර ප්‍රකාරයෙන් ආරම්භ කරන්න

en: Starting Position
si: ආරම්භක ස්ථානය

en: Status
si: තත්ත්වය

en: Status Bar
si: තත්ව තීරුව

en: Step Backward
si: පියවරක් පසුපසට

en: Step Forward
si: පියවරක් ඉදිරියට

en: Step backward
si: පියවරක් ආපසු

en: Step forward
si: පියවරක් ඉදිරියට

en: Stereo
si: ස්ටීරියෝ

en: Stereo audio mode
si: ස්ටීරියෝ ශ්‍රව්‍ය ප්‍රකාරය

en: Stereo mode
si: ස්ටීරියෝ විධිය

en: Stop
si: නවතන්න

en: Stop playback
si: පිළිවැයීම නවතන්න

en: Stop the A to B loop
si: A සිට B ලූපනය නවතන්න

en: Stop the playlist after each played playlist item.
si: ධාවන ලැයිස්තුවෙහි සෑම අයිතමයක්ම ධාවනය කළ පසු ධාවන ලැයිස්තුව නවතන්න.

en: Stop time
si: නවත්වන වේලාව

en: Stream
si: දහරා

en: Stream %d
si: දහරාව %d

en: Stream Announcing
si: දහරා ප්‍රකාශක

en: Stream ID of the audio track to use.
si: ශ්‍රව්‍ය පථය සඳහා භාවිතා කරන දහරා හැඳුනුම.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
si: උපසිරැසි පථය සඳහා භාවිතා කරන දහරා හැඳුනුම.

en: Stream Output
si: දහරා ප්‍රතිදානය

en: Stream bitrate
si: දහරා බිටු අනුපාතය

en: Stream filter module
si: දහරා පෙරන මොඩියුලය

en: Stream filters
si: දහරා පෙරන

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
si: භාවිතයට ගනු ලබන ශ්‍රව්‍ය පථයේ දහරා අංකය (0 සිට n දක්වා)

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
si: භාවිතයට ගනු ලබන උපසිරැසි පථයේ දහරා අංකය (0 සිට n දක්වා)

en: Stream output
si: දහරා ප්‍රතිදානය

en: Stream to network
si: දහරා ජාලයට

en: Stream...
si: දහරාව...

en: Streaming
si: දහරා වෙමින්

en: Streaming method
si: දහරා ක්‍රමය

en: Strength
si: ප්‍රබලතාව

en: Stuff
si: අඩුවැඩිය

en: Sub &Track
si: උපසිරුසි &පථය

en: Subdirectory behavior
si: උප ඩිරෙක්ටරි හැසිරීම

en: Submission of played songs to last.fm
si: ධාවනය කළ සිංදු පිළිබඳව Last.fm වෙත සැල කිරීම.

en: Submit played tracks stats to Last.fm
si: ධාවනය කළ පථ වල තත්වය Last.fm වෙත යොමු කරන්න.

en: Subpictures
si: උප අනුරූ

en: Subpictures filter module
si: උපපිංතූර පෙරන මොඩියුලය

en: Subpictures source module
si: උපපිංතූර මූල  මොඩියුලය

en: Subscreen height
si: අනුතිර උස

en: Subscreen top left corner
si: අනුතිර ඉහළ වම් කෙළවර

en: Subscreen width
si: අනුතිර පළල

en: Subscribe
si: දායකත්වය

en: Subscribe to a podcast
si: පොඩ්කාස්ට් සඳහා දායකත්වය ලබාගන්න

en: Subti&tle
si: උ&පසිරැසි

en: Subtitle
si: උපසිරැසි

en: Subtitle Delay
si: උපසිරැසි ප්‍රමාදය

en: Subtitle File
si: උපසිරැසි ගොනුව

en: Subtitle Files
si: උපසිරුසි ගොනු

en: Subtitle Language
si: උපසිරුසි භාෂාව

en: Subtitle Track
si: උපසිරැසි පථය

en: Subtitle autodetection paths
si: උපසිරැසි ස්වයංව සොයා දැනගන්නා පෙත්

en: Subtitle codec
si: උපසිරැසි කොඩෙක්

en: Subtitle codecs
si: උපසිරැසි කොඩෙක්

en: Subtitle delay down
si: උපසිරැසි ප්‍රමාදය පහළ‍ට

en: Subtitle delay up
si: උපසිරැසි ප්‍රමාදය ඉහළට

en: Subtitle language
si: උපසිරැසි භාෂාව

en: Subtitle languages
si: උපසිරැසි භාෂා

en: Subtitle position down
si: උපසිරැසි ස්ථානය පහළට

en: Subtitle position up
si: උපසිරැස් ස්ථානය ඉහළට

en: Subtitle track
si: උපසිරැසි පථය

en: Subtitles
si: උපසිරැසි

en: Subtitles / OSD
si: උපසිරැසි / OSD

en: Subtitles Track
si: උපසිරැසි පථය

en: Summary
si: සාරාංශය

en: Sundanese
si: සුන්දනීසියානු

en: Surround 4.0
si: සරවුන්ඩ් 4.0

en: Surround 4.1
si: සරවුන්ඩ් 4.1

en: Surround 5.0
si: සරවුන්ඩ් 5.0

en: Surround 5.1
si: සරවුන්ඩ් 5.1

en: Surround 7.1
si: සරවුන්ඩ් 7.1

en: Surround delay (ms)
si: සරවුන්ඩ් ප්‍රමාදය (ms)

en: Surround level
si: සරවුන්ඩ් මට්ටම

en: Swahili
si: ස්වාහිලී

en: Swati
si: ස්වාති

en: Swedish
si: ස්වීඩන්

en: Switch to full preferences view
si: සම්පූර්ණ අභිරුචි පෙනුමට මාරු වන්න

en: Switch to simple preferences view
si: සරල අභිරුචි පෙනුමට මාරු වන්න

en: Synchronization
si: සමමුහුර්ථකරණය

en: Synchronize left and right
si: වම සහ දකුණ සමමුහුර්ථ කරන්න

en: Synchronize top and bottom
si: ඉහළ හා පහළ සමමුහුර්ථ කරන්න

en: Synchronous writing
si: ලිවීම සමමුහුර්ථකරණය

en: System's default
si: පද්ධතියේ පෙරනිමිය

en: Systray icon
si: පද්ධති තැටි අයිකනය

en: T&itle
si: &මාතෘකාව

en: T&ools
si: මෙ&වලම්

en: TCP connection timeout
si: TCP සම්බන්ධතාවයේ කාලසීමාව

en: TCP input
si: TCP ආදානය

en: TV
si: ටීවී

en: Tahitian
si: තටිහියානු

en: Tajik
si: ටජික්

en: Take &Snapshot
si: වීඩි‍යෝ &සැණරුවක් ගන්න

en: Take video snapshot
si: වීඩි‍යෝ සැණරුවක් ගන්න

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
si: වීඩියෝ සැණරුවක් ගන්න සහ එය තැටිය වෙත ලියන්න.

en: Tamil
si: දමිළ

en: Target Usage
si: ඉලක්කගත භාවිතය

en: Tatar
si: තතාර්

en: Techno
si: ටෙක්නෝ

en: Teletext
si: ටෙලිටෙක්ස්

en: Teletext Activation
si: ටෙලිටෙක්ස් සක්‍රිය කරන්න

en: Teletext configuration
si: ටෙලිටෙක්ස් වින්‍යාසගත කිරීම

en: Teletext language
si: ටෙලිටෙක්ස් භාෂාව

en: Teletext page
si: ටෙලිටෙක්ස් පිටුව

en: Teletext: program schedule
si: ටෙලිටෙක්ස්: වැඩසටහන් ලේඛනය

en: Telnet
si: ටෙල්නෙට්

en: Telugu
si: තෙළිඟු

en: Temporal
si: කාලීන

en: Terrestrial reception parameters
si: භෞමික පිළිගැනුම් පරාමිති

en: Text
si: පෙළ

en: Text Color
si: පෙළ වර්ණය

en: Text Size
si: පෙළ ප්‍රමාණය

en: Text file
si: පෙළ ගොනුව

en: Text rendering module
si: පාඨ පරිවර්තන මොඩියුලය

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
si: පෙළ / ලොග් සටහන් (*.log *.txt);; සියල්ල (*.*)

en: Thai
si: තායි

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
si: තායි (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
si: තායි (Windows-874)

en: Thanks
si: ස්තුතිය

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
si: ග්‍රහණ ආම්පන්නය "%s" අවශ්‍ය කරන පරාමිතීන් සඳහා අනුකූලතාවයක් නොදක්වයි.

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
si: මෙම හැඩතලය වන  '%s' අනාවරණය කර ගැනීමට නොහැකි විය. වැඩි විස්තර සඳහා ලොග් සටහන පරීක්‍ෂා කරන්න.

en: The height of the effects video window, in pixels.
si: රංගප්‍රයෝග වීඩියෝ කවුළුවෙහි උස, පික්සෙල වලින්.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
si: ඔබ විසින් VLC ආරම්භ කරන සෑම අවස්ථාවක දී ම මාධ්‍ය පුස්තකාලය ස්වයංක්‍රීයව සුරැකෙනු ඇත සහ නැවත ප්‍රවේශනය කරනු ඇත.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
si: අලුත්ම අනුවාදය සාර්ථක ලෙස බාගත කරන ලදී. ඔබට දැන් VLC වසා දමා එය ස්ථාපනය කිරීමට අවශ්‍ය ද?

en: The requested RTSP session could not be established.
si: ඉල්ලා සිටින ලද RTSP සැසිය ප්‍රතිෂ්ඨාපනය කළ නොහැකි විය.

en: The stream will run this duration (in seconds).
si: දහරාව මෙම කාලසීමාව තුළ ධාවනය වේවි (තත්පර වලින්).

en: The stream will start at this position (in seconds).
si: දහරාව මෙම ස්ථානයේ සිට ආරම්භ වනු ඇත (තත්පර වලින්).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
si: මෙම ස්ථානයේ දී දහරාව නවතීවි (තත්පර වලින්)

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
si: 0 සිට 255 අතර වූ අගයක් ලබා දීමෙන් OSD VNC හි පාරදෘෂ්‍යතාවය වෙනස් කිරීමට හැකියි. කුඩා අගයක් මගින් නිරූපණය කරන්නේ වැඩි පාරදෘෂ්‍යතාවයයි. වැඩි අගයක් මගින් අඩු පාරදෘෂ්‍යතාවය නිරූපණය කරයි. පෙරනිමියෙන්ම ඇත්තේ 'පාරදෘෂ්‍යතාවය නොමැති' (එනම් අගය 255) වන අතර, අඩුම අගය (එනම් 0) සම්පූර්ණ පාරදෘෂ්‍යතාවයක් ලබා දෙයි.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
si: වීඩියෝව වැඩතලයේ පසුබිම මත සංදර්ශනය කිරීමට බිතුපත් ප්‍රකාරය මගින් ඔබට ඉඩ දෙනු ලබයි.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
si: VLC මගින් භාවිතා කරනු ලබන අතුරු මුහුණත් හැඩගැස්වීමට මෙම විකල්ප ඔබට ඉඩදෙයි. ඔබට පුළුවන් තෝරාගැනීමට ප්‍රධාන අතුරුමුහුණත, අමතර අතුරුමුහුණත් මොඩියුල සහ මේ හා සම්බන්ධ බොහෝ විකල්ප ගැන නිර්වචනය කිරීම‍ට.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
si: මෙම විකල්ප මගින්, ‍පෙරනිමි මොඩියුල තෝරා ගැනීමට ඔබට ඉඩදෙනු ලබයි. ඔබ කරන්නට යන්නේ කුමක් දැයි හරි ආකාරව නොදන්නේ නම් මෙම සැකසුම් වෙනස් කිරීමෙන් වළකින්න.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
si: මෙම එක් කිරීමට කියනු ලබන්නේ "උප-අනුරූ මූල". මෙම එක් කිරීම මගින් ඔබට හැකියි ඇතුළත් කිරීමට සමහර පිංතූර ‍හෝ පෙළ වීඩියෝවට ඉහළින් (ලෝගෝ, අභිමතානුකූල පෙළ, ... ආදිය)

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
si: මෙය මගින් දෘෂ්ඨිකල්පන මොඩියුල එක් කරනු ලබයි (වර්ණාවලී විශ්ලේෂකය, ... ආදිය)

en: This allows streaming on a network.
si: ජාලයක් තුළ දහරා සඳහා මෙය ඔබට ඉඩ දෙනු ලබයි.

en: This allows you to define playlist bookmarks.
si: ධාවන ලැයිස්තු පොත් සළකුණු නියම කිරීමට මෙය ඔබට ඉඩ දෙනු ලබයි.

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
si: එකම අවස්ථාවේ දී ආදාන බොහෝ ගණනක් මගින් ධාවනය කිරීමට මෙය ඔබට ඉඩ දෙනු ඇත. මෙම පහසුකම තවමත් පරීක්‍ෂණාත්මක මට්ට‍මේ පවතී, සියලුම හැඩතලයන් සඳහා සහාය නොදක්වයි. Use a '#' separated list of inputs.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
si: සජීවන වේගය සකස් කිරීම සඳහා මෙය ඔබට ඉඩ දෙයි (1 සිට 10 දක්වා, පෙරනිමිය වන්නේ 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
si: Goom සංදර්ශනයේ විභේදනය ‍සකස් කිරීම සඳහා මෙය ඔබට ඉඩ දෙයි (විශාල විභේදනය ඉතා අලංකාර විය හැකි නමුත්, එමගින් විශාල CPU ධාරිතාවක් අත්පත් කර ගනියි).

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
si: ධාවන වේගය මේ මගින් නියම කරනු ලබයි (සාමාන්‍ය වේගය වන්නේ 1.0).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
si: මෙයින් VLC හි කෙටි යතුරු වීඩියෝ කවුළුවෙහි සිට සක්‍රිය කළ හැකියි. (නො-කාවැද්දූ)

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
si: මෙයින් වීඩි‍‍යෝව මත මූසික ක්ලික් කිරීමෙන් හැසිරවීමේ හැකියාව සක්‍රිය කළ හැකියි.

en: This input allows you to save, stream or display your current screen contents.
si: ඔබේ වත්මන් තිර අයිතම සුරැකීමට, දහරා කිරීමට හෝ දර්ශනය කිරීමට මෙම ආදානය ඔබට ඉ‍ඩ සලසයි.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
si: මේ VLC හි නිසඟ පෙනීම සහ හැඟීම සහිත පෙරනිමි අතුරුමුහුණතයි.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
si: මෙහි දැක්වෙන්නේ VLC හි ඈඳුම් අතුරුමුහුණතයි. ඔබට හැකියි වෙනත් ඈඳුම් බාගත කිරීමට මෙතැනින්

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
si: මෙය කලාප වල උස වෙනස් කරන්නා වූ සංගුණකයකි.

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
si: මෙය VLC විසින් භාවිතා කරනු ලබන ශ්‍රව්‍ය ප්‍රතිදාන ක්‍රමයයි. පෙරනිමි හැසිරීම වනුයේ ලබාගත හැකි හොඳම ක්‍රමය ස්වයංක්‍රීයව තෝරා ගැනීමයි.

en: This is the default Audio CD device to use.
si: මෙය භාවිතයට ගනු ලබන පෙරනිමි ශ්‍රව්‍ය සීඩී ධාවකයයි.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
si: මෙය භාවිතයට ගනු ලබන පෙරනිමි ශ්‍රව්‍ය CD ධාවකය (හෝ ගොනුව) වේ. ධාවකයේ අක්ෂරයට පිටුපසින් දෙතිත යෙදීමට අමතක නොකරන්න. (උදා. D:)

en: This is the default DVD device to use.
si: මෙය භාවිතයට ගනු ලබන පෙරනිමි DVD ධාවකයයි.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
si: මෙය භාවිතයට ගනු ලබන පෙරනිමි DVD ධාවකය (හෝ ගොනුව) වේ. ධාවකයේ අක්ෂරයට පිටුපසින් දෙතිත යෙදීමට අමතක නොකරන්න. (උදා. D:)

en: This is the default VCD device to use.
si: මෙය භාවිතයට ගනු ලබන පෙරනිමි VCD ධාවකයයි.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
si: මෙය භාවිතයට ගනු ලබන පෙරනිමි VCD ධාවකය (හෝ ගොනුව) වේ. ධාවකයේ අක්ෂරයට පිටුපසින් දෙතිත යෙදීමට අමතක නොකරන්න. (උදා. D:)

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
si: මෙය VLC විසින් භාවිතයට ගනු ලබන ප්‍රධාන අතුරුමුහුණතයි. පෙරනිමි හැසිරීම වනුයේ ලබා ගත හැකි හොඳම මොඩියුලය ස්වයංව තෝරා ගැනීමයි.

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
si: මෙය VLC විසින් භාවිතා කරනු ලබන වීඩියෝ ප්‍රතිදාන ක්‍රමයයි. පෙරනිමි හැසිරීම වනුයේ ලබාගත හැකි හොඳම ක්‍රමය ස්වයංක්‍රීයව තෝරා ගැනීමයි.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
si: මෙය වාග්බාහුල්‍ය මට්ටමයි. (0=දෝෂ පණිවුඩ සහ සම්මත පණිවුඩ පමණයි, 1=අවවාදාත්මක පණිවුඩ, 2=නිදොසන්න).

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
si: මෙම මෘදුකාංගය ඔබ වෙත පැමිණෙන්නේ 'වගකීමක් රහිතවයි', නීතිමය වශයෙන් මෙහි වපසරිය අනුදැන ඇත.
    GNU හි පොදු මහජන බලපත්‍ර කොන්දේසි වලට යටත්ව මෙය නැවත ‍බෙදා හැරීමට ඔබ‍ට හැකිය.;
    මේ පිළිබඳ වැඩි විස්තර දැන ගැනීම සඳහා COPYING නමින් යුත් ගොනුව අධ්‍යයනය කරන්න.
    ලේඛනගත කරන ලද්දේ VideoLAN කණ්ඩායම මගිනි; වැඩි විස්තර සඳහා AUTHORS නමින් යුත් ‍ගොනුව බලන්න.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
si: VLC ආරම්භ‍ වන සෑම අවස්ථාවකදීම මෙම දහරාව විවෘත වනු ඇත.

en: Tibetan
si: ටිබෙට්

en: Time
si: වේලාව

en: Time Control
si: කාල පාලනය

en: Time Slider
si: කාල ස්ලයිඩරය

en: Time Toolbar
si: කාල මෙවලම් තීරුව

en: Time:
si: කාලය:

en: Timeshift directory
si: කාල-සාරු ඩිරෙක්ටරිය

en: Timeshift granularity
si: කාල-සාරු කැටිත්ත (Timeshift granularity)

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Title %i%s
si: මාතෘකාව %i%s

en: Title display mode
si: මාතෘකා ප්‍රදර්ශන ප්‍රකාරය

en: Title metadata
si: මාතෘකා පාර-දත්ත

en: To
si: වෙත

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
si: සාමාන්‍ය ජාල දහරාවන් විවෘත කරන්න (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, ආදී.), හරියට‍ම URL එක ඉහත දැක්වෙන ‍ක්ෂේත්‍රයට ඇතුල් කරන්න. ඔබට RTP හෝ UDP දහරාවක් විවෘත කිරීමට අවශ්‍ය නම්, පහත දැක්වෙන බොත්තම ඔබන්න.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
si: දීර්ඝ විස්තර සහිත උදව් ලබා ගැනීමට, '-H' භාවිතා කරන්න.

en: Toggle Transparency
si: පාරදෘශ්‍යතාවයට මාරු වන්න

en: Toggle autoscaling
si: ස්වයංප්‍රමාණකිරීම අතර මාරු වන්න

en: Toggle random playlist playback
si: අහඹු ධාවන ලැයිස්තු ධාවනය අතර මාරු වන්න

en: Toggle wallpaper mode in video output
si: වීඩියෝ ප්‍රතිදානයේ බිතුපත් ප්‍රකාරය අතර මාරු වන්න

en: Toggle wallpaper mode in video output.
si: වීඩියෝ ප්‍රතිදානයේ බිතුපත් ප්‍රකාරය අතර මාරු වීම.

en: Tonga (Tonga Islands)
si: ටොන්ගා (ටොන්ගා දූපත්)

en: Tool
si: මෙවලම

en: Toolbar Elements
si: මෙවලම් තීරු අංග

en: Toolbar position:
si: මෙවලම් තීරු ස්ථානය:

en: Toolbars Editor
si: මෙවලම්තීරු සංස්කාරක

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
si: නිහඬ

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
si: නිහඬතාවය අවසන් කරන්න

en: Top
si: උඩ

en: Top coordinate of the subscreen top left corner.
si: අනුතිර ඉහළ වම් කෙළවරේ ඉහළ සමකක්ෂය.

en: Top left corner X coordinate
si: ඉහළ වම් කෙළවරේ X සමකක්‍ෂය

en: Top left corner Y coordinate
si: ඉහළ වම් කෙළවරේ Y සමකක්‍ෂය

en: Top-Left
si: ඉහළ-වම

en: Top-Right
si: ඉහළ-දකුණ

en: Total height of the mosaic, in pixels.
si: මොසෙයිකයේ සම්පූර්ණ උස, පික්සෙල වලින්.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
si: මොසෙයිකයේ සම්පූර්ණ පළල, පික්සෙල වලින්.

en: Track
si: පථය

en: Track ID
si: පථ හැඳුනුම

en: Track number
si: පථ අංකය

en: Track settings
si: පථ සිටුවම්

en: Track size (in sectors)
si: පථයෙහි ප්‍රමාණය (ඛණ්ඩ වලින්)

en: Tracks
si: පථ

en: Traditional Chinese (Big5)
si: සාම්ප්‍රදායික චීන (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
si: සාම්ප්‍රදායික චීන Unix (EUC-TW)

en: Transcoding options
si: අන්තර්කේත විකල්ප

en: Transform
si: පරිණාමිතය

en: Transform type
si: පරිනාමිත වර්ගය

en: Transmission mode
si: සම්ප්‍රේශන ප්‍රකාරය

en: Transparency
si: පාරදෘෂ්‍යතාවය

en: Transparency of the bargraph
si: තීරු ප්‍රස්ථාරයේ පාරදෘෂ්‍යතාවය

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
si: මොසෙයික පෙරබිම් අනුරූ වල පාරදෘෂ්‍යතාවය. 0 මගින් අදහස් කරන්නේ පාරදෘෂ්‍යතාවයයි, 255 පාරාන්ධතාවයයි (පෙරනිමි).

en: Transparent
si: පාරදෘෂ්‍ය

en: Transport stream ID
si: පරිවහන දහරා හැඳුනුම

en: Treble adjustment of the audio input.
si: ශ්‍රව්‍ය ආදානයේ ට්‍රිබල් සීරුමාරුව.

en: Treble level
si: ට්‍රිබල් මට්ටම

en: Trickplay Reverse
si: ප්‍රතිවර්ත උපක්‍රමික ධාවනය

en: Trigger button
si: ප්‍රේරක බොත්තම

en: Tsonga
si: සොන්ගා

en: Tswana
si: ස්වානා

en: Tuner
si: සුසරකය

en: Tuner Frequency
si: සුසර සංඛ්‍යාතය

en: Tuner TV Channel
si: ටීවී නාලිකා සුසරකය

en: Tuner country code
si: සුසරකයේ දේශ කේතය (country code)

en: Tuner input type
si: සුසරකයේ ආදාන වර්ගය

en: Tuner properties
si: සුසරකයේ වත්කම්

en: Turkish
si: තුර්කි

en: Turkish (ISO 8859-9)
si: තුර්කි (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
si: තුර්කි (Windows-1254)

en: Turn off all warning and information messages.
si: සියලුම අවවාදාත්මක පණිවුඩ සහ තොරතුරු පෙන්වීම අත්හිටුවන්න.

en: Two bookmarks have to be selected.
si: පොත් සළකුණු දෙකක් තෝරාගත යුතුයි.

en: Type
si: වර්ගය

en: Type:
si: වර්ගය:

en: UDP input
si: UDP ආදානය

en: UNIX socket command input
si: UNIX socket විධාන ආදානය

en: URL description
si: URL විස්තරය

en: URL metadata
si: URL පාර-දත්ත

en: Uighur
si: උයිගර්

en: Ukrainian
si: යුක්රේනියානු (KOI8-U)

en: Ukrainian (KOI8-U)
si: යුක්රේනියානු (KOI8-U)

en: Un-Zoom
si: කුඩා කිරීම (විශාලනයේ ප්‍රතිලෝමය)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
si: වීඩියෝවේ පහළින් එක් පික්සෙලයක් ඡේදනය යළි සකස් කරන්න

en: Uncrop one pixel from the left of the video
si: වීඩියෝවේ වම්පසින් එක් පික්සෙලයක් ඡේදනය යළි සකස් කරන්න

en: Uncrop one pixel from the right of the video
si: වීඩියෝවේ දකුණින් එක් පික්සෙලයක් ඡේදනය යළි සකස් කරන්න

en: Uncrop one pixel from the top of the video
si: වීඩියෝවේ ඉහළින් එක් පික්සෙලයක් ඡේදනය යළි සකස් කරන්න

en: Undefined
si: අර්ථ දක්වා නැති

en: Unicast
si: යුනිකාස්ට්

en: Uninstall Windows Service
si: වින්ඩෝස් සේවා අස්ථාපනය කරන්න

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
si: පද්ධති සුසර අවකාශයේ අනන්‍ය ජාල නාමය

en: Universal (UTF-16)
si: සාර්ව (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
si: සාර්ව (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
si: පොදු (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
si: පොදු (little endian UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
si: පොදු, චීන (GB18030)

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Unknown type
si: නොදන්නා වර්ගය

en: Unset
si: නියම නොකළ

en: Unspecified
si: විශේෂණය නොකෙරූ

en: Unspecified (0V)
si: විශේෂණය නොකල (0V)

en: Unsubscribe
si: දායකත්වයෙන් ඉවත් කරන්න

en: Untitled
si: මාතෘකාවක් රහිත

en: Update
si: යාවත්කාලීනය

en: Update VLC media player
si: VLC මාධ්‍ය ධාවකය යාවත්කාලීන කරන්න

en: Update the tree
si: රුක යාවත්කාලීන කරන්න

en: Urdu
si: උර්දු

en: Use S/PDIF when available
si: ලබාගත හැකි විට S/PDIF භාවිතා කරන්න

en: Use a local picture as logo on the video
si: වීඩියෝව මත ලෝගෝවක් ලෙසින් ප්‍රාදේශීය පිංතූරයක් භාවිතා කරන්න

en: Use a plugins cache
si: ප්ලගීන හැඹිලිය භාවිතා කරන්න

en: Use a skinned playlist
si: ඈඳුම් ධාවන ලැයිස්තුව භාවිතා කරන්න

en: Use custom skin
si: අභිමත ඈඳුමක් භාවිතා කරන්න

en: Use hardware YUV->RGB conversions
si: දෘඩාංග YUV->RGB පරිවර්තනය භාවිතා කරන්න

en: Use media library
si: මාධ්‍ය පුස්තකාලය භාවිතා කරන්න

en: Use native style
si: නිසඟ මෝස්තරය භාවිතා කරන්න

en: Use playback control?
si: ධාවන පාලක භාවිතයට ගන්නේ ද?

en: Use subtitle file
si: උපසිරැසි ගොනුව භාවිතා කරන්න

en: Use video buffers in system memory
si: පද්ධති මතකයේ වීඩියෝ බෆරය භාවිතා කරන්න

en: User
si: පරිශීලක

en: User Agent
si: පරිශීලක නියෝජිත

en: User name
si: පරිශීලක නාමය

en: User name that will be used for the connection.
si: සම්බන්ධතාවය ඇති කිරීම සඳහා පරිශීලක නාමය භාවිතා කළ යුතුයි.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
si: SOCKS ප්‍රොක්සියට සම්බන්ධ වීම සඳහා භාවිතා කරනු ලබන පරිශීලක නාමය.

en: Username
si: පරිශීලක නාමය

en: Username:
si: පරිශීලක නාමය:

en: Uzbek
si: උස්බෙක්

en: V&iew
si: දසුන්

en: V-plane color
si: V-තලයේ වර්ණය

en: VBI & Teletext
si: VBI සහ ටෙලිටෙක්ස්

en: VBI and Teletext decoder
si: VBI සහ ටෙලිටෙක්ස් විකේතක

en: VBR Quality
si: VBR ගුණත්වය

en: VCD Format
si: VCD හැඩතල

en: VCD device
si: VCD ආම්පන්නය

en: VCD input
si: VCD ආදානය

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
si: VLC හට වීඩියෝව මතින් පණිවුඩ දර්ශනය කිරීමට හැකියාව ඇත. මෙය හඳුන්වනු ලබන්නේ තිරමත දර්ශනය (OSD) නමිනි.

en: VLC can't recognize the input's format
si: VLC හට ආදානයේ හැඩතලය හඳුනා ගැනීමට නොහැකි විය.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
si: VLC හට ඩීවීඩී මාතෘකාව සකස් කිරීමට නොහැකි විය. සම්පූර්ණ තැටියම විසංකේතනය කිරීමට කිසිසේත්ම නොහැකිය.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
si: VLC හට "%s:%d" වෙත සම්බන්ධ වීමට නොහැකි විය.

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
si: VLC හට EyeTV වෙත සම්බන්ධ වීමට නොහැකි විය.
    VLC හි EyeTV පේණු මෘදුකාංගය ඔබ විසින් ස්ථාපනය කර ඇතිදැයි සොයා බලන්න.

en: VLC could not connect with the given server.
si: VLC හට දෙන ලද සේවා දායකය සමග සම්බන්ධ වීමට නොහැකි විය.

en: VLC could not open the %s module.
si: %s මොඩියුලය විවෘත කිරීමට VLC හට නොහැකි විය.

en: VLC could not open the decoder module.
si: විකේතත මොඩියුලය විවෘත කිරීමට VLC හට නොහැකි විය.

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
si: VLC හට MRL '%s' විවෘත කිරීමට නොහැකි විය. වැඩි විස්තර සඳහා ලොග් සටහන පරීක්‍ෂා කරන්න.

en: VLC media player
si: VLC මාධ්‍ය වාදකය

en: VLC media player - Web Interface
si: VLC මාධ්‍ය වාදකය - ජාල අතුරුමුහුණත

en: VLC media player Help
si: VLC මාධ්‍ය ධාවකය උදව්

en: VLC media player Help...
si: VLC මාධ්‍ය ධාවකය උදව්...

en: VLC media player updates
si: VLC මාධ්‍ය ධාවකය යාවත්කාලීන

en: VLC preferences
si: VLC අභිරුචින්

en: VLC version %s (%s)
si: VLC අනුවාදය %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
si: VLC හට පාර-දත්ත සුරැකීමට නොහැකි විය.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
si: ධාවන ලැයිස්තුව අනියත ලෙස ධාවනය කිරීමට VLC විසින් තබාගනු ඇත.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
si: ධාවන ලැයිස්තුව විච්ඡින්න වන තුරු VLC විසින් ගොනු අහඹු ලෙස ධාවනය කරනු ඇත.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
si: දෙන ලද සේවා දායකය VLC'හි සම්බන්ධතාවය ප්‍රතික්‍ෂේප කරන ලදී.

en: VLC's implementation of Video On Demand
si: VLC හි ඉල්ලුම අනුව වීඩියෝ (VOD) ක්‍රියාත්මක කිරීම

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
si: VLM conf (*.vlm);;සියල්ල (*)

en: VLM configuration file
si: VLM වින්‍යාසගත ගොනුව

en: VLM configurator
si: VLM වින්‍යාසකරු

en: VNC Host
si: VNC සත්කාරකය

en: VNC Password
si: VNC මුරපදය

en: VNC Port
si: VNC කවුළුව

en: VNC hostname or IP address.
si: VNC සත්කාරක නාමය හෝ IP ලිපිනය.

en: VNC password.
si: VNC මුරපදය

en: VNC port number.
si: VNC කවුළු අංකය.

en: Verbosity (0,1,2)
si: වාග්බාහුල්‍යය (0,1,2)

en: Version
si: අනුවාදය

en: Vertical
si: සිරස්

en: Vertical (13V)
si: සිරස් (13V)

en: Very short backwards jump
si: ඉතාමත් කෙටි ආපසු පැනුම

en: Very short forward jump
si: ඉතාමත් කෙටි ඉදිරි පැනුම

en: Very short jump length
si: ඉතා කෙටි පැනුම් කාල ප්‍රමාණය

en: Very short jump length, in seconds.
si: ඉතා කෙටි පැනුම් කාල ප්‍රමාණය, තත්පර වලින්

en: Video
si: වීඩියෝ

en: Video &Track
si: වීඩියෝ පථය

en: Video Auto Scaling
si: වීඩියෝ ස්වයං පරිමාණනය

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
si: වීඩියෝ CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) ආදානය

en: Video Capture height
si: වීඩියෝ ග්‍රහණයේ උස

en: Video Capture height in pixel
si: වීඩියෝ ග්‍රහණයේ උස පික්සල වලින්

en: Video Capture width
si: වීඩියෝ ග්‍රහණ පළල

en: Video Capture width in pixel
si: වීඩියෝ ග්‍රහණ පළල පික්සල වලින්

en: Video FPS
si: වීඩියෝ FPS

en: Video Files
si: ව්දෘශ්‍ය ගොනු

en: Video ID
si: වීඩියෝ හැඳුනුම

en: Video On Demand ( VOD )
si: ඉල්ලුම අනුව විඩියෝ ( VOD )

en: Video Settings
si: විදෘශ්‍ය සැකසුම්

en: Video Track
si: වීඩියෝ පථය

en: Video alignment
si: වීඩියෝ එල්ලයට ගැනීම

en: Video capture controls (if supported by the device)
si: වීඩියෝ ග්‍රහණ පාලක (එළවුම් සහාය දක්වන්නේ නම්)

en: Video codec
si: වීඩියෝ කොඩෙක්

en: Video codecs
si: වීඩියෝ කොඩෙක්

en: Video connection
si: වීඩියෝ සබැඳුම

en: Video cropping
si: වීඩියෝ ඡේදනය

en: Video device
si: වීඩියෝ ආම්පන්නය

en: Video device name
si: වීඩියෝ උපාංගයේ නම

en: Video filter module
si: වීඩියෝ පෙරන මොඩියුලය

en: Video filters are used to process the video stream.
si: වීඩියෝ දහරාවන්හි සැකසුම් සඳහා වීඩියෝ පෙරන භාවිතා කරයි.

en: Video height
si: වීඩි‍යෝ උස

en: Video input chroma format
si: වීඩියෝ ආදානයේ වර්ණ තීව්‍රතා හැඩතලය

en: Video input frame rate
si: වීඩියෝ ආදානයේ රාමු අනුපාතය

en: Video memory
si: විදෘශ්‍ය මතකය

en: Video memory buffer pitch in bytes.
si: වීඩි‍යෝ මතක බෆරයේ තාරතාවය බයිට වලින්.

en: Video output
si: විදෘශ්‍ය ප්‍රතිදානය

en: Video output module
si: වීඩි‍යෝ ප්‍රතිදාන මොඩියුලය

en: Video port
si: විදෘශ්‍ය කවුළුව

en: Video quality post-processing level
si: වීඩියෝ තත්වයෙහි පසු-පිරිසැකසුම් මට්ටම

en: Video scale
si: වීඩි‍යෝ පරිමාණය

en: Video scaling factor
si: වීඩියෝ පරිමාණ සාධකය

en: Video settings
si: වීඩියෝ සැකසුම්

en: Video size
si: වීඩියෝවේ ප්‍රමාණය

en: Video snapshot directory (or filename)
si: වීඩි‍යෝ සැණරුවෙහි ඩිරෙක්ටරිය (හෝ ගොනු නාමය)

en: Video snapshot file prefix
si: වීඩියෝ සැණරූ ගොනුවෙහි ‍මුලට යෙදෙන උපසර්ගය

en: Video snapshot format
si: වීඩියෝ සැණරූ හැඩතලය

en: Video snapshot height
si: වීඩියෝ සැණරුවෙහි උස

en: Video snapshot width
si: වීඩියෝ සැණරුවෙහි පළල

en: Video snapshots
si: වීඩියෝ සැණරුව

en: Video splitter module
si: වීඩියෝ වෙන්කරන මොඩියුලය

en: Video standard
si: විදෘශ්‍ය සම්මතය

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
si: වීඩියෝ සම්මතයන් (පෙරනිමි, SECAM, PAL, හෝ NTSC).

en: Video title
si: වීඩි‍යෝ මාතෘකා

en: Video width
si: වීඩියෝ පළල

en: Video4Linux input
si: Video4Linux ආදානය

en: Vietnamese
si: වියට්නාමියානු (VISCII)

en: Vietnamese (VISCII)
si: වියට්නාමියානු (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
si: වියට්නාමියානු (Windows-1258)

en: View
si: නරඹන්න

en: View certificate
si: සහතිකය නරඹන්න

en: Visualization
si: දෘෂ්ඨිකල්පනය

en: Visualization:
si: දෘෂ්ඨිකල්පනය:

en: Visualizations
si: දෘෂ්ඨිකල්පන

en: Visualizations selector
si: දෘෂ්ඨිකල්පන තෝරනය

en: Visualizer
si: දෘෂ්‍යකරණය

en: Visualizer filter
si: දෘෂ්‍යකරණ පෙරන

en: VoD server module
si: VoD සේවාදායක මොඩියුලය

en: Volume
si: ශබ්දය

en: Volume Control
si: ශබ්ද පාලකය

en: Volume Down
si: ශබ්දය පහළට

en: Volume Mute
si: ශබ්ධය නැවතුම

en: Volume Set
si: පරිමාව සකසන්න

en: Volume Up
si: ශබ්ධය ඉහළට

en: Volume down
si: ශබ්දය පහළට

en: Volume normalizer
si: පරිමා සාමාන්‍යකරනය

en: Volume of the audio input.
si: ශ්‍රව්‍ය ආදානයේ පරිමාව.

en: Volume up
si: ශබ්දය ඉහළට

en: Vu meter
si: Vu මී‍ටරය

en: Wall
si: බිතු

en: Wallpaper
si: බිතුපත

en: Water effect
si: ජල ආකාර ප්‍රයෝගය

en: Waves
si: තරංගාකාර

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
si: VLC හි පැරණි අනුවාදයක අභිරුචි ගොනු අපට සොයා ගැනීමට හැකිවිය.

en: Web
si: ජාලය

en: Website
si: වෙබ්අඩවිය

en: Western European (Latin-9)
si: බටහිර යුරෝපියානු (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
si: බටහිර යුරෝපියානු (Windows-1252)

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
si: PVR ආදානයක් (හෝ ඉතා අක්‍රමවත් මූලයක්) භාවිතා කරන විට ඔබ විසින් මෙය 10000 ට සකස් කළ යුතුයි.

en: White
si: සුදු

en: White Crush for Blue
si: නීල වර්ණය සඳහා සුදු වර්ණය මැඩීම

en: White Crush for Green
si: කොළ වර්ණය සඳහා සුදු වර්ණය මැඩීම

en: White Crush for Red
si: රක්ත වර්ණය සඳහා සුදු වර්ණය මැඩීම

en: White Level for Blue
si: නිල් සඳහා සුදු වර්ණ මට්ටම

en: White Level for Green
si: කොළ සඳහා සුදු වර්ණ මට්ටම

en: White Level for Red
si: රතු සඳහා සුදු වර්ණ මට්ටම

en: Width
si: පළල

en: Width in pixels of the border between miniatures.
si: සිඟිති රූ අතර බෝඩරයේ පළල පික්සෙල වලින්.

en: Window
si: කවුළුව

en: Window decorations
si: කවුළු ආයිත්තම්

en: Window properties
si: කවුළු වත්කම්

en: Window size
si: කවුළුවේ ප්‍රමාණය

en: Windows opacity between 0.1 and 1
si: කවුළු පාරාන්ධතාවය 0.1 සහ 1 අතර

en: Write process id to file
si: ක්‍රියාවලි හැඳුනුම ගොනුවකට ලියන්න

en: X coordinate
si: X සමකක්‍ෂය

en: X coordinate of the bargraph.
si: තීරු ප්‍රස්ථාරයේ X සමකක්‍ෂය.

en: X window
si: X කවුලුව

en: X11 display
si: X11 සංදර්ශකය

en: X11 video output (XCB)
si: X11 වීඩියෝ ප්‍රතිදානය (XCB)

en: X11 video window (XCB)
si: X11 වීඩියෝ කවුළුව (XCB)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
si: XML බෙදියහැකි ධාවන ලැයිස්තු හැඩතලය (XSPF)

en: XSPF playlist
si: XSPF ධාවන ලැයිස්තුව

en: XVideo adaptor number
si: XVideo ඇඩප්ටර අංකය

en: Xhosa
si: ෂෝෂා

en: Y coordinate
si: Y සමකක්‍ෂය

en: Y coordinate of the bargraph.
si: තීරු ප්‍රස්ථාරයේ Y සමකක්‍ෂය.

en: YUV output
si: YUV ප්‍රතිදානය

en: YUV video output
si: YUV විදෘශ්‍ය ප්‍රතිදානය

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
si: YUV-වර්ණ ඝණකය V-තලය හරහා සීරුමාරු කරන්න ( 0 - 127 ).

en: YUVP converter
si: YUVP හරවනය

en: Yellow
si: කහ

en: Yes
si: ඔව්

en: Yiddish
si: යිද්ධීෂ්

en: Yoruba
si: යෝරුබා

en: You can completely disable the sub-picture processing.
si: උප-අනුරූ සැකසීම සම්පූර්ණයෙන්ම අහෝසි කිරීමට මෙයින් ඔබට හැකියි.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
si: වීඩියෝව මත ගලන පෙළෙහි ස්ථානය බලාත්මක කිරීමට ඔබට හැකියි. (0=මැද, 1=වම, 2=දකුණ, 4=උඩ, 8=යට; ඔබට තව දුරටත් හැකියි මෙම අගයයන් සංකරණය කිරීමට. උදාහරණ ලෙස 6 = උඩ දකුණු කෙළවර).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
si: වීඩියෝව මත මොසයික එල්ලයට ගැනීම බලාත්මක කිරීමට ඔබට හැකියි. (0=මැද, 1=වම, 2=දකුණ, 4=උඩ, 8=යට; ඔබට තව දුරටත් හැකියි මෙම අගයයන් සංකරණය කිරීමට. උදාහරණ ලෙස 6 = උඩ දකුණු කෙළවර).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
si: වීඩියෝව මත පෙළ දැක්වෙන ස්ථානය බලාත්මක කිරීමට ඔබට හැකියි. (0=මැද, 1=වම, 2=දකුණ, 4=උඩ, 8=යට; ඔබට තව දුරටත් හැකියි මෙම අගයයන් සංකරණය කිරීමට. උදාහරණ ලෙස 6 = උඩ දකුණු කෙළවර).

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
si: දහරාව සඳහා ඔබ කැමති ලෙස පොත් සළකුණු ලැයිස්තුවක් ලබා දීමට මේ ආකාරයට ඔබට හැකියි. "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"

en: You can select control interfaces for VLC.
si: VLC මාධ්‍ය ධාවකය සඳහා පාලක අතුරුමුහුණත් තෝරා ගැනීමට ඔබ‍ට හැකියි.

en: You can select local files with the following list and buttons.
si: පරිගණකයේ අඩංගු ගොනු පහත බොත්තම් හා ලැයිස්තුවෙන් තෝරන්න.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
si: චිත්‍රපටයේ ඉහළින් උපසිරැසි පෙන්වීම වෙනුවට, චිත්‍රපටය යටින් උපසිරැසි පෙන්වන ලෙස ස්ථානගත කිරීමට මෙම විකල්පය මගින් ඔබට පුළුවන. වෙනත් බොහෝ ස්ථාන සඳහාත් උත්සාහ කර බලන්න.

en: You can zoom the video by the specified factor.
si: ඔබට හැකියි වීඩියෝව විශාලනය කිරීමට නිරූපිත ගුණකයකට අනුව.

en: You have the latest version of VLC media player.
si: යාවත්කාලීන කිරීමට කිසිවක් නැත. ඔබ සතුව පවතින්නේ VLC මාධ්‍ය ධාවකයේ නවතම වෙළුමයි.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
si: ඔබ විසින් පහතින් දැක්වෙන පරාමිතීන්ගෙන් අවම වශයෙන් එකක් හෝ පිරවිය යුතුයි, VLC විසින් සම්මත දර්ශන අනුපාතයට අනුව ස්වයංක්‍රීයව අනෙකුත් පරාමිතීන් සම්පූර්ණ කර ගනු ඇත.

en: You must set a name for the profile.
si: පැතිකඩ සඳහා ඔබ විසින් නමක් ලබා දිය යුතුය.

en: Your account was rejected.
si: ඔබේ ගිණුම ප්‍රතික්‍ෂේප කරන ලදී.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
si: සේවා දායකය වෙත ඔබගේ සම්බන්ධ වීමට දරන උත්සාහය ප්‍රතික්‍ෂේප විය.

en: Your input can't be opened
si: ඔබගේ ආදානය විවෘත කිරීමට නොහැකි විය

en: Your password was rejected.
si: ඔබේ රහස් පදය ප්‍රතික්‍ෂේප කරන ලදී.

en: Zoom
si: විශාලනය

en: Zoom In
si: විශාලනය

en: Zoom video
si: වීඩි‍යෝව විශාලනය කරන්න

en: Zooming reset
si: විශාලනය යළි සකසන්න

en: Zulu
si: සුලු

en: [Display]
si: [දසුන්]

en: [Filebrowser]
si: [ගොනු පිරික්සුම]

en: [Global]
si: [ගෝලීය]

en: [Loop]
si: [ලූපය]

en: [Player]
si: [වාදකයා]

en: [Playlist]
si: [ධාවන ලැයිස්තුව]

en: [Random]
si: [අහඹු ලෙස]

en: [Repeat]
si: [යළි ධාවනය]

en: auto
si: ස්වයං

en: blocks
si: කොටස්

en: boolean
si: බූලියන්

en: buffers
si: බෆර

en: decoder
si: විකේතකය

en: end
si: අවසානය

en: errors
si: දෝෂ

en: fixed
si: තිර කරන ලද

en: float
si: තරණය

en: fnordlicht options
si: fnordlicht විකල්ප

en: frames
si: රාමු

en: full
si: පූර්ණ

en: height of the overlapping area (in %)
si: අතිපිහිත කලාපයේ උස (in %)

en: iTunes Music Library importer
si: iTunes සංගීත පුස්තකාල ආනයනකරු

en: integer
si: පූර්ණාංකය (integer)

en: jigsaw puzzle
si: jigsaw ප්‍රහේලිකාව

en: length of the overlapping area (in %)
si: අතිපිහිත කලාපයේ පළල (in %)

en: libprojectM effect
si: libprojectM ප්‍රයෝගය

en: no
si: නැත

en: none
si: කිසිවක් නොමැත

en: packetizer
si: පැකැට්ටුකරණය

en: packets
si: පැකැට්ටු

en: perceptual weighting method
si: සංජානක බර තැබීම් ප්‍රකාරය

en: play list
si: ධාවන ලැයිස්තුව

en: print a list of available modules
si: ලබාගත හැකි මොඩියුල වල ලැයිස්තුවක් මුද්‍රණය කරන්න

en: print a list of available modules with extra detail
si: ලබාගත හැකි මොඩියුල වල ලැයිස්තුවක් වැඩිමනත් තොරතුරු සහිතව මුද්‍රණය කරන්න

en: print version information
si: අනුවාදයේ තොරතුරු මුද්‍රණය කරන්න

en: projectM preset path
si: projectM පෙර සැකසූ පෙත

en: reset the current config to the default values
si: වත්මන් වින්‍යාසය පෙරනිමි අගයන්ට යළි සකස් කරන්න

en: resets the current plugins cache
si: වත්මන් ප්ලගීන හැඹිලිය යළි සකස් කරයි

en: sec.
si: තත්පර

en: selection list
si: තේරීම් ලැයිස්තුව

en: simple
si: සරල

en: string
si: තන්තුව

en: type
si: වර්ගය

en: unknown
si: නොදත්

en: unknown type
si: නොදන්නා වර්ගයකි

en: use alternate config file
si: විකල්ප වින්‍යාස ගොනුවක් භාවිතා කරන්න

en: v4l2 controls
si: v4l2 පාලක

en: yes
si: ඔව්

en: yes: %@ @ %@ kb/s
si: ඔව්: %@ @ %@ kb/s

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
si: | ආදාන බිටු සීඝ්‍රතාවය    :   %6.0f kb/s
